İtalya‘nın en güzel ve romantik şehirlerinden biri olan Floransa, ülkedeki diğer şehirlerine nazaran konaklama bakımından biraz daha uygun fiyatlı denebilir. Fakat genel olarak İtalya pahalı bir ülke olduğundan dolayı, bu şehirde nerede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar vermenizde yarar var.
Floransa’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda, şehrin en güzel ve en turistik bölgelerini ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Floransa’da konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor. Şehrin en önemli noktalarına yaklaştıkça otel fiyatları bir hayli artmaktadır. Bu yüzden turistik noktaların çok yakınındaki konaklama birimleri yerine, bu cazibe merkezlerine 10-15 dakika yürüme mesafesindeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atarak başlamanızda yarar var.

Floransa’da Nerede Kalınır ? En Popüler Bölgeler

Floransa’da konaklama için birçok farklı bölge bulunuyor olsa da, en ideal ve en popüler olan bölgeler ; Duomo, San Marco Meydanı, Santa Croce, Ponte Vecchio, Santa Maria Novella ve Santa Spirito’dur.

 1. Duomo ; Floransa’nın kalbinin attığı yer. Otel fiyatları biraz pahalı olsa da, şehirdeki en popüler ve en iyi konaklama bölgesidir. Bütçenize uygun bir konaklama birimini bu bölgede bulabilirseniz, başka bir yere bakmanıza gerek kalmayabilir. Turistik yerler yanı başınızda. 1-2 günlük gibi kısa süreli geziler için ideal.
 2. San Marco Meydanı ; Şehrin merkezi olarak bilinen bölgelerden biri. Konaklama birimlerinin en ucuz olduğu yerlerden.
 3. Santa Croce ; Şehirdeki turistik noktalara kolay bir şekilde bu bölgeden ulaşabilirsiniz. Tam merkez değil ama merkeze yakın bir bölge.
 4. Ponte Vecchio ; Eski Köprü olarak da bilinen bu bölgede konaklama birimleri, diğer bölgelere nazaran biraz daha uygun. Bu bölge de turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde yer alıyor.
 5. Santa Maria Novella ; Şehirdeki turistik yerlere çok yakın olmasa da, rahat bir şekilde bu bölgeden de dilediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Bu bölgedeki konaklama birimleri daha çok çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor.
 6. Santo Spirito ; Çok popüler olmasa da hem ucuz konaklama birimi arayanlar, hem de gece hayatına yakın olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir bölge.

Floransa Şehir Merkezi Otelleri

Floransa şehir merkezi olarak bilinen yer, Duomo Meydanı ve Uffizi Galerisi çevresidir. Bu iki turistik yere ne kadar yakın olursanız o  kadar merkezi bir yerde olursunuz.

Şehir merkezi otelleri biraz pahalı olsa da, bütçenize uygun konaklama birimlerini bulabilirseniz, şehirdeki en iyi seçenek merkez bölgesi olacaktır. Merkezde konaklayarak hem turistik yerlerin hemen hepsine hem de şehirdeki en popüler restoranların ve cafelerin büyük bir bölümüne kısa bir yürüyüş sonrası ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak şehir merkezinin en popüler otellerine göz atabilirsiniz.

Şehir merkezindeki en popüler oteller ise ;

–Palazzo Ridolfi – Residenza d’Epoca

Palazzo Ridolfi - Residenza d'Epoca

Palazzo Ridolfi – Residenza d’Epoca

Lüks bir konaklama deneyimi sunan Palazzo Ridolfi – Residenza d’Epoca adlı bu tesis, şehirdeki en önemli tarihi yapılardan olan Pitti Sarayı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak merkezde bulunan otelin geniş aile odaları da bulunmaktadır. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın.

