İtalya‘nın kuzey bölgesinde bir komün olan Como, Lombardiya’daki en güzel ve en pitoresk yerlerden biri olarak kabul edilir. Daha çok Como Gölü ile tanınır ve İtalya‘nın en popüler gezi duraklarından biri.
Como Gölü’nde nerede kalınır ? sorusu için ise, birbirinden güzel ve renkli bölgelerden bahsetmek mümkün. Özellikle manzaralı otelleriyle öne çıkan Como Gölü’nde konaklama, genel olarak pahalı olsa da, her bütçeye uygun konaklama birimlerini farklı kasabalarda bulmak mümkün.

Kartpostallık dağ manzarası, lezzetli yemekleri ve temiz havası ile muhteşem bir tatil deneyimi sunan Como Gölü çevresinde çok farklı köy/kasaba olduğundan, bu kasabaların her biri farklı zevkte ve bütçede tatilciye hitap ettiğinden dolayı, otel seçimi yapmadan önce bölgeler hakkında az da olsa bir fikir sahibi olmakta yarar var.

Como Gölü’nde Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

Como Gölü’nde kalacak en iyi yer, tatilciye göre farklılık gösteriyor olsa da, Como Gölü’nde en çok tercih edilen bölgelere ve bu bölgelerin özelliklerine bakarak, az çok nerede konaklayacağınız hakkında bir fikir sahibi olabiliyorsunuz.

 1. Bellagio ; Como Gölü’nün en popüler bölgesi. Diğer bölgelere nazaran en fazla barları, otelleri ve turistleri bulacağınız yer. Oldukça romantik bir bölge olarak kabul edilir ve özellikle hafta sonu aşırı yoğun olabilir.
 2. Varenna ; En az Bellagio kadar güzel ve popüler. Fakat daha küçük ölçekli olanı. Gün batımı manzarasıyla ünlü. Daha az sayıda turistle daha sakin bir tatil için güzel bir seçenek olabilir.
 3. Como ; Fotoğraflarda gördüğünüz göl hissi olmayan bir bölge. İyi bir gece hayatına sahip ve çevreyi keşfetmek için güzel bir üs, ancak romantik bir yer olmaktan çok uzak. Ucuz otellerin büyük bir bölümü burada yer alır.
 4. Menaggio ; Biraz Bellagio’nun romantik havası, biraz Como’nun şehir hayatının karışımına sahip bir kasaba denebilir. En popüler 5 bölgeden biri ve çok sayıda otele ev sahipliği yapar.
 5. Tremezzo ; Menaggio’ya kısa bir mesafede yer alır. Diğer kasabalara otobüsler ve feribotlarla iyi bağlantıya sahip. Ekonomik bir tatil için alternatif bir bölge olarak düşünülebilir.

Como Gölü Otel Tavsiyeleri

–Hotel Bellagio – 2 Yıldız

Hotel Bellagio - Como Gölü Nerede Kalınır

Hotel Bellagio

Bellagio kasabasında, hatta Como Gölü çevresindeki en ekonomik otellerden biri olan Hotel Bellagio, muhteşem göl manzarası ve modern odalarıyla ilgi görüyor. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan tesis, kasabanın mağazalarına, restoranlarına ve kafelerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Barı ve fitness merkezi de olan bu otel, sadece çiftlere hitap ediyor. Tesisin aile odası bulunmamaktadır. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

–Borgo Le Terrazze – 3 yıldız

Como Gölü Nerede Konaklanır

Otel odasının balkonundan nefes kesen göl manzarası

Como Gölü’nde nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan, ”Bellagio” bölgesinde yer alan bu otel, kasabadaki en çok tercih edilen ekonomik oteller arasında yer alıyor. Tesis bahçesinden veya oda balkonlarından muhteşem göl manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Daha çok çiftler tarafından tercih edilen bir otel olsa da, tesisin geniş konseptte düzenlenmiş odaları da bulunuyor. Yüzme havuzu ve barı da olan otel, Como Gölü’ndeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip otellerden.

