Kozmopolit bir metropol ve Almanya‘nın ekonomik merkezi olan Düsseldorf, Köln‘e yakınlığı ile ilgi gören ülkenin en çekici şehirlerinden biri. Bu şehirde konaklama, diğer birçok Almanya şehirlerinde olduğu gibi biraz pahalı. Bu yüzden nerede konaklayacağınıza iyi bir şekilde karar vermekte yarar var. Özellikle 2 veya 3 gün gibi uzun bir süre bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezi dışındaki alternatiflere göz atmanızda da yarar var.
Düsseldorf’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri ve bu bölgeler hakkında bilgileri ve bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Düsseldorf’ta konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da, bunlar arasında gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek 3 bölge var. Bunlar ; Stadtmitte, Oberbilk ve Pempelfort bölgeleridir. Bu 3 bölgede, zevkinize ve şehri ne amaçla ziyaret ettiğinize göre, size uygun yeri bulabilirsiniz.

Düsseldorf’ta Nerede Kalınır ? En Güzel 3 Bölge

Stadtmitte ; Bu bölge, hem iş amaçlı hem de kültür gezisi için Düsseldorf’u ziyaret edenlerin tercih ettiği bölgelerden biri. Burası, şehrin kalbinin attığı yer. Yani şehirdeki hemen her yere bu bölgeden çok rahat bir şekilde yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehirdeki en güzel barların ve gece kulüplerin bulunduğu yere de bu bölgeden çok kısa bir sürede ulaşmak mümkün.

Oberbilk ; Daha çok yeşil alanlara ve parklara ev sahipliği yapmasıyla ünlü bir bölge. Şehir merkezine de çok uzak değil. Ayrıca Stadtmitte bölgesine nazaran daha uygun fiyatlı tesislere ev sahipliği yapıyor.

Pempelfort ; Daha çok genç kesimin takıldığı bölgelerden biri olarak bilinir. Gece hayatı vardır fakat, Stadtmitte’deki kadar canlı ve kalabalık değildir. Ucuz konaklama birimleriyle ünlü olan bu bölgeyi de, bütçeli bir Düsseldorf gezisi için düşünebilirsiniz.

1.Stadtmitte Bölgesi

Düsseldorf Otel Tavsiyeleri 

Yukarıdada kısaca bahsettiğimiz gibi bu bölge, şehrin kalbidir. Eğer Düsseldorf’a iş amaçlı seyahat ediyorsanız, konaklayabileceğiniz en merkezi ve en ideal bölge burasıdır.

Bu bölge, birbirinden güzel ve kaliteli lüks otellere ev sahipliği yaptığı gibi, birkaç düşük bütçeli otellere de ev sahipliği yapıyor. Yani bölge genel olarak pahalı olsa da, düşük bütçeli birkaç tesisi de bulmak mümkün.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Düsseldorf’ta gezip görülecek turistik yerlere yakın bir konumda olursunuz, gece hayatına yakın olursunuz ve şehirdeki dilediğiniz bir yere en kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Eğer çok düşük bütçeli bir Düsseldorf gezisi planlamıyorsanız ve Düsseldorf’ta kısa süreliğine konaklayacaksanız, bu bölgedeki tesislere mutlaka göz atın deriz.

Stadtmitte Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Stadtmitte Otel Tavsiyeleri

  • me and all hotel düsseldorf – 4 Yıldız ; Stadtmitte (Şehir Merkezi) bölgesindeki en çok tercih edilen otellerden biri olan bu tesis, konum olarak eski kent bölgesine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Diğer 4 yıldızlı otellere nazaran daha uygun fiyatlı olması ve konum olarak şehirdeki en güzel noktalardan birinde bulunmasından dolayı, turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında.
  • 25hours Hotel Das Tour – 4 Yıldız ; Düsseldorf’ta nerede kalmalı ? sorusuna en ideal cevaplardan biri de, şehir merkezindeki güzel konumuyla dikkat çeken bu lüks oteldir. Şehir merkezinin biraz daha dış tarafında yer aldığından dolayı da, fiyat bakımından oldukça idealdir.
  • Hotel Düsseldorf Mitte – 3 Yıldız ; Şehir merkezinde biraz daha düşük bütçeli otel arıyorsanız, bölgedeki en çok tercih edilen bu 3 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Eski Kent Merkezi’ne 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden Düsseldorf’un önemli turistik yerlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin gayet yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

2.Oberbilk Bölgesi

Düsseldorf ta Kalınacak Yerler

Şehir merkezinin güneydoğusunda yer alan bu bölge, araç ile eski şehir bölgesine (Stadtmitte’ye) sadece 10 dakika uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak çok merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, uygun fiyatlı tesislerinin olması bu eksikliği gideriyor.

