Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna en merkezi ve en popüler cevabı mı arıyorsunuz ?

Tesis seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, bu sorunuza çok daha kolay bir şekilde cevap bulabilirsiniz. Şehirdeki yüzlerce konaklama birimi arasından seçim yapmak yerine, şehri ziyaret amacınıza göre 4 bölge arasından nerede konaklayacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz.

UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde yer alan Cordoba’da konaklama için tercih edilebilecek birçok semt bulunuyor olsa da, bunlar arasında en popüler olanlar, Juderia, Cordoba Tren İstasyonu Çevresi, Şehir Merkezi ve Vial Norte adlı bölgelerdir.

Cordoba’da Hangi Bölgede Kalınır ?

1.Juderia (Yahudi Mahallesi) ; Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak turistik ve tarihi yerlere en yakın olan yeri arıyorsanız Juderia konaklamak isteyebileceğiniz bölge olacaktır. Bölge, şehrin önde gelen gezilecek yerlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Diğer bölgelere nazaran daha pahalı olsa da konum olarak tatmin edici bir yerde bulunuyor. Otel önerisi olarak, 4 yıldızlı Las Casas de la Judería de Córdoba veya 2 yıldızlı Hotel Mezquita gibi bölgenin en popüler olan otellerine göz atabilirsiniz.

2.Cordoba Şehir Merkezi ; Cordoba’da geceleri de dışarı çıkmayı planlayanların tercih edebileceği bir bölge. Gece kulüpleri, barlar, butikler ve kafeler ile çevrili olan bu bölge ise, Yahudi Mahallesi’nden sadece birkaç blok ötede. Yani turistik ve tarihi yerlere, bu bölgede konaklayarak da yakın olabilirsiniz. Bölgedeki en popüler otellerden biri, H10 Palacio Colomera adlı 4 yıldızlı otel olsa da, daha ucuz olan tesisleri de bulabilirsiniz.

3.Cordoba Tren İstasyonu ; Bu bölge ise, Cordoba’ya düşük bir bütçe ile seyahat edenlerin tercih edebileceği bir yer. Şehirdeki en ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölgede, ayrıca şehrin en uygun fiyatlı restoranlarını da bulabilirsiniz. Bölgenin en çok tercih edilen oteli ise 2 yıldızlı OYO Hotel Serrano adlı tesistir.

4.Vial Norte ; Bu bölge de, tren istasyonuna yakın olan bir yerdedir. Ancak daha çok daire tarzı konaklama birimlerine ev sahipliği yapar. Yani kalabalık grup halinde veya ailece Cordoba’yı ziyaret ediyorsanız ve dairede konaklamayı planlıyorsanız, bütçenize uygun mutlaka bir daireyi burada bulabilirsiniz. Bu bölgede otelde konaklamanın pek bir artısı olmasa da, 2 gün veya daha uzun bir süre şehirde konaklamayı planlıyorsanız bu bölgedeki otellere de göz atabilirsiniz.

Cordoba’da Nerede Kalınır ? En Popüler Otel Önerileri

Yukarıdaki bölgelerin özetlerine bakarak tam olarak nerede konaklayacağınıza karar vermek biraz zor olsa da, aşağıdaki detaylı bölge incelemesi ve bölgelere özel en çok tercih edilen otel önerilerine baktıktan sonra, Cordoba’da nerede kalınır ? sorunuza çok daha rahat bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

1.Judeira Otel Tavsiyeleri

Judeira Yahudi Bölgesi Cordoba

Judeira – Yahudi Bölgesi

Mimariye ve tarihe ilgi duyan her turistin severek konaklayabileceği Judeira (Yahudi Mahallesi) bölgesinin Cordoba’daki en popüler bölge olmasının en önemli nedeni, Cordoba Alcazar olarak da bilinen Alcazar de los Reyes Cristianos Kalesi’nin, Kurtuba Camii’nin ve Viana Sarayı olarak bilinen Palacio de Viana’nın bu bölgede bulunuyor olmasıdır. Yani Cordoba’nın en ünlü ve en bilindik 3 gezilecek yeri Judeira’nın kalbinde yer alıyor.

Tabii böylesine her şeyin bir arada olduğu bir bölgede konaklamak da, biraz daha pahalı olabilmektedir. Özellikle kaleye ve camiye çok yakın olan oteller, bölgenin en pahalı tesisleri arasında yer alıyor.

Eğer otellere ve diğer konaklama birimlerine fazladan 15-40€, restoranlara ve kafelere fazladan 5-15€ vermeyi dert etmiyorsanız, Cordoba’da konaklayabileceğiniz en iyi yer Judeira olacaktır.

NOT : Cordoba genel olarak güvenli bir şehir. Fakat her şehirde olduğu gibi, kentin çok daha güvenli bir bölgesi bulunur. Judeira da tam olarak Cordoba’nın en güvenli yeri olarak biliniyor.