–The Market Urban Hotel – 4 yıldız

The Market Urban Hotel

The Market Urban Hotel

Santa Maria Novella Tren İstasyonu‘na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan otel, Floransa’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler oteller arasında. Daha çok çift olarak seyahat edenlerin tercih ettiği bir otel olsa da, tesisin geniş aile odaları da bulunuyor. Turistik yerler ise otele 3-5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın

–Albergo Bencidormi – 1 yıldız

Albergo Bencidormi - Floransa da Nerede Kalınır

Albergo Bencidormi

Floransa’nın en uygun fiyatlı otellerinden biri olan Albergo Bencidormi, Santa Maria Novella İstasyonu’na 5 ve Floransa Katedrali‘ne ise 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehrin tam kalbinde güzel bir konuma sahip olan otel, daha çok ekonomik ve modern odalarıyla tercih ediliyor. Ayrıca tesis 9+ konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incelemek & fiyatlara göz atmak için tıklayın

1.DUOMO

Floransa da nerede kalınır

Duomo

Floransa’nın kalbi ve ruhu olan Duomo, Floransa’daki en çok tercih edilen konaklama bölgesi olmasına rağmen her bütçeye uygun konaklama birimlerini bulmak bu bölgede pek de mümkün olmuyor.

Duomo çevresindeki otellerin büyük bir bölümü kendi kategorisinde en pahalı olan tesislerden oluşuyor. Bu yüzden çok düşük bütçeli bir Floransa gezisi planlıyorsanız, aradığınız oteli veya diğer konaklama birimini burada bulamayabilirsiniz.

Floransa’da 1 veya 2 gece konaklamayı ve 2-3 ay gibi erken bir zamanda rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, mutlaka bu bölgedeki tesisleri inceleyin. Bölgedeki otellerin büyük bir bölümünde erken rezervasyon fırsat indirimleri oluyor. Bu fırsat indirimlerine denk gelecek olursanız, %25’e kadar daha uygun odaları aynı tesiste bulabilirsiniz.

Floransa’da gezip görülecek tarihi ve turistik noktaların hemen HEPSİ, bu bölgedeki otellere yürüme mesafesinde. Ayrıca şehirdeki en fazla restorana ve cafeye ev sahipliği yapan bölge de burasıdır.

Her şey yakınımda olsun diyorsanız Duomo, Floransa’da nerede kalınır ? sorusu için en ideal cevaptır.

Bölgenin tek kötü yanı ise, yoğun turist trafiğine sahip olması ve biraz pahalı bir bölge olmasıdır.

Duomo Popüler Otel Tavsiyeleri

LÜKS (150€ ve ÜZERİ) ;

 • Rocco Forte Hotel Savoy – 5 yıldız ; Floransa’daki en popüler 5 yıldızlı otellerden biri. Yüksek konuk değerlendirme puanı, geniş odaları, konumu ve sunduğu olanakları öne çıkıyor. Oteli incelemek için tıklayın.
 • Hotel Spadai – 4 yıldız ; Floransa’daki turistik noktaların hepsine yürüme mesafesinde olan bu otel, 9+ konuk değerlendirme puanı ve muhteşem konumu ile öne çıkıyor. Geniş aile odalarıyla düşünülebilecek Floransa otellerinden. Oteli incelemek için tıklayın.

ORTA BÜTÇELİ (100€-150€ ARASI) ;

 • Hotel Costantini – 2 yıldız ; Duomo (Floransa) Katedrali’ne 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan otel, şehirdeki en merkezi otellerden. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olsa da, tesisin aile odaları da var. Oteli incelemek için tıklayın.
 • Hotel Duomo Firenze – 3 yıldız ; Floransa’nın en romantik otellerinden biri olarak bilinen bu tesis, oda penceresinden Floransa Katedrali’nin kubbesini ve o muhteşem mimarisini inceleyebileceğiniz bir tesis. 3 yıldızlı olmasına rağmen 4 yıldızlı otel havasındadır. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

UCUZ (100€’ya kadar olan tesisler) ;

2.SAN MARCO

Floransa'da Kalınacak Yerler

Floransa’da Kalınacak Yerler

Floransa’daki en ucuz otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölge, daha çok düşük bütçeli Floransa gezisi planı yapan sırtçantalılar tarafından tercih ediliyor olsa da, her turiste hitap eden bir konaklama birimini burada bulabilirsiniz.