Bu bölge, Düsseldorf’ta ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Çünkü bölge, birbirinden güzel parklara ve hayvanat bahçesine ev sahipliği yapmasının yanında, aile dostu bir bölge olarak da bilinir.

Eğer Düsseldorf’ta 1 günden fazla konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgeye mutlaka göz atın deriz. Yok 1 günlüğüne bu şehri ziyaret ediyorsanız, ilk tercihinizi Stadtmitte olmalı diyebiliriz.

Oberbilk bölgesindeki otellere göz atmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Oberbilk Otel Tavsiyeleri

B-Boardinghouse – Apart Otel

Daire konseptindeki odaları ile ünlü olan bu otel, Düsseldorf otelleri arasında en çok tercih edilen tesislerden bir tanesi. Konum olarak eski şehir bölgesine 1.5 km uzaklıkta bulunan bu otelden, biraz uzun yürüyüşler sonrasında şehirdeki turistik yerlere ulaşabilirsiniz. Yürümek istemiyorsanız da, otele yakın toplu taşıma araçlarının duraklarını da kullanabilirsiniz.

Leonardo Hotel Düsseldorf City Center – 4 Yıldız

Düsseldorf’ta kalınacak en güzel otellerden bir tanesi olan bu lüks tesis, turistik yerlere ve şehir merkezine ortalama 25 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak çok merkezi olmasa da, merkeze çok da uzak sayılmaz. Ayrıca otelin birbirinden güzel konuk yorumları bulunuyor.

ibis Duesseldorf City – 2 Yıldız

Düsseldorf’ta ki en ucuz oteller arasında olan bu tesis, oldukça modern ve konum bakımından gayet güzel bir yerde bulunuyor. Eski şehir bölgesine 1.5 km uzaklıkta bulunan bu oteli de bütçeli bir otel arıyorsanız inceleyebilirsiniz.

3.Pempelfort Bölgesi

Pempelfort Bölgesi Düsseldorf

Eski şehir ve Stadtmitte’nin güneyinde bulunan bu küçük bölge de, Düsseldorf’ta konaklama için düşünülebilecek bölgelerdendir. Burası, Pempelfort, Kunstpalast veya Sanat Sarayı, Tonhalle Düsseldorf konser salonu gibi turistik mekanlara sahiptir ve kentin kültür merkezi olarak kabul edilir.

Tren istasyonu bölgenin biraz uç kesiminde kalmaktadır, fakat bölge otobüsler ile çok iyi desteklenmiş. Yani şehirde dilediğiniz yere bu otobüsler ile çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölge, şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgedir. Ayrıca, Düsseldorf’ta dairede konaklamak istiyorsanız, bu bölgede de aradığınızı rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Not : Bu bölge, eski şehir bölgesine ve şehir merkezindeki turistik yerlere yakın bir konumda bulunur. Yani Stadtmitte bölgesindeki oteller pahalı gelecek olursa, alternatif olarak bu bölgeye de göz atabilirsiniz. Konum bakımından iki bölge arasında çok büyük farlılıklar yoktur.

Pempelfort Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Pempelfort Otel Tavsiyeleri

Hotel am Hofgarten – 3 Yıldız

Hotel am Hofgarten - Düsseldorf ta nerede kalınır

Hotel am Hofgarten

Bölgedeki en bütçeli tesislerden bir tanesi olan bu otel, eski şehir bölgesine sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani şehirdeki en merkezi otellerden biri. Termal banyolar ise otele sadece 10 dakika yürüme mesafesindedir. Konum olarak şehirdeki en ideal otellerden biri.

