Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal, en merkezi ve en güzel cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi ile, çok daha iyi bir şekilde zevkinize, bütçenize ve şehri ziyaret amacınıza göre aradığınız tesisi bulabilirsiniz.

Chicago veya Şikago, ABD‘nin en havalı şehirlerinden biri. Bu şehir, tıpkı New York ve San Francisco gibi, büyük şehirlerden ve bu şehirde nerede konaklayacağınıza tam anlamıyla karar vermek biraz zor olabiliyor.

Çok çeşitli mahallelere ve bölgelere sahip olan Chicago’da nerede konaklayacağınıza karar verirken, turistik cazibe merkezlerine, gece hayatına veya şehir merkezine de ne kadar yakın olmak istediğinize karar vermenizde yarar var. Çünkü merkeze ve gezilecek yerlere yaklaştıkça otel fiyatları çok daha pahalı olabiliyor. Ayrıca gece hayatı için bir planınız yoksa, barların ve gece kulüplerin bolca olduğu bir bölgede konaklamak da iyi bir seçim olmayabilir…

Chicago’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Konaklama Tavsiyeleri

Bu şehirde konaklama için birçok bölge farklı bulunuyor olsa da, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölge sayısı sınırlı.

Chicago’daki en ideal ve en çok tercih edilen konaklama bölgeleri ise ; Downtown – The Loop (Şehir Merkezi), Streeterville ve son olarak River North (Kuzey Nehir) bölgesidir.

Peki bu bölgelerden hangisinde konaklamalı ? yazının devamında bu sorunuza çok daha net bir cevap bulabilirsiniz.

1.Şehir Merkezi ve Otelleri

Şehir Merkezi ve Otelleri

Chicago Merkez

Chicago’nun merkezinde konaklamak ayrılacalıktır. Çünkü bu bölge, şehirdeki hemen hemen her şeye en yakın olabileceğiniz bölgelerden bir tanesi.

Bu bölgedeki otel fiyatları, genel olarak diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Fakat şehrin tam kalbinde konaklamak istiyor ve dilediğiniz yere en rahat şekilde ulaşmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal bölge merkez bölgesi olacaktır.

Şehrin ”Ticaret Bölgesi”ne ev sahipliği yapan bu bölge, iş seyahatleri için de en ideal konaklama bölgelerinden.

Gökdelenler, hareketli tiyatrolar ve eşsiz mimari yapılar ile dolu olan bu bölgede gezinmek çok kolay. Yollar ve sokaklar muhteşem şekilde numaralandırılmış ve yürüyerek bölgeyi keşfetmek turistler için çok daha basit hale getirilmiş.

Bu bölgenin birçok özelliğini seveceksiniz. Sevemeyeceğiniz özelliklerden birkaçı ise, öncelikle bu bölgenin diğer bölgelere nazaran pahalı olması. Ayrıca bu bölge, süper turistik ve kalabalık insan trafiğine sahip. Bu iki şeyi göz ardı edebilirseniz, Chicago’da en iyi konaklama bölgesi burası diyebiliriz.

Şehir Merkezi Otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz

Chicago Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (200$ ve Üzeri)

 • The Langham Chicago – 5 Yıldız; Chicago’daki en lüks tesislerden biri olan Langham, süper geniş odaları,  9+ konuk değerlendirme puanı ve hizmeti ile ön plana çıkıyor. Kusursuz otel arayanların göz atabileceğiniz bir konaklama birimi.
 • Hotel Julian Chicago – 4 yıldız ; Chicago’da nerede kalmalı ? sorusuna en popüler cevaplardan. Biraz daha lüks kesime hitap eden bir otel. Konum ve değerlendirme puanı bakımından kendi kategorisindeki en iyi oteller arasında.

ORTA BÜTÇELİ (120$-200$ Arası)

 • Swissotel Chicago – 4 yıldız ; Michigan Gölü’nün yanı sıra Magnificent Mile’daki lüks dükkan, restoran ve eğlence mekanlarına birkaç adım uzaklıkta yer alan, muhteşem şehir manzarasına sahip. Şehirdeki en lüks otellerden biri olmasına rağmen en uygun fiyatlı olanlardan.
 • Congress Plaza Hotel Chicago – 3 Yıldız ; Turistlerin bu şehirdeki en çok tercih ettiği otellerden biri olan bu tesis, şehrin tam kalbinde bulunuyor. Şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Comfort Suites Michigan Avenue – 3 Yıldız; Daha çok kalabalık seyahat eden ailelerin ve grupların tercih edebileceği tesislerden biri olsa da, her turistin göz atabileceği orta bütçeli bir tesis denebilir.