Şehirdeki en merkezi ve en güzel konuma sahip bölgelerden biri olan San Marco, Floransa’da konaklama için düşünülmesi gereken ilk seçeneklerden biri. Uygun fiyatlı çok sayıda otele ev sahipliği yapan bu bölgede, lüks otelleri de bulmak mümkün.

Şehir merkezine yürüyüş mesafesinde olan San Marco’da klasik sanat ve tarih mekanlarından modern müzelere kadar çok sayıda turistik cazibe merkezlerini bulabiliyorsunuz.

Şehrin en turistik yeri olan Duomo, bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümüne kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alır. Böylece turistik yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olmayacaktır.

San Marco ile Duomo arasında çok büyük bir fark yok. San Marco, Duomo’nun daha ucuz bir versiyonu olarak düşünebilir. Tek kötü yanı, bölgenin gece hayatı ve restoran konusunda biraz sınırlı olmasıdır.

Bölgedeki öne çıkan turistik yerler ; San Marco Kilisesi, Akademi Galerisi, Piazza SS Annunziata, Masumlar Müzesi, Santissima Annunziata, Ulusal Arkeoloji Müzesi, Giardino dei Semplici gibi yerlerdir.

Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine dilerseniz buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

San Marco Otel Tavsiyeleri

LÜKS (135€ ve ÜZERİ) ;

 • Four Seasons Hotel Firenze – 5 Yıldız ; Geniş aile odaları ve merkezi konumuyla ünlüdür.
 • Arte’ Boutique Hotel – 4 Yıldız ; Floransa’nın en kaliteli ve en iyi oteli olarak bilinir. Lüks bir konaklama deneyimi sunmaktadır.

ORTA BÜTÇELİ (90€-135€ ARASI) ;

 • Globus Urban Hotel – 4 yıldız ; Santa Maria del Fiore Katedrali’ne ve Piazza della Signoria Meydanı’na 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan bu lüks otel, kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı otellerden.
 • Hotel Casci – 2 yıldız ; Hem Duomo’ya yakınlığı hem de fiyatıyla öne çıkan bu otel, 15. yüzyıldan kalma sarayda, freskli tavanların ve üç camlı pencerelerin bulunduğu şık odalar sunuyor.

UCUZ (90€’ya kadar olan oteller) ;

 • Boutique Hotel Hugo – 1 Yıldız ; Modern odalara sahip tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı var.
 • Hotel Lorena – 2 yıldız ; San Lorenzo Bazilikası’na oldukça yakın bir konumda bulunan bu otel, geniş aile odaları ve fiyatıyla öne çıkıyor.

3.SANTA CROCE 

Santa Croce Floransa

Santa Croce Bölgesi

Floransa’nın olmazsa olmaz turistik noktalarından biri olan Santa Croce Bazilikası‘na ev sahipliği yapan bu bölge, sanat ve tarihi eserlerle dolu. Bu bölge, Floransa’da gece hayatına yakın olmak için tercih edilebilecek en popüler yer.

Santa Croce Bazilikası’na kısa bir yürüyüş mesafesinde bağımsız butik mağazalar, hareketli pazarlar ve muhteşem kafeler bulunur.

Santa Croce’nin en güzel yanı şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olmasına rağmen bütçeli çok sayıda konaklama birimine ev sahipliği yapıyor olmasıdır.

Burası Floransa’yı tam yerinde deneyimleyebileceğiniz bir bölge diyebiliriz.

