Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevabı mı arıyorsunuz ? o zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz…

Dubai, ‘aşırılıklar şehri’ olarak bilinir. Bu şehirde konaklama fiyatları ciddi anlamda pahalı olabilmektedir. Dünyanın en pahalı otellerinden, restoranlarından ve alışveriş merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapan Dubai’de otel seçimi yaparken, tarihi bölgelere yakın olmakta yarar var. Çünkü tarihi bölgedeki oteller biraz daha bütçe dostu olmakla beraber, her keseye uygun otel seçeneğine sahip.

Bu şehirde hangi otelde veya diğer tesislerde konaklayacağınıza karar vermeden, şehirdeki konaklama bölgeleri hakkında kısaca bilgi sahibi olmakta da yarar var. Bazı bölgeler şehirdeki en ucuz otellere ev sahipliği yaparken, bazı bölgeler de turistik cazibe merkezlerine yakınlığı ile öne çıkıyor. Bu bölgeler ;

 • Bur Dubai ; Şehirdeki gezip görülecek turistik cazibe merkezlerine en yakın olan bölge.
 • Dubai Marina ; Gece hayatının kalbinin attığı yer olarak bilinir. Çok sayıda bar, restoran ve eğlence merkezlerine yürüme mesafesinde.
 • Jumeirah Beach Residence ; Bu bölge, plajlara yakın olmak isteyen ailelerin en çok tercih ettiği bölge olarak bilinir.
 • Deira (Deyra) ; Dubai’deki en uygun fiyatlı otelleri bulabileceğiniz bölge.
 • Downtown Dubai (Şehir Merkezi) ; Burası daha çok bütçe sorunu olmayan gezginlerin tercih ettiği bölge. Şehir merkezi daha çok alışveriş merkezleriyle ünlü ve pahalı bir bölge.

Dubai’de Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek yukarıdaki 5 bölgenin yanı sıra, birkaç konaklama bölgesinden daha bahsetmek mümkün. Fakat bu bölgeler, şehirdeki en çok tercih edilen bölgeler olduğu gibi, hem merkeze hem de gezilecek yerlere kolay bir ulaşım ağı sunan bölgelerdir. Popülerlik sırasına göre Bur Dubai, şehir merkezi, Dubai Marina, Deyra ve Jumeirah Beach Residence olarak sıralamak mümkün.

1.Bur Dubai

City Max Hotel – Bur Dubai

Bur Dubai, Dubai Körfezi’nin güney tarafında yer alıyor ve geleneksel yaşam tarzına yakın olmak isteyen turistlerin tercih edebileceği bir bölgedir. Şehir merkezi yaklaşık 5-7 km uzaklıktadır.

Bu bölge, şehirdeki gezip görülecek turistik noktalara yakın olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yer. Çünkü bu bölgeden Dubai Müzesi, Miras Köyü ve İran Camisi gibi şehrin önde gelen çekim merkezlerine yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Tarihi Al Fahidi ve Al Seef mahallelerine yakınlığıyla da dikkat çeken ‘Bur Dubai’, şehirdeki en iyi toplu taşıma ağına sahip bölgelerden biri. Bu yüzden Bur Dubai’den dilediğiniz herhangi bir yere çok kısa bir sürede rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Son olarak bu bölgeden plajlara, alışveriş merkezlerine ve havaalanına da çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bur Dubai Otel Tavsiyeleri

 • Queen Elizabeth 2 Hotel ; Dünyanın en ünlü okyanus gemisi içinde hizmet veren bu 4 yıldızlı lüks otel, Dubai’nin en çok rezervasyon alan otelleri arasında. Kalıcı olarak Mina Rashid yat limanına demir atan The Queen Elizabeth 2, Orta Doğu’nun ilk yüzen oteli olması bakımından önemli bir yere sahip.
 • Grand Excelsior Hotel ; Şehirdeki en lüks 4 yıldızlı otellerden. Dünya Ticaret Merkezi’ne kısa bir yürüme mesafesinde merkezi bir konumda olan otel, geniş aile odalarıyla hizmet veriyor.
 • Citymax Hotel Bur Dubai – 3 yıldız ; Dubai Körfezi’ne yaklaşık 20 dakika yürüme mesafesinde olan bu ekonomik otel, yüzme havuzu, barı, aile odaları, fitness merkezi ve modern odalarıyla hizmet veriyor.
 • Al Khoory Inn Bur Dubai – 2 yıldız ; Dubai’nin en uygun fiyatlı otellerinden. Modern ve şık odalarıyla hizmet veren bu otel, 8+ konuk değerlendirme puanına sahip.