Barı, yüzme havuzu ve geniş aile odalarıyla hizmet veren otel, Como Gölü’nün en romantik konaklama birimlerinden biri. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

–Hotel Bellavista – 3 yıldız

Hotel Bellavista - Como Gölü nerede kalınır

Hotel Bellavista

Menaggio kasabasının en popüler otellerinden biri olan Hotel Bellavista, merkezi konumu ve göle bakan terası ile ilgi görüyor. Otele 2 dakika yürüme mesafesinde yer alan iskeleden Varenna ve Bellagio’ya feribotlar hareket etmektedir.

Otel, daha çok romantik çiftlerin tercih ettiği bir tesis olarak biliniyor. Ayrıca tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı var. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

–Hotel Como – 4 yıldız

Hotel Como

Hotel Como

Como’da kalınacak popüler yerler arasında olan bu lüks otel, göl kıyısına yaklaşık 30 dakika yürüme mesafesinde. Como Gölü’nün diğer kasabalarına kolay bir ulaşım ağı sunuyor olsa da otel, şehir hayatına sahip olan Como’da bulunuyor. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve açık yüzme havuzu olan bu oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Como Gölü’nde Hangi Bölgede Kalınır ?Booking.com


Peki yukarıdaki 5 bölgeden hangisinde konaklamalı ? hangi bölge daha ucuz, hangisi daha çok tesise ev sahipliği yapıyor ?

Yukarıdaki 5 bölgeyi popülaritesine göre sıralayacak olursak ; Bellagio, Como, Menaggio, Varnezza ve Tremezzo olarak bir sıra izlenebilir.

1.BELLAGİO

Bellagio - Como gölü

Bellagio

Como Gölü'nde Nerede Kalınır

Bellagio

Şüphesiz Como Gölü’ndeki en çok tercih edilen konaklama bölgesi. Ayrıca bölgedeki en fazla konaklama birimine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkar.

Como Gölü’nün merkezinde yer alan Bellagio, her yaştan ve zevkten tatilciye hitap eden bölgelerden biri.

Bellagio, daha çok barları, restoranları ve kafeleriyle ilgi görüyor olsa da, burada Como Gölü’nün en popüler otellerinden bazılarını bulabiliyorsunuz. Ayrıca geceleri otelde zaman geçirmek yerine, güzel bir gece hayatı deneyimi yaşamak istiyorsanız, Bellagio bunun için en ideal seçenek olacaktır.

Bellagio’daki en popüler oteller ;

 • Hotel Du Lac – 3 yıldız ; Kasabanın kalbinde yer alan en merkezi otel. Konum, fiyat ve değerlendirme puanı konusunda en iyi 5 otelden biri. Oteli incele
 • Hotel Belvedere – 4 yıldız ; Yemyeşil bir doğayla çevrili göl kenarı otellerinden. Biraz daha lüks bir konseptte otel arayanların düşünebileceği bir tesis. Oteli incele
 • Grand Hotel Villa Serbelloni – 5 yıldız ; Ultra lüks Como Gölü otellerinden. Yüksek konuk değerlendirme puanı ve muhteşem manzarasıyla büyüleyici bir atmosfere sahip olan tesis, biraz pahalı olsa da, kasabadaki en çok tercih edilen tesis. Oteli incele

2.MENAGGİO

Menaggio

Menaggio

Como Gölü’nde nerede kalınır ? sorusuna romantik cevap arayanların favori adreslerinden biri olan Menaggio, çok sayıda oteli ile eşsiz bir deneyim sunuyor. Yapılacak birçok turistik aktivitesi ve manzarasıyla büyüleyici bir atmosfere sahip olan bu bölge, Como Gölü’nün batısında yer alıyor.

Farklı konseptte ve bütçedeki otelleri ve diğer konaklama birimleriyle, turistler arasında bir hayli popüler olan bu bölge, Bellagio ile aynı fiyatta otellere sahip denebilir. Tabii bu bölgede biraz daha düşük bütçeli oteller bulmak da mümkün.