Bu bölgede görebileceğiniz turistik noktalar ise; Santa Croce Bazilikası, Pazzi Şapeli, Floransa Ulusal Merkez Kütüphanesi, Aziz Ambrose Kilisesi, Floransa Yahudi Topluluğu, Sant’Ambrogio Pazarı gibi yerlerdir.

Santa Croce Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Santa Croce Otel Tavsiyesi

LÜKS (140€ ve ÜZERİ) ;

ORTA BÜTÇELİ (90€-140€ ARASI) ;

 • Hotel Il Poeta Dante – 3 Yıldız ; Orta bütçeli bir konaklama sunmaktadır. Floransa’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri.

UCUZ (90€’ya kadar olan oteller) ;

 • Hotel Bodoni – 2 Yıldız ; Floransa’daki en ucuz otellerden biri.

4.Ponte Vecchio 

Ponte Vecchio Floransa

Ponte Vecchio

Bu mahalle, güney Floransa’yı kuzeye bağlayan Arno’yu saran Orta Çağ kemerli köprüsü etrafında toplanıyor. Kuyumcu dükkanları, geleneksel tavernalar ve sayısız hediyelik eşya mağazası ile çevrili sokakları olan Ponte Vecchio, sadece bir günlüğüne şehirde olan gezginler için idealdir.

Bu bölgede görebileceğiniz turistik noktalar ise ; Ponte Vecchio Köprüsü (Eski Köprü), Butik Mağazalar, Müze Galileo, Santo Stefano al Ponte, Loggia dei Lanzi, Vasari Koridoru, Palazzo Vecchio (Eski Saray) gibi yerlerdir.

Ayrıca bu bölgeden şehirdeki diğer önemli turistik noktalara da yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Ponte Vecchio Otel Tavsiyeleri

5.Santa Maria Novella – Floransa’da Nerede Kalınır ?

Santa Maria Novella Floransa

Santa Maria Novella

Arno’nun kuzey tarafına geri dönen Santa Maria Novella semti, Floransa’nın önde gelen simge yapılarına mükemmel erişim sunar.

Bu bölgede bulunan Santa Maria Novella Bazilikası, Santa Croce Bazilikası’ndan çok daha etkileyici bir görünüme sahip olmasıyla öne çıkar. Bu yüzden de bu tarihi bazilika, Floransa’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha uygun bir konaklama seçeneği sunan bu bölgeyi genelde çocuklu aileler tercih ediyor olsa da, her yaştan turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgelerden biridir.

Santa Maria Novella Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Santa Maria Novella Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Delle Nazioni – 3 Yıldız ; Şehirdeki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis Eski Kent Bölgesi’ne yürüyerek 7 dakika uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca şehrin en popüler yerlerinden olan Duomo ve Uffizi de bu otele 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek için tıklayın 
 • Dedo Boutique Hotel – 3 Yıldız ; Biraz daha lüks bir 3 yıldızlı otel olan Dedo, konum olarak Eski Kent’e 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Aile odaları da olan bu tesisten, şehirdeki turistik noktalara da yürüyerek gidebiliyorsunuz. Oteli incelemek için tıklayın
 • Grand Hotel Baglioni – 4 Yıldız ; Şehirdeki en lüks konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, bölgedeki en merkezi oteldir. Şehirdeki tüm turistik noktalara bu otelden 5-10 dakika içerisinde yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Muhteşem bir konuma sahip bu otel biraz pahalı olsa da, bütçesi yetenler için eşsiz bir deneyim olacaktır. Oteli incelemek için tıklayın

6.Santo Spirito 

Santa Spirito Floransa

Santa Spirito

Daha çok sessiz sakin bir Floransa gezisi planlayanların tercih edebileceği bu bölge, çok popüler olmasa da şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasından dolayı göz atılabilir. Santa Spirito, her ne kadar huzurlu bir bölge olsa da, şehirdeki gece hayatı için popüler olan mekanlara yürüme mesafesindedir.

