Avrupa’ya açılan bir kapı olan Almanya‘nın güzel şehri Frankfurt, iş ve finans şehri olmasının yanında, tarihi ve turistik cazibe merkezleriyle çok daha fazlasını sunan bir şehirdir. Tarih, kültür, gece hayatı ve güzel Alman yemekleriyle ünlü bu şehirde konaklama, Almanya’nın birçok şehrinde olduğu gibi pahalı. Tabii Berlin‘e veya Münih‘e bakarak biraz daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.
Frankfurt’ta nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak tesis aramak yerine, hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra konaklayacağınız tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır.

Bu şehirde konaklama için en hareketli ve en canlı bölgelerin dışında tercih edilebilecek bölgeler de bulunmaktadır. Tabii bütçe konusunda sıkıntınız yoksa, bu şehirdeki en iyi konaklama bölgesi, şehrin kalbi olarak da bilinen ”Zentrum-Altstadt”tır (Eski Şehir Bölgesi).

Frankfurt’a iş amaçlı seyahat ediyor ve havaalanına yakın bir otelde konaklamak istiyorsanız, şehirdeki havaalanına yakın en popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Frankfurt’ta Nerede Kalınır ? – En Güzel Bölgeler

Zentrum-Altstadt, Bahnhofsviertel ve Sachsenhausen bölgeleri, bu şehirde en çok tercih edilen bölgeler olduğu gibi en fazla otele ev sahipliği yapan bölgelerdir.

Her bölge kendisine özgü tarzı ile, farklı tarzda turistleri çekmektedir. Mesela Bahnhofsviertel, bu şehirde en ucuza konaklayabileceğiniz bölgedir. Sachsenhausen bölgesi, kültür gezisinin yanında gece hayatı için de plan yapanların tercih edebileceği bölgedir.

Son olarak Zentrum-Altstadt yani Eski Şehir bölgesi’dir. Bu bölge, şehrin kalbi. Turistik yerlere en yakın ve şehirdeki en lüks konaklama birimlerine ev sahipliği yapar.

Aşağıda, bölgelerin daha detaylı açıklamalarını ve bölgelere özel otel tavsiyelerini de bulabilirsiniz.

1.Zentrum-Altstadt – Eski Şehir Bölgesi

Frankfurt Otel Tavsiyeleri

Frankfurt’ta konaklama için en çok tercih edilen bölge, şüphesiz Eski Şehir bölgesidir. Bu bölge, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne oldukça kolay bir ulaşım ağı sunmasının yanında, önemli cazibe merkezlerine de oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır.

Bu bölgedeki en merkezi oteller, diğer bölgelerdeki tesislere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Tabii bütçeli birkaç oteli de bu bölgede bulmak mümkün.

Eğer turistik yerler yanı başımda olsun diyorsanız veya iş amaçlı Frankfurt’a seyahat ediyorsanız, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğimiz bölge Eski Şehir bölgesidir.

Bu bölgedeki en popüler otellere dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Eski Şehir Bölgesi Otel Tavsiyeleri

  • Moxy Frankfurt City Center – 3 Yıldız ; Şehir merkezindeki en çok tercih edilen otellerden biri olan bu tesis, Eski Kent’in tam merkezinde bulunuyor. Hauptwache ve Eschenheim Kulesi‘ne sadece 3 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, orta bütçeli otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden.
  • Motel One Frankfurt-Römer – 3 Yıldız ; Bir diğer orta bütçeli fakat biraz daha lüks bir tesis olan Motel one, şehrin en favori otellerinden biri. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve güzel konuk yorumlarına sahip olan bu otel Goethe Evi ve Müzesi’ne 100 metre uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında, alışveriş caddelerine ve Galeria Kaufhof Frankfurt gibi büyük mağazalara da oldukça yakın bir oteldir.
  • NH Collection Frankfurt City – 4 Yıldız ; Şehirdeki en ideal 4 yıldızlı tesislerden biri olan Nh Collection, Zeil Alışveriş Caddesi‘ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinse de, Frankfurt’a iş amaçlı seyahat edenlerin de tercih ettiği lüks otellerdendir.

2.Bahnhofsviertel Bölgesi

Frankfurt Nerede Kalınır

Frankfurt’ta ucuza nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en ideal cevaplardan biri olan Bahnhofsviertel Bölgesi, şehrin en ekonomik tesislerine ev sahipliği yaptığı gibi, restoran ve kafeleri de, şehrin diğer mekanlarına nazaran biraz daha uygundur. Yani bütçeli bir Frankfurt gezisi için en ideal bölge diyebiliriz.

Bu bölge, şehir merkezinin batısında yer alıyor ve ”Red Light District”e ev sahipliği yapmaktadır. Ama Red Light ismini duyunca hemen endişelenmeyin. Burası, şehrin en güvenli bölgelerinden biri olduğu gibi, en çok tercih edilen bölgeler arasındadır.