Menaggio’nun en popüler otelleri ; 

 • Villa Giuliana – Konukevi ; Bahçe ve terasıyla hizmet veren bu tesis, ekonomik bir otel arayanların göz atabileceği tesislerden. Tesisi incelemek için tıklayın.
 • Hotel Garni Corona – 3 yıldız; 9+ konuk değerlendirme puanıyla dikkat çeken bu butik otel, Como Gölü’ne 1 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incelemek için tıklayın
 • Grand Hotel Menaggio – 4 yıldız ; Como Gölü’nün sahili üzerinde, feribot terminalinin yanında konumlanmış olan bu otel, manzarası ve lüks odalarıyla ünlü. Yüzme havuzu, barı ve restoranı olan tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı var. Oteli incelemek için tıklayın.

3.COMO

COMO

Como, aslında Como Gölü çevresini keşfetmek için güzel bir üs. Diğer bölgelere de çok güzel bir ulaşım ağına sahip. Como pratik bir destinasyondur, ancak hayalini kurduğunuz romantik konaklama deneyimini yaşayamazsınız. Como’da sabahları pencereyi aştığınızda yoğun bir tempoda, bir şehir havası göreceksiniz. Bellagio’daki gibi muhteşem bir göl manzarası veya doğal güzellik ile güne merhaba demek, Como’da pek mümkün değil. Ancak Como’nun, Como Gölü için en popüler ikinci bölge olduğunu da unutmamak gerek.

Como’nun en popüler otelleri ; 

 • B&B Hotel Como – 3 yıldız ; Geniş aile odalarıyla popüler olan bu otel, merkeze 2 km uzaklıkta bulunuyor. Como’nun en çok tercih edilen otellerinden. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.
 • Hilton Lake Como – 4 yıldız ; Como’da göl manzaralı birkaç otelden biri. Lüks ve biraz pahalı olsa da, konumu, sunduğu olanakları ve manzarasıyla düşünülebilecek tesislerden. Oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.
 • Hotel Villa Flori – 4 yıldız ; Como merkezine birkaç km uzaklıkta olan bu göl manzaralı otel de, manzarasıyla ilgi görüyor. 19. yüzyıl villasında hizmet veren tesis, Como Gölü çevresindeki en lüks otellerden. Oteli incele

Aradığınız zevkte veya bütçede bir konaklama birimini yukarıdaki 3 bölgede bulamazsanız, son olarak Varenna veya Tremezzo bölgelerine de göz atabilirsiniz.

Como Gölü Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Varenna Como Gölü

Varenna

Como Gölü çevresinde otel fiyatları genel olarak 65€’dan başlamakta ve 450€’ya kadar çıkabilmektedir. En ekonomik konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer ise, merkez Como’dur. Burada 100€’nun altında çok sayıda konaklama birimi bulunabileceği gibi, hosteller de bulunabilir. Ayrıca daire konseptinde birçok konaklama birimini de uygun fiyata Como’da bulabilirsiniz.

Como Gölü otel rezervasyonu için Booking’in yanı sıra, fiyat karşılaştırması yapmak adına Trivago veya Tripadvisor.com’a da göz atabilirsiniz. Ancak erken rezervasyon otel fırsatları olan Booking’e, 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız mutlaka göz atın deriz.

İtalya’nın en popüler şehirlerinden olan Milano, Roma ve Floransa ile ilgili yazılarımıza göz atmayı da unutmayın!

Como Gölü’nde nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek bu 5 kasabanın dışında, birkaç kasaba ve bölge daha bulunuyor. Ancak hem konaklama birimi konusunda hem de restoran ve cafe konusunda pek zengin olmadığından dolayı konaklama için ilk olarak bu 5 bölgeye göz atarak başlayabilirsiniz. Eğer Como’da sadece 1 gün konaklamayı planlıyorsanız da, merkezde konaklamanızda yarar var. Çünkü hem bölgedeki gezilecek yerlerin hem de kalınacak popüler otellerin büyük bir bölümü merkezde yer alıyor.

BENZER İÇERİKLER