2.Dubai Marina

Dubai de nerede kalınır

Dubai Marina

Dubai’de gece hayatına yakın bir bölgede konaklamayı planlıyorsanız, ‘Dubai Marina’ bölgesi sınırları içerisinde yer alan otellere göz atabilirsiniz.

Mina Seyahi Plajı ve Jumeirah Beach Residence bölgesi arasında olan bu bölge, şehirdeki en kalabalık olan bölge olarak ünlü. Burada çok sayıda otel, restoran, gece kulübü ve barları da bulabiliyorsunuz.

Dubai’nin lüks atmosferinin keyfini çıkarmak için en güzel yerlerden biri olan Dubai Marina bölgesi, lüks otellerin yanı sıra orta bütçeli ve ekonomik otellere de ev sahipliği yapıyor. Şehirdeki en genç kesimin bulunduğu bölge olmasıyla da dikkat çeken bu bölge, Dubai’nin hareketli gece hayatını deneyimlemek isteyen turistler için en ideal bölgedir.

Dubai Marina popüler otel tavsiyeleri

 • Stella Di Mare Dubai Marina Hotel – 5 yıldız ; Dubai’nin en lüks otellerinden biri. Birçok kez ödüle layık görülmüş bu ultra lüks otel, şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden. Otel sunduğu olanakları, mükemmel merkezi konumu ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla öne çıkıyor.
 • City Premiere Marina Hotel Apartments ; Apart otel konseptinde geniş odalarıyla hizmet veren bu orta bütçeli otel, geniş aileler için en ideal tesislerden biri. Dubai’de nerede kalmalı ? sorusuna en popüler cevap olduğu gibi şehirdeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerden.
 • Rove Dubai Marina – 3 yıldız ; Dubai’nin en hareketli ve görkemli semtlerinden birinde yer alan Rove Dubai Marina biraz daha ekonomik bir konaklama sunuyor. Oldukça şık ve modern odalara sahip olan tesis, beyaz kumlu Marina plajına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde.

3.Deira (Deyra)

Deyra – Kaynak ; wikipedia.org

Deyra bölgesi, Dubai’nin pahalı diğer bölgelerinden uzak biraz daha sakin bir konumda bulunuyor. Bu yüzden de çok sayıda ekonomik oteli burada bulabiliyorsunuz. Zaten bölge Dubai’de en ucuz nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevap olarak bilinir.

Deyra bölgesinde de lüks oteller var. Ancak çok daha uygun fiyata. Ayrıca bu bölgede, çok sayıda orta bütçeli alışveriş mağazalarını ve restoranları da bulabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Deyra, havaalanına 15 dakika uzaklıkta bulunuyor ve ister metrolar isterseniz de taksiler ile rahatlıkla havaalanına gidip gelebiliyorsunuz.

Deyra bölgesi, diğer ülkelerden getirilen çok sayıda işçi sınıfının yaşadığı yer olarak da bilinir. Bu yüzden de bölgede çok sayıda ucuz pazar ve market yer alır. Bu sayede de yemek konusunda ciddi anlamda tasarruf edebiliyorsunuz.

Jumeirah‘ın ve şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alan Deyra’dan, şehirdeki turistik noktalara ve önemli cazibe merkezlerine toplu taşıma araçlarıyla çok kısa bir sürede ulaşmak da mümkün.

İster düşük bütçeli bir otel veya hostel, isterseniz de çok daha uygun fiyata lüks bir oteli bu bölgede bulmak mümkün.

Deyra popüler otel tavsiyeleri

 • OYO 101 Click Hotel – 2 yıldız ; Bölgede hem ucuz hem de modern olan en popüler otel. Konum olarak Deyra’nın merkezinde yer alıyor.
 • City Avenue Hotel – 3 yıldız ; Fitness merkezi ve aile odalarıyla hizmet veren bu otel de, ekonomik bir konaklama sunuyor.
 • Lotus Retreat Hotel – 4 yıldız ; Deyra’nın en lüks otellerinden biri. Geniş, modern ve şık odalara sahip olan tesis, konum olarak bölgedeki en merkezi otellerden.
 • Royal Continental Hotel – 4 yıldız ; Biraz daha lüks ve çok daha fazla imkana sahip bir otel. Deira City Centre Alışveriş Merkezi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde.