Göz At : Judeira Otelleri (Judeira’daki otellere ve diğer konaklama birimlerine Booking üzerinden göz atmak için tıklayabilirsiniz)

Judeira’da otel önerisi olarak da ;

 • NH Collection Amistad Córdoba ; 4 Yıldızlı lüks bir otel. Şehrin en popüler otellerinden biri olsa da biraz pahalı.
 • Hacienda Posada de Vallina ; 3 Yıldızlı bu otel ise, Kurtuba Camii’nin hemen yanında olmasıyla ünlü. Geleneksel bir Endülüs evinde bulunuyor olması da otele farklı bir hava katıyor.
 • Eurostars Maimonides ; Kurtuba Camii’ne bakan bu otel, Yahudi Mahallesi’nin hemen hemen tüm restoranlarına ve kafelerine kısa bir yürüyüş mesafesinde. Her şeyin kalbinde olmak için düşünebilecek orta bütçeli bir tesis.
 • Hotel Marisa ; Bölgedeki en ucuz otellerden biri. Düşük bütçeli bir Cordoba gezisi için göz atmaya değer.

2.Cordoba Tren İstasyonu Otel Tavsiyeleri

Cordoba Malmuerta Kulesi

Cordoba Malmuerta Kulesi – Tren istasyonu yakınındaki en önemli yapılardan

Şehrin en uygun alanlarından biri olarak bilinen Cordoba Tren İstasyonu çevresindeki bölge, Judeira’da bütçesine uygun bir tesis bulamayanların veya daha uygun bir fiyata daha modern ve şık bir otelde konaklamak isteyen turistlerin tercih edebileceği bir bölge.

Bu bölgedeki otellerin hemen hepsi ”Basic” yani, oldukça basit ve sıradan oteller kategorisine giriyor. Fakat gayet modern ve konaklanabilecek birbirinden güzel ve popüler otelleri burada bulmak da mümkün.

Merced Sarayı ve Malmuerta Kulesi gibi şehirde görülmesi gereken birkaç önemli yer de bu bölge sınırları içerisinde bulunuyor.

Tren istasyonuna yakın olduğunuzdan dolayı da, Sevilla‘ya 45 dakikalık tren yolculuğu ile günübirlik bir gezi bile yapabilirsiniz.

Bu bölgedeki en çok tercih edilen otellerin bazıları ise ;

 • Tryp Córdoba ; 3 Yıldızlı bu otel, bölgenin en çok satan tesislerinden. Tren istasyonuna ve Yahudi Mahallesi’ne yakınlığı ile sizi üzmeyecek bir konuma sahip.
 • Itaca Colón ; Cordoba’da nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap olabilecek bu 2 yıldızlı otel ise, Plaza de Colón Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Hotel Riviera ; Sıradan, basit ve ucuz bir otel. Bulunduğu konum için daha çok tercih ediliyor olsa da, güzel konuk yorumlarıyla da ilginizi çekebilecek bütçeli bir otel.

3.Cordoba Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Cordoba Şehir Merkezi

Cordoba Şehir Merkezi

Şehir merkezi ile, Judeira bölgesi arasında fiyat bakımından çok büyük fark yok. Ancak iki bölge arasında kalacak olursanız, turistik yerlere çok daha yakın bir konumda olmak adına Judeira bölgesine yoğunlaşabilirsiniz.

Cordoba’nın Barselona veya Madrid gibi çılgın partileri olmasa da, yine de gece için planı olan turistlere güzel bir deneyim sunuyor. Bunun için en ideal yer ise ”Şehir Merkezi”. Bunun en önemli sebebi ise, bölgenin şehirdeki en kaliteli, en popüler barlara ve gece kulüplerine ev sahipliği yapıyor olması.

Gece hayatı için sadece kulüpleri düşünmeyin. Eşiniz/sevgiliniz ile gidilebilecek birbirinden hoş aile dostu barları da burada bulabiliyorsunuz. Yani illa gece kulüpleri için bu bölgeyi tercih etmenize de gerek yok.

Son olarak bu bölge, sadece gece hayatı arayanların değil, Judeira bölgesine alternatif bir bölge arayanların da tercih edebileceği bir yer. Çünkü şehir merkezi, hem tarihi şehir merkezine hem Judeira adlı Yahudi Mahallesi’ne hem de Cordoba’da gezilecek önemli turistik yerlere yakın bir konumda bulunuyor.

Plaza de las Tendillas adı verilen şehrin önde gelen meydanı, Cordoba’nın popüler barlarına, kafelerine ve restoranlarına ev sahipliği yapmakta. Eşiniz/sevgiliniz ile akşam saatlerinde dışarı çıkmayı planlıyorsanız, ”Café Malaga”ya canlı müzik için uğrayabilirsiniz. Aile dostu bu mekan, şehirde en çok sevilen yerlerden.

