Vadileri, koyları, adaları ve ekstrem sporlarıyla Türkiye‘nin en popüler tatil destinasyonlarından biri olan Fethiye, konaklama konusunda çok farklı seçenekler sunuyor. Burada, ister lüks bir 5 yıldızlı otel isterseniz de 2-3 yıldızlı butik bir oteli rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Fakat tam olarak nerede kalacağınıza karar verebilmek adına, Fethiye’de nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak bölge seçerek başlanabilir. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Fethiye yat limanı yakınları genelde birinci sınıf oteller ile çevriliyken, çalış plajı etrafı her bütçeye uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. İster Göcek’teki geleneksel pansiyonlar ister Ölüdeniz’deki her şey dahil otelleri tercih edin, Fethiye konaklama konusunda sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Fethiye’de Hangi Bölgede Kalınır ?

⇒Fethiye Merkez ; Paspatur olarak da bilinen Eski Kent’e ev sahipliği yapan bu bölge, Fethiye’de konaklama için en çok tercih edilen yerlerden. Her bütçeye uygun konaklama birimine ev sahipliği yapan merkez bölgesinde Fethiye’nin en popüler restoranlarından, barlarından ve kafelerinden bazılarını bulabilirsiniz. Göz At ; Fethiye Merkez otelleri 

⇒Fethiye Marina ; Lüks yatlar ile dolu bir bölgenin, lüks oteller ile çevrili olması da pek şaşırtıcı değil. Bu bölge, Fethiye’deki en lüks otelleri bulabileceğiniz bölgelerden biri. Her ne kadar bölgedeki tesislerin büyük bir bölümü lüks konaklama birimlerinden oluşuyor olsa da, bütçe dostu birkaç otel veya diğer konaklama birimleri de bu bölgede bulunabilir. Bölgede popüler otel önerisi olarak da ; Infinity Exclusive City Hotel‘e göz atılabilir.

⇒Çalış Plajı ; Fethiye’nin merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta olan Çalış Plajı, daha çok İngiliz tatilcilerin tercih ettiği yerlerden biri olarak biliniyor olsa da, Türk tatilcilerin de son yıllarda favori bölgesine haline gelmiş yerlerden biri. Plajda uzun süre kalmayı planlıyor, alışveriş için güzel yerler ve pazarlar arıyor ve su sporları ile ilgileniyorsanız, bu bölge size göre olabilir. Otel Önerisi ; Hotel Delta

⇒Ölüdeniz ; Fethiye merkezinin yaklaşık 20 dakika güneyinde olan popüler bir tatil beldesi. Her şey dahil tatil köyleri ve aile dostu plajlar arıyorsanız, ilk olarak göz atılabilecek bölgedir. Sakin ve turkuaz rengindeki su, bu alanı aileler ve su sporları meraklıları için popüler hale getiriyor. Daha çok orta bütçeli ve lüks tatil planı yapanların tercih edebileceği bir bölge. Göz At ; Ölüdeniz Otelleri

⇒Karagözler ; Fethiye’nin ana marinasına 10-15 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde olan bu bölge, Fethiye’de en çok tercih edilen bölgelerden. Teknik olarak Fethiye Merkez olarak biliniyor olsa da, merkeze 1.5-2 km uzaklıkta bulunuyor. Günlük gezilere kolay erişim sağlamak, plajlara kolay ulaşabilmek ve merkeze/marinaya yakın olmak için düşünülebilecek en popüler bölgelerden biridir. Çiftler için Yacht Boheme Hotel-Boutique Class – Adults Only ve aileler için de Yacht Classic Hotel kesinlikle göz atmaya değer lüks konaklama birimlerinden.

Fethiye’de Nerede Kalınır ? Bölgelere Göre Otel Önerileri

Yukarıdaki 5 bölgenin özetlerinde az çok nerede konaklayacağınıza karar verdiyseniz, aşağıda bölgelere ve bu bölgelere özel en popüler ve en ideal otel tavsiyelerine göz atarak, Fethiye’de konaklama için daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

1.Karagözler Otel Tavsiyeleri

Karagözler Otel Tavsiyeleri

Fethiye’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak en ideal, en popüler ve en iyi yer, olarak seçtiğimiz bölge Karagözler. Çünkü bu bölge, hem Fethiye’nin merkezine yakın (1.5-2 km) hem de Marina’ya yürüme mesafesinde bulunuyor.