4.Dubai Şehir Merkezi 

Dubai Şehir Merkezi

Dubai Şehir Merkezi

Bu şık ve kozmopolit bölge, Burj Khalifa ve Dubai Alışveriş Merkezi gibi dünyaca ünlü simge yapıları ve turistik yerleri bulacağınız yerdir.

Dubai şehir merkezi, şehirdeki en eğlenceli ve en hareketli bölgelerden biri olarak kabul edilir ve çok sayıda konaklama birimine ev sahipliği yapar. Burada her bütçeye uygun konaklama birimleri bulunabiliyor olsa da, oteller genellikle lüks kategorisinde yer alır. Hem diğer bölgelere hem de şehirdeki önemli turistik noktalara toplu taşıma araçlarını kullanarak kısa bir sürede gidebileceğiniz gibi bazı yerlere yürüyerek de gidebiliyorsunuz.

Her şeyin kalbinde olmak, çok sayıda otel seçeneğine ve restoran&cafeye sahip bir bölgede konaklamak isterseniz şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan otellere göz atabilirsiniz.

Hem havaalanından merkeze, hem de merkezden havaalanına metrolar ve taksiler ile ulaşmak da oldukça kolaydır.

Dubai şehir merkezi popüler otel tavsiyeleri

 • Boutique Living – Burj Views Downtown ; Şehir merkezindeki en ekonomik dairelerden. Dünyanın en uzun binası Burj Khalifa manzarasına da sahip bu tesis, konum olarak şehir merkezinin kalbinin attığı bir yerde bulunuyor.
 • Ramada Downtown Dubai – 4 yıldız ; Apart otel konseptinde hizmet veren bu otel, Opera’nın hemen yanında merkezi bir konumda yer alıyor.

5.Jumeirah Beach Residence (JBR)

Dubai de

Jumeirah Beach Residence

Çok uzun bir sahil şeridinin adı olan Jumeirah, halka açık plajıyla Dubai’de nerede kalınmalı ? sorusuna en popüler cevaplardan biri.

Parıldayan beyaz kumlar ve cam gibi mavi suların yanı sıra su sporları, muhteşem bistrolar ve butikler ile çok sayıda birinci sınıf otel ve tatil köyü sunan bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü ultra lüks otellerden oluşuyor olsa da, birkaç ekonomik otel de bulunabiliyor.

Jumeirah, merkezi konumu sayesinde ilk kez Dubai’de nerede kalacağınıza dair en popüler seçimlerimizden. Şehrin kalbine yakın bir konumda yer alan Jumeirah, tarihi Deira (Deyra) ve ultra modern şehir merkezi dahil olmak üzere şehrin diğer mahallelerine kolay erişim sağlar. İster yukarı ister aşağı, doğu veya batıya gidin, Jumeirah Dubai’yi keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır.

Jumeirah popüler otel tavsiyeleri

Dubai’de Gezilecek Yerler Listesi

Dubai'de nerede konaklanir

Dubai’de konaklama için şehirdeki turistik yerlere yakın tesislerde konaklamayı da düşünebilirsiniz. Şehirdeki önemli cazibe merkezlerinin büyük bir bölümü şehir merkezi ve çevresinde bulunuyor olsa da, bazı turistik yerler farklı bölgelerde yer alıyor. Şehirdeki en ünlü turistik yerler ise :

 • Burc Halife
 • Dubai Mall
 • Dubai Koyu
 • Dubai Fıskiyesi
 • Mall of the Emirates
 • Jumeirah Sahili
 • Ski Dubai

Dubai’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bu bölgelerin dışında, şehirdeki birkaç bölge daha bulunmaktadır. Dubai’deki ucuz otellerin büyük bir bölümü merkeze, turistik yerlere ve alışveriş merkezlerine uzak olsa da, daha uygun fiyatlı konaklama birimleri de bulunabiliyor.

İLGİLİ ;