BÜTÇELİ (120$’a kadar olan tesisler)

 • FieldHouse Jones Chicago – 3 yıldız ; Şehir merkezinin biraz daha dış kesiminde bulunduğundan daha ekonomik bir otel. Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna ucuz ama modern cevap arayanların göz atabileceği bir tesis.
 • HI Chicago Hostel – 3 yıldız ; Hostel olarak hizmet veren bu tesis, daha çok yalnız seyahat edenler için. Ancak şehirdeki en ekonomik çift kişilik odalara da sahip bir hostel.

2.Streeterville ve Otelleri

Streeterville Bölgesi Chicago

Streeterville

Streeterville, Michigan Gölü ve Magnificent Mile arasında kalmış bölgedir. Yani konum olarak şehirdeki en iyi bölgelerden biri.

Bu bölgenin en eğlenceli yerlerinden biri, şüphesiz Navy Pier‘dir. Burası, hem çocuklu ailelerin hem de farklı zaman geçirmek isteyen turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden.

Streeterville bölgesinin turistlerin favorisi olmasının iki nedeni var ; Birincisi bu bölge Chicago’daki en ucuz otelleri bulabileceğiniz bölgelerden biri ve en fazla ”Hostele” ev sahipliği yapan bölgedir.

İkincisi ise, bu bölgeden şehir merkezine ve turistik noktalara da rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede hem düşük bütçeli otelleri ve hostelleri hem de 4-5 yıldızlı lüks otelleri bulabilirsiniz. Tabii biraz daha düşük fiyata.

NOT : Bu bölgenin bazı noktaları kısmen şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor. Bu yüzden, şehir merkezi bölgesiyle çok fazla farkı yok (Konaklama ücretlerinin biraz daha uygun olmasının dışında)

Streeterville Otellerine göz atmak için tıklayın

Streeterville Otel Tavsiyeleri

LÜKS (200$ ve Üzeri)

 • Millennium Knickerbocker Chicago – 4 Yıldız ; Güzel konuma sahip bu tesis, bölgedeki en ideal yerlerden birinde bulunuyor. Turistik yerlere yakınlığı ve olumlu konuk yorumlarıyla, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden.
 • Embassy Suites Chicago Downtown Magnificent Mile – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir 4 yıldızlı otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Otel, yüzme havuzu ve geniş aile odaları ile öne çıkıyor.

ORTA BÜTÇELİ ve UCUZ (90$-200$ Arası)

 • Raffaello Hotel – 4 yıldız ; Chicago’daki en ekonomik 4 yıldızlı otellerden. Konum olarak John Hancock Center’ın yanında yer alıyor. Lüks ama ucuz bir otel arıyorsanız, bu tesisi inceleyebilirsiniz.
 • Warwick Allerton Chicago – 4 yıldız ; Merkezi konuma sahip bir otel. Lüks bir otel olmasına rağmen gayet ideal bir gecelik fiyata sahip.
 • Hampton Inn Chicago Downtown/Magnificent Mile – 3 Yıldız ; Bölgedeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı tesislerden. Navy Pier tesise sadece 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

3.River North ve Otelleri

River North ve Otelleri

River North

River North daha çok gece hayatı ile popüler olsa da, ailece seyahatlerde de tercih edilebilecek güzel bir bölge.

Streeterville ve Magnificent Mile‘ın batısındaki bölgeye ”River North” deniliyor. Bu bölge, daha çok Amerikan turistlerin favori adreslerinden olarak bilinse de, bölgeyi yabancı turistler tarafından da çokça tercih ediliyor.

Tripadvisor ve diğer forumlara baktığınızda bu bölge hakkında çok olumlu yorumları bulabilirsiniz. Çünkü bölgenin konumu ve bu bölgedeki otel fiyatları gayet ideal.

Chicago’nun en seçkin insanlarının takıldığı bölge olarak bilindiğinden dolayı, burada ucuz bar, restoran ve gece kulübü bulmak biraz zor. Fakat cadde üstündeki mekanlar yerine, ara sokakları tercih edecek olursanız, biraz daha uygun mekanları bulabilirsiniz.

Bu bölgeden de, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Çünkü bu bölge de, teknik olarak şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor.

Eğer şehir merkezine, turistik yerlere ve gece hayatına yakın olmak istiyorsanız bu bölgeye göz atabilirsiniz.

River North Otellerine göz atmak için buraya tıklayın

River North Otel Tavsiyeleri

LÜKS (200$ ve Üzeri)

 • Trump International Hotel & Tower Chicago – 5 Yıldız ; ”Donald Trump”ı sevseniz de sevmeseniz de, bu otel bölgedeki en çok tercih edilen, en iyi konuma sahip ve en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan tesislerden. Millennium Park’a 10 dakika yürüme mesafesindeki bu tesis, lüks konaklama birimi arayanların göz atabileceği yerlerden.
 • Four Seasons Chicago – 5 yıldız ; Manzarasıyla ilgi gören otellerden. Chicago’daki en çok rezervasyon alan lüks otellerden biri.