Bu bölgede de, gece hayatı için birçok güzel mekan ve popüler gece kulüpleri, tavernalar bulabilirsiniz. Fakat esas gece hayatı için ideal olan bölge, Sachsenhausen bölgesidir.

Bahnhofsviertel bölgesi, birbirinden bütçeli otellere ev sahipliği yaptığı gibi, lüks otellere de ev sahipliği yapmaktadır. Frankfurt’un en iyi otelleri arasında yer alan çok sayıda lüks tesisi de bu bölgede bulmak mümkün.

Bahnhofsviertel bölgesindeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

  • The Niu Charly 3 Yıldız ; Frankfurt’ta en iyi nerede kalmalı ? sorusuna en popüler cevaplarından biri olan bu tesis, şehirdeki en fazla rezervasyon alan otellerdendir. Eski Şehir bölgesine 10 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, konum olarak oldukça merkezi bir bölgede bulunuyor. Biraz daha orta bütçeli otel arayanların tercih edebileceği tesislerden biri.
  • Savoy Hotel – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, şehirdeki en fazla erken rezervasyon fırsatının olduğu otele, Savoy’a göz atabilirsiniz. Bu tesis, erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri ile ünlü olan tesislerden bir tanesi.
  • Scandic Frankfurt Museumsufer – 4 Yıldız ; Frankfurt otelleri arasında en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Eski Şehir bölgesine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani Eski Şehir bölgesindeki birçok olanaktan, bu otelde konaklayarak da faydalanabiliyorsunuz.

3.Sachsenhausen Bölgesi

Frankfurt Otel Tavsiyeleri

Frankfurt’ta nerede kalmalı ? sorusuna cevap olarak en ideal ve en hareketli bir yer arıyorsanız, aradığınızı Sachsenhausen bölgesinde fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölge, Frankfurt gece hayatı için tercih edilebilecek bölgelerden biri gibi dursa da, barların ve gece kulüplerin uzağında birbirinden güzel aile otelleri de bulabiliyorsunuz. Yani illa gece hayatı için bu bölgede konaklamanıza gerek yok.

Bu bölge, Eski Şehir bölgesine, yani şehrin kalbinin attığı yere biraz uzakta bulunuyor. Yani, yürüyerek şehirdeki turistik yerlerin bazılarına gidemiyorsunuz. Fakat bu bölge, şehir merkezine nazaran daha uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden de Frankfurt’ta kalınabilecek en güzel yerler arasındadır.

Eğer Frankfurt’ta 1 gün konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgeyi es geçebilirsiniz. Fakat 2 gün veya daha fazla bu şehirde kalmayı planlıyorsanız, bu bölgedeki konaklama birimlerine mutlaka göz atın deriz.

Sachsenhausen bölgesindeki en popüler otellere göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Hotel Royal – 3 Yıldız ; Bölgedeki şehir merkezine en yakın olan otel olan bu 3 yıldızlı tesisten, Eski Şehir bölgesine yürüyerek 10 dakikada çok rahat bir şekilde gidebiliyorsunuz. Bunun yanında, çok lüks bir 3 yıldızlı otel olmadığından dolayı da, otelin fiyatları şehrin geneline göre çok daha uygundur.
  • Leonardo Hotel Frankfurt City South – 4 Yıldız ; Frankfurt’ta konaklama için uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Eski Şehir Merkezi’ne biraz uzak. Bu yüzden de toplu taşıma aracı olmadan turistik yerlere gidemiyorsunuz. Fakat hem lüks bir otelde konaklayıp hem de bütçeli bir ücret ödemek istiyorsanız bu otele de göz atabilirsiniz.

Frankfurt Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Frankfurt Nerede Kalınır

Frankfurt’ta otel ücretleri 40€’dan başlamakta ve 250€’nun üstüne çıkabilmektedir. Bu şehirde ortalama 80-140€ arasında bir ücrete birçok 3-4 yıldızlı otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Fakat Eski Şehir Merkezi’ndeki 4 yıldızlı oteller bu limiti aşabiliyor. Bu yüzden de Eski Şehir bölgesinde otel tercihi yaparken, merkeze biraz daha uzak olan tesislere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu şehirde 50€’nun altındaki oteller, genellikle otel konusunda seçici olmayanların tercih edebileceği tesislerdendir. Düşük bütçeli bir Frankfurt gezisi planlıyorsanız, hostelleri de düşünebilirsiniz. Bu şehirde çok sayıda hostel olmasa da, birkaç güzel konuma sahip hostel de bulunabiliyor.

Frankfurt’ta otel rezervasyonu için de Booking, hotels.com ve Expedia.com’u kullanabilirsiniz. 3 sitede birbirinden güzel seçeneklere sahip. Fakat booking.com’un büyük bir artısı var. O da, hem erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip otelleri çok daha iyi gösteriyor olması, hem de çok fazla sayıda konuk yorumlarına sahiptir. Dilediğiniz bir otelin konuk yorumlarının en sağlıklısı bu sitede olduğundan, ilk olarak Booking.com’u düşünebilirsiniz.