Bu bölge ile şehir merkezi arasında pek fark yok. Ancak tam merkezdeki otellere nazaran, Karagözler’de çok daha fazla lüks ve orta bütçeli otel seçeneğiniz bulunuyor. Ayrıca çift olarak Fethiye tatili planlıyorsanız, buradaki otellerin büyük bir bölümünün çiftlere özel olduğunu da unutmamak gerek.

Ece Marina’nın yanına yaklaştıkça otel fiyatları artıyor. Bu yüzden 10-15 dakika yürüyüş mesafesinde olarak, daha düşük bir ücret ödeyerek, lüks otellerde konaklayabilirsiniz. Günlük gezilere kolay erişim ağı sunmasının yanı sıra, plajlara da çok kolay bir şekilde bu bölgeden ulaşabilirsiniz. Küçük bir bölge olan Karagözler, Fethiye’de konaklama için ilk olarak göz atılabilecek yer diyebiliriz.

Karagözler’de otel tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ;

Orta Bütçeli ; 

LÜKS ;

2.Çalış Plajı Otel Tavsiyeleri

Fethiye de Nerede Kalınır

foto kaynak ; villakonforu.com

Fethiye’nin en popüler ve en çok tercih edilen plajlarından biri olan Çalış Plajı, çevresinde birçok otel ve diğer konaklama birimleriyle hizmet veriyor. Fethiye’nin merkezine yaklaşık 5 km uzaklıkta olan bu plaj çevresinde, hemen her bütçeye uygun konaklama birimleri bulunabiliyor.

Sahil boyunca uzanan 2 km’lik mesire yeri, hem yerel hem de uluslararası yemekler sunan restoranlarla, birçok otel ve barlarla dolu. Su sporları ile de popüler tatil bölgelerinden biri olan Çalış Plajı, daha çok genç tatilciler tarafından tercih ediliyor olsa da bölge, aile odası olan birçok tesise de ev sahipliği yapıyor.

Çalış Plajı otel tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ;

Orta Bütçeli ; 

3.Ölüdeniz Otel Tavsiyeleri

Ölüdeniz Otel Tavsiyeleri

Fethiye’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler tatil beldesi olan Ölüdeniz, her şey dahil tatil köyleri ve otelleri ile ünlü. Burada birkaç butik veya bütçeli otel de bulmak mümkün. Buradaki plaj korunan bir koydadır ve genelde dünyanın en iyi plajlarından biri olarak bilinir.

Daha çok ailelerin tercih ettiği bölgelerden biri olsa da, su sporlarına merakı olan tatilciler arasında da oldukça popülerdir. Tatil köylerinin ve çok sayıda konaklama birimlerinin yanı sıra, birçok restoran, bar ve alışveriş için de seçenekler var.

Bölgedeki otellerin büyük bölümü oldukça modern, şık ve lüks tesislerden oluşmasının yanı sıra, denize ve yemyeşil yamaçlara bakan balkonlar sunmaktadır.

Yamaç Paraşütü için en ideal adreslerden biri olan Ölüdeniz bölgesi, merkeze yakın olmasıyla da tatilcilerin ilgisini çekiyor. Yüksek sezonda aşırı yoğun olabildiğinden dolayı da, bu bölgede konaklama için erken rezervasyon şart.

Ölüdeniz’de otel tavsiyesi olarak da ; 

Bütçeli ; 

Orta Bütçeli ;

LÜKS ;

4.Fethiye Merkez Otel Tavsiyeleri

Fethiye Merkez Otel Tavsiyeleri

Fethiye Merkez

Paspatur Çarşısı, bu bölge sınırları içerisinde bulunan en önemli görülecek yerlerden. Burada, çok sayıda butik oteli bulabileceğiniz gibi lüks konaklama birimlerini de bulabiliyorsunuz. Bölgenin en güzel yanı ise, hem plajlara hem de Ölüdeniz, Çalış Plajı ve Kelebekler Vadisi’ne çok sayıda ulaşım imkanının olması.