Plaza de la Corredera’daki barlar, antikacılar ve pazarlar da oldukça meşhurdur.

Roma Tapınağı’nın kalıntılarını ve San Miguel Kilisesi’ni de bu bölgede bulabileceğinizi unutmayın.

Bu bölgedeki en çok tercih edilen otellerden bazıları ise ;

 • Maciá Alfaros ; Bu 4 yıldızlı otelin şehrin en çok satan 3 otelinden biri olmasının en önemli nedeni, erken rezervasyon fırsatlarının sürekli olması. Eğer 1-2 ay öncesinden Cordoba’da rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, bu tesis ile şehir merkezinde otel aramaya başlayabilirsiniz.
 • Hosteria Lineros 38 ; Bu 2 yıldızlı tesis, Cordoba’nın en ucuz otellerinden. Ayrıca bütçeli otel arayanların en çok tercih ettiği tesislerden biri olarak biliniyor.
 • Hotel Boston ; Çok modern olmasa da ekonomik bir konaklama sunuyor. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir tesis olarak ünlüdür. Otel 1 yıldızlı olsa da, şık ve moderndir.

NOT : Vial Norte Bölgesi, yukarıdaki diğer 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulamazsanız göz atabileceğiniz bölgelerden. Yani bu bölge, en son seçenek olarak düşünebilir. Kötü bir bölge olmasa da çok fazla tercih edilmediğinden dolayı burada aradığınız konaklama birimini bulmak pek de kolay olmayacaktır.Booking.com

Cordoba Otel Fiyatları Hakkında Bilgiler

Yahudi Bölgesi - Cordoba

Yahudi Bölgesi

Cordoba’da otel fiyatları genel olarak 55€‘dan başlıyor. Bu şehirde bu fiyatın altında bir konaklama birimi arıyorsanız, hostellere, pansiyonlara ve diğer konaklama birimlerine göz atmanız gerekiyor.

Şehirde 45€’ya kadar çift kişilik odaları bulmak mümkün. Ancak bu tip konaklama birimleri genel olarak 7.0’nın altında bir konuk değerlendirme puanına sahip olduğundan dolayı da pek tercih edilmiyor.

Cordoba’da ideal bir 3-4 yıldızlı otel için en azından 95€‘yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Tabii tercih edeceğiniz konuma göre de otel fiyatları biraz daha artabilmektedir.

Cordoba’da nerede kalınır ? sorunuza cevap olarak turistik yerlere yakın bir konaklama birimi arıyorsanız, Yahudi Mahallesi‘ne yürüme mesafesinde olduğunuzdan emin olun. Burası Cordoba’nın en sevilen, en çok tercih edilen ve önemli turistik yerlere en yakın olan bölgesidir. Bu yüzden mümkün olduğunca bu bölgeye yakın olun deriz.

Cordoba’da otel rezervasyonu için de, Booking’in yanı sıra, Hotels.com‘a veya Tripadvisor‘a da göz atabilirsiniz. Bu iki sitede de otellerin birçok konuk yorumlarını bulabilir, değerlendirme puanlarına da göz atabilirsiniz. Cordoba’da erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanmak için en azından 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapmak da şart. Ayrıca otel tercihi yaparken, Cordoba’da araç kiralamayı düşünüyor veya başka bir şehirde araçlarınız ile bu şehri ziyaret ediyorsanız, konaklayacağınız tesisi ücretsiz otoparkı olup olmadığını da kontrol edin. Çünkü Cordoba’da ciddi anlamda park problemi bulunuyor.

En Ucuz Cordoba Otel Tavsiyeleri

Cordoba Nerede Kalınır

Cordoba

Cordoba’da birçok İspanya şehirleri gibi oldukça pahalı olabilmekte. Bu şehirde ucuz bir otel tercihi yaparken, Judeira ve şehir merkezine de ne kadar uzak olduğunuza mutlaka göz atmalısınız. Çünkü bazı oteller, turistik yerlere çok uzak olan bölgelerde bulunabiliyor. Tabii konuk değerlendirme puanı 7.5 altında değilse, yine de göz atılabilir. Ancak tercihinizi biraz daha Yahudi Mahallesi yakınlarından yana kullanın derim.

Aşağıdaki 5 otel, hem turistik yerlere hem de şehrin merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirde konaklanabilecek bu oteller, en güzel konuma sahip olan ucuz otellerden. Ucuz otel olarak 60-90€ arası bir ücreti de gözden çıkarmak gerekiyor.