Birbirinden güzel ve şık konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Not : Bu bölge, Floransa’da en iyi manzarayı seyredebileceğiniz Michelangelo Meydanı‘na ev sahipliği yapmaktadır. Yani sırf bu yüzden bile bu bölgede konaklanabilir, fakat şehirdeki diğer turistik yerler için biraz yürümeniz gerekiyor.

Bölgenin ev sahipliği yaptığı bazı turistik yerler ise ; Bardini Müzesi, Pitti Sarayı ve Boboli Bahçeleri, Piazza Santo Spirito, Michelangelo Meydanı, San Salvatore al Monte Kilisesi, Doğal Tarih Müzesi, Palazzo Guicciardini

Santo Spirito Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Santo Spirito Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Relais Il Cestello – 3 Yıldız ; Şehirdeki en güzel ve  bütçeli otellerden biri olan bu tesis, Uffizi ve Duomo gibi yerlere ortalama 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bölgedeki en merkezi otellerden biri. Cestello Kilisesi’nin hemen yanı başında bulunan bu otelden dilediğiniz yere de çok çabuk bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın
 • Horto Convento – 4 Yıldız ; Floransa’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler, en şık ve en modern cevaplardan biri olan bu tesis, konum olarak çok merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, uzun yürüyüşler sonrasında şehirdeki dilediğiniz herhangi bir yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın

Floransa Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Floransa Otel Fiyatları

Floransa’da otel fiyatları 40€’dan başlamakta ve 400€’ya kadar çıkabilmektedir. Bu şehirde ortalama 80-140€ gibi bir ücreti, güzel konuma sahip bir otel için gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu fiyatlar aralığında birçok 3-4 yıldızlı otellerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Fakat çok merkezi 4 yıldızlı oteller için bu fiyattan biraz daha fazla ödemeniz gerekebiliyor.

Floransa’da konaklama ücretlerini en uygun bulabileceğiniz zaman, otellerin erken rezervasyon fırsatlarını başlattıkları zaman, yani 2-3 ay öncesi.

Bu yüzden, eğer Floransa için 2-3 ay önce rezervasyon yapacak gibi bir durumunuz varsa, şehrin tam merkezindeki 3-4 yıldızlı otellere hatta 5 yıldızlı otellere bile göz atabilirsiniz. Çünkü büyük otellerin çoğu, fazla olan odalarını aradan çıkarmak için %30’a varan fırsat indirimleri yapmaktadır. Bu fırsat indirimlerine denk gelecek olursanız, çok daha uygun fiyata odaları aynı tesiste bulabiliyorsunuz.

Floransa otel rezervasyonu için Booking’in yanı sıra, Tripadvisor, Expedia veya Hotels.com adlı otel arama sitelerine de göz atabilirsiniz. Fırsat indirimlerinin büyük bir bölümü Booking.com’da olsa da, fiyat karşılaştırması yapmak adına diğer sitelere de göz atmanızda yarar var.

Floransa Otel Tavsiyeleri

Floransa da Nerede Kalınır

Floransa’da otel tavsiyesi olarak listeye eklenebilecek yüzlerce otel var. Her otel kendine has sunduğu imkanlar ve hizmetiyle farklılık gösteriyor. Otel tercihi yaparken, otelin konumu ve fiyatı kadar konuk değerlendirme puanı da önemli.

Floransa’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak yukarıdaki bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadıysanız, en iyi konuma, en iyi  konuk yorumlarına ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip aşağıdaki otellere de göz atabilirsiniz.