Meliá Düsseldorf – 4 Yıldız

Meliá Düsseldorf ta nerede kalınır

Meliá Düsseldorf

Eski şehir bölgesine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu merkezi otelden, şehirdeki gezilecek noktalara çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca gece hayatı için de planınız varsa, şehirdeki en ünlü barlara ve gece kulüplerine bu otelden çok kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.Booking.com

Düsseldorf Otel Tavsiyeleri 

Düsseldorf Otelleri

Düsseldorf’ta konaklama için yukarıdaki otel tavsiyeleri arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulamadıysanız, aşağıdaki 2 otele de göz atabilirsiniz. Bu oteller şehirdeki en ideal konuma sahip oteller olduğu gibi, şehirdeki en çok tercih edilen, fiyat bakımından en ideal olanlardandır. Ayrıca bu 2 otelin de erken rezervasyon fırsat indirimleri bulunuyor.

1.Carathotel Düsseldorf City

Carathotel Düsseldorf City

Carathotel Düsseldorf City

Eski şehir merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin en çok tercih edilen oteli. Bunun en önemli nedeni ise, hem konumu hem de konuk değerlendirme puanı ve fiyatıdır.

Otel, 4 yıldızlı otel kıvamındadır ve şehirdeki en lüks tesislerden biri. Otelin en güzel yanı da, sürekli olarak erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Eğer, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatların çok daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

Şehirdeki önemli gezilecek noktalar, otele çok da uzak sayılmaz. Yani yürüyerek şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne 10-20 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Oteli İncelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

2.Leonardo Royal Hotel Düsseldorf Königsallee

Düsseldorf Nerede Kalınır

Eski kent merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 4 yıldızlı otel, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden. Daha çok lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden biri olan Leonardo Hotel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olarak bilinmektedir.

Hem konum hem de en fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması dolayısıyla göz atabileceğiniz tesislerden. Oteli incele & fiyatlara göz at

Düsseldorf Ucuz Otel Tavsiyeleri

Düsseldorf’ta otel fiyatlarının 45€’dan başladığını düşünürsek, 50-70€ arasında bir ücrete güzel bir konumda otel bulabiliyorsanız, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki ucuz oteller, hem şehirdeki en ucuz tesisler hem de konum olarak çok da kötü yerlerde bulunmayan otellerden oluşuyor. Yani oteliniz ucuz olacak diye şehir merkezi ve şehirdeki turistik noktalar ile alakası olmayan bölgelerde konaklamanıza da gerek yok.

Mike’s Four (Pansiyon) 

Mike's Four (Pansiyon) 

Mike’s Four (Pansiyon)

Şehrin tam merkezine 1 km uzaklıkta bulunan bu tesis, konum olarak süper merkezi bir pansiyon olmasa da, hem şehir merkezine hem de şehirdeki turistik yerlere oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Gecelik konaklama ücretlerinin 50€’dan başladığı bu otel, ucuz bir tesis arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir pansiyon. Ayrıca tesis, yeni ve yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Tesisi İncele

McDreams Hotel Düsseldorf-City

McDreams Hotel Düsseldorf-City

McDreams Hotel Düsseldorf-City

Düsseldorf’un en ucuz otelleri arasında olan bu tesis, gayet modern ve şık bir tesis. Fakat otel şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani turistik yerlere ve şehir merkezine gitmek için mutlaka toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacak. Eğer 1 günden fazla bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, bu çok da fena bir otel sayılmaz. Çünkü otelin gecelik konaklama ücretleri 55€’dan başlamaktadır. Oteli incele

KEMPE Komfort Hotel

Düsseldorf ta Nerede Kalınır - KEMPE Komfort Hotel

Daha çok ucuz olduğu için tercih edilebilecek otellerdendir. Yani otel konusunda seçici biriyseniz bu otelin konforunu veya sunduğu hizmetleri beğenmeyebilirsiniz. Otel konum olarak şehir merkezine 1.5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca otelin aile odaları da bulunuyor. Gecelik konaklama ücretlerinin 65€’dan başladığı bu oteli, Düsseldorf şehir merkezi ucuz otelleri arasında düşünebilirsiniz. Oteli incele

Düsseldorf’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel tavsiyesi vermek mümkün. Fakat bu 3 bölge arasından ve otel tavsiyelerinden zevkinize ve bütçenize uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, çok fazla otel tavsiyeleri ile, aklınızı karıştırmanıza da gerek yok.

İLGİLİ YAZILAR;Booking.com