ORTA BÜTÇELİ (120$-200$ Arası)

 • Home2 Suites By Hilton Chicago River North – 3 Yıldız; Bu bölge, her ne kadar 4-5 yıldızlı otellerle dolu olsa da, birkaç uygun fiyatlı tesis bulmak da zor değil. Hilton da bunlardan bir tanesi. Orta bütçeli bir tesis arayanların gönül rahatlığıyla göz atabileceği bu otel, 9+ konuk değerlendirme puanına ve merkezi bir konum sahip.

BÜTÇELİ (120$’a kadar olan oteller)

Chicago Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Chicago Nerede Kalınır ? - Otel Fiyatları

Chicago

Chicago’da otel fiyatları 75$’dan başlamakta ve 500$’a kadar çıkabilmektedir. Fakat bu şehirde ideal otel ücretleri 95-170$ arasındadır. Yani bu fiyat aralığında şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde konaklayabilirsiniz.

Şehirde 80$’ın altında da birçok otel bulmak mümkün. Fakat bu düşük fiyatlı otellerin büyük bir bölümü, şehir merkezine ve turistik noktalara biraz uzak konumda bulunmaktadır. Ayrıca otel konusunda seçici biriyseniz, bu tesisler pek ilginizi çekmeyebilir.

Chicago’da en ucuz otel için ortalama 85-110$ gibi bir ücreti gözden çıkarmanızda yarar var. Daha ucuz bir konaklama birimi arıyorsanız, hostellere göz atmanızı tavsiye ederim.

Chicago’da otel rezervasyonu için de Booking, Expedia ve Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz. Fakat bu 3 otel arama sitesi arasından en çok tercih edilen ve en iyi olanı Booking’dir. Ayrıca otellerin vergilerini ve ek ücret adı altında talep ettiği ücretleri de Booking’de kolaylıkla görebilirsiniz.

Chicago Ucuz Otel Tavsiyeleri

Chicago Ucuz Otel Tavsiyeleri

Chicago Merkez

Şehirdeki ucuz otellerin büyük bölümü, yukarıda bahsetmiş olduğumuz Streeterville bölgesinde bulunmaktadır. Fakat erken rezervasyon fırsatları ile, diğer bölgelerde de ucuz konaklama birimleri bulabileceğiniz unutmayın.

Şehirdeki en ucuz tesislerden bazıları ise ;

ICH Suites – 4 Yıldız

Chicago Nerede Kalınır ? - Otel Fiyatları

ICH Suites

Şehir merkezindeki bu tesis, daire konseptindeki odalarıyla hizmet vermektedir. Konum olarak süper merkezi olmasa da, şehir merkezinin kalbine yakın bir yerde bulunmaktadır. Gecelik konaklama ücretleri ise, 95$’dan başlamaktadır. Vergisi biraz yüksek olsa da, eğer ailece veya grup halinde seyahat ediyor ve çok seçici biri değilseniz mutlaka göz atın deriz.

Chicago Getaway Hostel – 3 Yıldız

Chicago da nerede kalınır

Chicago Getaway Hostel

Bir otel kıvamında olan bu hostel, şehirdeki en az vergi ve ek ücretleri adı altında ücret talep eden tesislerden. Sırf bu yüzden bile bu tesise göz atabilirsiniz. Fakat hostel, şehrin tam kalbine 5 km uzaklıkta. Yani her yere gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Hostelin 3 kişilik odaları, 35-50$ arasında. Yani şehirdeki en ucuz tesislerden biri.

Chicago Otelleri - nerede kalinmali

Chicago

Chicago’da Gezilecek Yerler Listesi

Chicago’da konaklama için şehirdeki turistik yerlere yakın otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmayı da unutmayın. Şehirdeki önemli çekim merkezlerine yakın olmak demek, Chicago’da hemen her şeye yakın olmak demektir. Chicago’nun öne çıkan gezilecek yerleri ise ;

 • Willis Kulesi
 • Millennium Park
 • Art Institute of Chicago
 • Shedd Akvaryumu
 • Navy Pier
 • Bulut Kapısı
 • Field Doğal Tarih Müzesi
 • John Hancock Merkezi
 • Lincon Park Zoo

Chicagoda nerede kalmali

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak yukarıdaki 3 bölge ve otel tavsiyelerinin dışında, listeye daha birçok otel ve diğer konaklama birimleri eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en popüler ve en iyi yukarıdaki 3 bölge arasından aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimleri bulabileceğinizden dolayı, başka bölgeler ile aklınızı bulandırmayın ve şehir merkezinin de çok fazla dışına çıkmayın deriz. Ayrıca yukarıdaki otel önerilerinde aradığınız tesisi bulamadıysanız, bölgelerdeki otellere kendiniz göz atabilirsiniz. Sadece hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin yeter.


Booking.com

İLGİLİ ;