Floransa Ucuz Otel Tavsiyeleri

A Firenze da Paolo

A Firenze da Paolo

Şehirdeki en ucuz tesislerden biri olan bu otelde gecelik ortalama 40€’ya kadar odaları bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu ücrete kahvaltı da dahil. Fakat bu otel, sadece ucuz otel olduğu için tercih edilebilecek tesislerden biri. Oteli incelemek & rezervasyon yaptırmak için tıklayın

Locanda San Lorenzo

Locanda San Lorenzo

San Lorenzo Meydanı’na oldukça yakın bir konumda bulunan bu tesiste gecelik konaklama ücretleri 55€’dan başlamakta. Konum olarak pek fena bir yerde bulunmayan bu tesisten, Uffizi ve Duomo Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına yürüyerek 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Oteli incelemek & rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Cadorna

Cadorna - Floransa da nerede kalınır

Cadorna

Floransa pansiyonları arasında en uygun fiyatlı olan Cadorna, turistik noktalara ortalama 20-25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Gecelik konaklama ücretlerinin 55€’dan başladığı bu pansiyonu da ucuz oteller listenize ekleyebilirsiniz.  Tesisi incele

Floransa Balayı Otelleri

Floransa balayı için ciddi anlamda güzel bir seçenek sunuyor. Tabii balayı otelleri genellikle şehirdeki en pahalı oteller oluyor. Aşağıdaki 3 otel Floransa’nın en iyi balayı otelleri arasında yer alıyor. Fiyatlar tahmin edebileceğiniz gibi biraz pahalı.

Ville Sull’Arno – 5 Yıldız

Floransa da nerede kalinmali

Şehirdeki turistik yerlere 2-3 km uzaklıkta sessiz sakin bir bölgede bulunan bu tesis, çiçeği burnunda çiftlerin tercih edebileceği popüler bir otel. Bu otelde her şey çiftler için düşünülmüş. Bu yüzden de şehrin en iyi balayı oteli ödülünü alan birkaç tesisten biri. Fiyatlar biraz pahalı gelebilir. Fakat bütçenize uyuyorsa düşünülebilecek otellerden biri diyebiliriz. Oteli incele & fiyatlara göz at

Four Seasons Hotel Firenze – 5 Yıldız

floransa da nerede kalalim

Bu otel Eski Şehir merkezinde. Yani romantik Floransa tatili yapacağım diye, insanlardan ve merkezden de uzaklaşmanıza gerek kalmıyor. Bu otel şehirdeki en lüks otellerden olduğu gibi daha çok balayı çiftleri ile dolu bir tesis. Oteli incele & fiyatlara göz at

Villa Tolomei Hotel&Resort – 5 Yıldız

Floransa da en ucuz kalınacak yerler

Bu otel daha çok İtalyan çiftlerine göre düzenlenmiş desek abartmış sayılmayız. Fakat İtalyan dekorunu ve tarzını seviyorsanız, turistik noktalara 20-25 dakika yürüme mesafesinde olan bu otele de göz atabilirsiniz. Oteli incele & fiyatlara göz at

Floransa Hostel Tavsiyeleri

Plus Florence Hostel

 • Plus Florence ; Bizim de Floransa’da konakladığımız bu hostel, biraz daha samimi ortam ve az biraz da parti arayanların tercih edebileceği tesislerden. Fakat hostel öyle gürültülü bir yer felan değil. Yani geceleri rahat rahat uyuyabilirsiniz. Şehirdeki tüm turistik yerlere bu hostelden ortalama 10-20 dakikada yürüyerek ulaşabilirsiniz. Hosteli incele 
 • Wow Florence Hostel ; Biraz daha normal ve sakin bir hostel arıyorsanız, sıcak ve samimi bir atmosferiyle ünlü bu hostele göz atabilirsiniz. Ayrıca bu hostelde sadece bayan veya sadece erkek dorm odalarını da bulabilirsiniz. Hosteli incele

Floransa’da nerede kalınır ? adlı bu yazıdaki otellere veya konaklama bölgelerine birkaç tesis ve bölge daha eklemek mümkün. Fakat turistlerin en çok tercih ettiği oteller ve bölgeler bu listeden ibaret olduğu gibi, şehirdeki en iyi konuma sahip olan bölgeler de bu listedeki yerlerdir.

İLGİLİ YAZILAR