Burası Fethiye’nin kalbinin attığı yerlerden biri olsa da, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle konaklama ve restoran konusunda.

Fethiye Merkezi’nde otel tavsiyesi olarak ;

Bütçeli ; 

Orta Bütçeli ; 

5.Fethiye Marina Otel Tavsiyeleri

Fethiye Marina Otel Tavsiyeleri

Eğer Fethiye’de lüks bir konaklama birimi arıyorsanız, ilk olarak marina bölgesine göz atabilirsiniz. Bu bölge, Fethiye’de oldukça popüler bir bölge olduğu gibi, konum olarak en merkezi yerde bulunuyor. Buradan Karagözler bölgesine ve Fethiye’nin tam merkezine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Komşu adalara tekne turu yapmayı planlıyorsanız, bu bölgeden daha iyi bir konaklama bölgesi bulamayabilirsiniz. Marina bölgesi, Fethiye’nin en fazla tekne turlarını bulabileceğiniz yer olduğu gibi, bölgedeki tarihi ve turistik yerlere de kolay bir ulaşım ağı sunuyor.

Tüplü dalışları ile de popüler bir yer olan Marina bölgesi, su sporları ile ilgilenen tatilcilerin de favori adreslerindendir.

Marina bölgesinde otel tavsiyesi olarak ;

Bütçeli ;

Orta Bütçeli ;

LÜKS ; 

Fethiye Otel Fiyatları ve Rezervasyon Hakkında BilgilerBooking.com


Fethiye’de otel fiyatları yüksek sezonda genel olarak 240 TL’den başlamakta ve 3000+ TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bölgelere göre otel fiyatları ciddi anlamda farklılık gösterdiğinden dolayı da ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra, bütçenize uygun tesisi bulmak çok daha kolay olabilir.

Fethiye’deki en pahalı otelleri bulabileceğiniz bölge şüphesiz Marina bölgesidir. Daha sonra Karagözler, Ölüdeniz ve son olarak Çalış Plajı’dır. Çalış plajı çevresindeki otel fiyatları genel olarak uygun. Özellikle erken rezervasyon otel fırsatlarından yararlanacak olursanız bu bölgede çok daha uygun konaklama birimleri bulunabilir.

Fethiye otel rezervasyonu için de, Hotels.com ve Tripadvisor gibi sitelere göz atılabilir. Bu iki otel rezervasyon sitesinin yanı sıra, En Uygun ve Ets de otel rezervasyonu yapabileceğiniz sitelerden bazılarıdır.

En Popüler Fethiye Otel Tavsiyeleri

Yukarıdaki bölgelere özel otel önerilerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadıysanız, aşağıdaki Fethiye’nin en popüler otelleri arasında olan tesisleri de inceleyebilirsiniz.

1.City Life Demir Hotel (1 Yıldız)

City Life Demir Hotel - Fethiye de Nerede Kalınır

City Life Demir Hotel

Bahçe, bar ve şehir manzarasına sahip olan bu otel, Fethiye’nin merkezi sınırları içerisinde yer alıyor.

Ece Saray Marina‘ya 1.5 km uzaklıkta olan bu bütçeli otel 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olmasının yanı sıra, bölgede çiftler tarafından en çok tercih edilen otellerden biri olarak biliniyor. Bulunduğu konuma, modern ve şık odalarına, sunduğu imkanlara bakarak bir 3 yıldızlı otel kıvamında olsa da, otel 1 yıldızlı bir tesistir ve merkez bölgesindeki en ekonomik otellerden biridir.

2.Yeniçeri City Hotel

Yeniçeri City Hotel

Yeniçeri City Hotel

Fethiye merkezinin en popüler otellerinden biri olan Yeniçeri City Hotel, sahile 2 dakika yürüme mesafesinde oluyor. Deniz ve dağ manzaralı odaları, havaalanı servisi, otoparkı, restoranı, barı ve aile odalarıyla hizmet veren bu otel, 9+ konuk değerlendirme puanına sahip.

Telmessos kaya mezarlarına 10, Fethiye Müzesi’ne 3 dakika yürüme mesafesindeki merkezi bir konuma sahip olan bu tesis de, merkezde konaklamak isteyen orta bütçeli tatilciler için düşünülebilecek otellerden.