Frankfurt Otel Tavsiyeleri – En Güzel Frankfurt Otelleri

Frankfurt Nerede Kalınır

Şehirde, birçok otelden bahsetmek mümkün. Fakat şehrin belli başlı ve en çok tercih edilen tesislerden bazıları ise şöyle ;

1.Fleming’s Selection Hotel Frankfurt-City – 5 Yıldız 

Frankfurt Otelleri

Frankfurt’ta nerede kalınır ?

Frankfurt otelleri arasında en lüks tesislerden biri olan bu otel, Eski Şehir bölgesinin tam kalbinde bulunuyor. Yani bu otelde konaklayarak şehirdeki turistik yerlere ve gece hayatı için popüler olan yerlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otel, daha çok konumu ile ön plana çıkıyor olsa da, fiyatıyla da oldukça ideal. Bazı zamanlarda 4 yıldızlı otel fiyatlarına kadar düşebilen fiyatlarıyla düşünebilecek seçeneklerden olan bu tesise de mutlaka bir göz atın deriz. Oteli İncelemek için tıklayın

2.Hotel Miramar Golden Mile – 3 Yıldız

Frankfurt ta Kalınacak Yerler

Biraz daha bütçeli bir otel arıyorsanız, yine Eski Şehir bölgesinde bulunan bu tesise göz atabilirsiniz. Bu otelden, Frankfurt’ta gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok yere rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bunun yanında, şehirdeki diğer bölgelere de bu otelden çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Bu otel, Frankfurt’un en ucuz 3 yıldızlı otellerinden biri olmasa da, şehirdeki ortalama 3 yıldızlı otel ücretinin biraz daha altında fiyatlara sahip denebilir. Ayrıca otelin güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Oteli İncele & güncel fiyatlara göz at

3.Jumeirah Frankfurt – 5 yıldız

Jumeirah Frankfurt ta nerede kalınır

Jumeirah Frankfurt otel önerileri

Frankfurt’un en lüks otelleri arasında olan Jumeirah, şehir merkezinde turistik cazibe merkezlerine ve finans bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Kendi kategorisindeki diğer otellere nazaran biraz daha pahalı bir konaklama sunan otel, lüks otel arayanların göz atabileceği tesislerden. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4.NH Collection Frankfurt City – 4 Yıldız

NH Collection Frankfurt ta nerede kalınır

NH Collection Frankfurt City

Frankfurt otel önerileri arasında adı geçen en popüler lüks otellerden biri de, şehir merkezinin tam kalbinde bulunan NH Collection oteldir. Aile odaları, barı ve fitness merkeziyle hizmet veren tesis, Frankfurt’ta en çok rezervasyon alan lüks otellerden. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

5.Moxy Frankfurt City Center – 3 Yıldız

Moxy Frankfurt City Center

Moxy Frankfurt City Center

Frankfurt’ta ucuz otel önerisi olarak da, Moxy adlı 3 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Şehirdeki en ekonomik konaklama birimlerinden biri olan bu otel, Frankfurt am Main’ın kalbinde, Zeil alışveriş caddesi ve finans bölgesi arasında yer almaktadır. Oteli incelemek için tıklayın.

Frankfurt Şehir Merkezi Otelleri

Bu şehirdeki merkezi oteller, Eski Şehir bölgesinde bulunmaktadır. Yani şehrin tam kalbinde konaklayacak bir tesis arıyorsanız, eski kente göz atabilirsiniz.

Bu bölgedeki oteller şehrin tam kalbi olarak bilinir ve diğer bölgelerde konaklama birimlerine nazaran daha pahalıdır. Bu bölgede tesis seçimi yaparken bölgenin en merkezi yerinde konaklamak yerine, yine şehrin kalbi olarak bilinen, fakat biraz daha bölgenin dışındaki otellere göz atın. Bu oteller, tam merkezdeli otellere nazaran çok daha uygun olacaktır.


Booking.com

Özetle Frankfurt’ta Nerede Kalınır ? 

Frankfurt ta nerede kalınır

Yukarıdaki bölgeler arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Bulamadıysanız da, Bahnhofsviertel bölgesine tekrardan göz atın derim. Özellikle bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız.

Bu bölge, öyle ailelerin konaklayamayacağı bir bölge değil. Tamam Red Light District var, fakat bölgedeki otellerin büyük bir bölümü, bu bölgeye 10-20 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Özellikle bu bölgeye gitmek istemezseniz de, yanlışlıkla görebileceğiniz yerlerden değil. Bu yüzden, aile olarak da bu bölgeye göz atabilirsiniz. Hem şehir merkezine, hem turistik yerlere yakın hem de oldukça uygun olan bu bölgeden herkese uygun bir tesis bulmak mümkün.

İLGİLİ ;