1.Hotel Cordoba Center – 4 Yıldız

Hotel Cordoba Center

Hotel Cordoba Center

Cordoba da kalınacak yerler

Hotel Cordoba Center

Hem ucuz hem lüks bir otelde konaklamak isterseniz, yukarıda bahsetmemiş olduğum bir bölge olan “Altın Blok”‘ta (Manzana de Oro) bulunan bu 4 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Otel, kahvaltısı, barı, fitness merkezi ve ücretsiz otoparkı ile hizmet veriyor.

Otelin gecelik konaklama ücretleri 90€‘dan başlıyor. Yani şehirdeki 4 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsine göre oldukça uygun fiyatlı. Bunun yanında tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı ve birbirinden güzel olumlu konuk yorumları bulunmaktadır. Malmuerta Kulesi ve Merced Sarayı ise, otele 7 dakika yürüme mesafesinde.

2.Sercotel Hotel Selu – 3 Yıldız

Sercotel Hotel Selu

Sercotel Hotel Selu

Sercotel Hotel Selu - Cordoba da kalınacak yerler

Sercotel Hotel Selu

Cordoba Tren İstasyonu ve Kurtuba Camii‘ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, şehirdeki ana alışveriş bölgesine çok yakın bir konumda bulunuyor. Barı, kahvaltısı ve fitness merkezi ile hizmet veren bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise 80€‘dan başlıyor.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, 4-5 yıldızlı otel havasında olması, birbirinden farklı odalarının olması ve 9+ yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması, otelin öne çıkan özelliklerinden. Daha çok çift olarak seyahat eden turistlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de, tesisin biraz daha ekonomik tek kişilik odaları da bulunmaktadır.

3.Hostal Funky by Arc House – 2 Yıldız

Hostal Funky by Arc House - Cordoba da nerede kalmalı

Hostal Funky by Arc House

Cordoba Otel Tavsiyeleri

Hostal Funky by Arc House

Cordoba’da turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olan Hostal Osio, şirin bir konukevi konseptinde konaklama sunmaktadır. Bu otel, biraz daha konukevi ve hostel tarzında. Yani tesis içerisinde tek kişilik dorm/paylaşımlı odalar da bulunmaktadır.

Kurtuba Camii’ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde mükemmel bir konuma sahip olan bu otelin/hostelin çok farklı bütçeye hitap eden odaları var. Dorm odaları 25€‘dan, 4 kişilik odalar ise 75€‘dan başlıyor. Eğer 3-4 arkadaş olarak veya yalnız başınıza seyahat ediyorsanız, mutlaka bu düşük bütçeli tesise de göz atın deriz. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan bu tesiste çift olarak konaklamak pek tavsiye edilmese de, hostel ambiyansına alışıksanız göz atabilirsiniz.

4.Hotel Maestre – 1 yıldız

Hotel Maestre

Hotel Maestre

Kurtuba Camii’ne 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu tesisin hem tek kişilik odaları hem de çift kişilik odaları oldukça uygun fiyatlı. Tek kişilik odalar 40€‘dan başlarken, çift kişilik odalar 60€‘dan başlıyor. Yani şehirdeki en ucuz otellerden biri.

Otelin 8+ konuk değerlendirme puanı olmasının yanı sıra, konum olarak oldukça merkezi bir yerde bulunuyor. Alışveriş bölgesine, Eski şehir bölgesindeki restoranlara ve kafelere, Cordoba’nın önemli turistik noktalarına bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

5.Hotel Boston – 1 Yıldız

Hotel Boston - Cordoba Nerede Kalınır

Hotel Boston

Bu otelin gecelik çift kişilik oda ücretleri de 60€‘dan başlıyor. Otel, Cordoba’nın kalbinin attığı yerlerden biri olan Plaza de las Tendillas adlı meydanda merkezi bir konumda bulunmaktadır. Oldukça basit bir konaklama sunuyor olsa da, ucuz olduğu için düşünülebilecek tesislerden. Ayrıca otelin aile odaları ve tek kişilik odaları da bulunmaktadır. Tek kişilik oda fiyatları ise 45€‘dan başlıyor.

Özetle Cordoba’da Nerede Kalınır ? 

 • Judeira – Yahudi Mahallesi
 • Cordoba Şehir Merkezi
 • Tren İstasyonu Çevresi
 • Vial Norte Bölgesi

Yukarıdaki 4 bölge arasından, Judeira en pahalı ve en popüler olan. Daha sonra şehir merkezi ve ucuz olarak da Tren istasyonu çevresidir. Bu 3 bölge de sizi üzmeyecek birbirinden farklı konaklama birimlerine ev sahipliği yapar. Vial Norte, biraz daha dış kesimlerde kaldığı için pek tercih edilmez. Ancak çok düşük bütçeli bir Cordoba seyahati planlıyorsanız bu bölgeyi de inceleyebilirsiniz.Booking.com

BENZER İÇERİKLER