3.Casa Margot Hotel – Adults Only

Casa Margot Hotel - Adults Only

Casa Margot Hotel – Adults Only

Adından da anlaşılacağı üzere, sadece yetişkinler için olan bu tesis, Ece Saray Yat Limanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Lüks bir konaklama sunan otelin 9+ konuk değerlendirme puanı, restoranı, yüzme havuzu ve eşsiz bir deniz manzarası bulunuyor.

4.Salonika Suites

Salonika Suites - Fethiye de Nerede Kalınır

Salonika Suites

Ölüdeniz bölgesinde bulunan bu otel, lüks bir konaklama sunuyor. Plaja 5 dakika yürüme mesafesindeki merkezi konumu ile ünlü olan tesis daha çok ailece tatil planı yapanların tercih ettiği tesislerden biri olsa da, çiftler arasında da oldukça popüler bir konaklama birimidir. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otel de, Fethiye’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olabilir.

5.Sertil Deluxe Hotel & Spa – Adult Only

Sertil Deluxe Hotel & Spa - Adult Only

Sertil Deluxe Hotel & Spa – Adult Only

Fethiye de Nerede Kalınmalı

Sertil Deluxe Hotel & Spa

Yine Ölüdeniz’de merkeze yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan bu lüks otel, daha çok sunduğu eşsiz manzarasıyla ünlü. Özel plaj alanı olan tesis, 2 yüzme havuzu, ücretsiz otopark, bar, havaalanı servisi, spa ve sağlık merkezi ile hizmet veriyor.

FETHİYE PANSİYON ÖNERİLERİ

Fethiye’de tatil yapılacak yerer arasında olan Ölüdeniz, Çalış Plajı, Karagözler ve Fethiye Merkez bölgelerinin bazılarında daha ucuz konaklama sunan pansiyonları da tercih edebilirsiniz. Fethiye’de pansiyon tercihi yaparken, hangi bölgede konaklayacağınızın ve pansiyonun merkeze ve plajlara yakın olup olmadığına da göz atmak gerekiyor.

Pansiyon tavsiyesi olarak ;

Kampüs Garden Pansiyon

Fethiye de Nerede Kalmalı

Kampüs Garden Pansiyon

Fethiye Hisarönü’nde bulunan gecelik konaklama ücretlerinin ortalama 200 TL’den başladığı Kampüs Garden Pansiyon’a göz atabilirsiniz. Tesis, eğlence, ulaşım ve alışveriş merkezlerine yakın mesafede bulunmasının yanı sıra, sunduğu olanaklar ile misafirlerine keyifli bir Ege tatili vaat ediyor. Adını geniş ve eşsiz güzellikte bahçesinden alan Kampüs Garden, iki blokta yer alan oda ve daireleriyle misafirlerine hizmet sunmaktadır. Çeşitli büyüklükte 22 adet standart oda ve 7 adet apart daireden oluşan tesis ekonomik bir Fethiye tatili için en ideal tesislerden biri.

Fethiye Pansiyon

Konum olarak Fethiye Merkez’de yer alan bu pansiyon, çevredeki turistik cazibe merkezlerine ve plajlara kolay bir ulaşım ağı sunuyor. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve çok sayıda olumlu konuk yorumlarına sahip olan tesis, temiz ve sıcak bir aile pansiyonu arayanların göz atabileceği birimlerden.

Otel Denizyıldızı

Fethiye de Kalınacak Yerler

Otel Denizyıldızı – foto kaynak ; etstur

Fethiye’de kalınacak en ucuz pansiyonlardan biri olan Denizyıldızı da, Fethiye Merkez’de bulunuyor. Sade dekorasyonlu odaları, çiçeklerle çevrili bahçesi ve yıl boyunca açık tesisi ile misafirlerine konfor dolu bir konaklama hizmeti sunuyor. Bünyesinde misafirlere özel otopark alanı temin edilen tesiste, ücretsiz Wi-Fi erişimi de sağlanmaktadır. Otelin bulunduğu yerin çarşıya yakın olması, odaların temizliği, güleryüzlü ve ilgili personeli ile aileye tam olarak uyan bir işletme.

BENZER İÇERİKLER