İtalya‘da Napoli kıyılarında güzel ve renkli bir ada olan Capri, birbirinden güzel plajları, muhteşem doğası ve alışveriş olanaklarıyla turistlerin popüler destinasyonlarından. İtalya’nın geneline göre biraz daha pahalı bir konaklama sunan bu adada, hemen her bütçeye ve zevke uygun oteli bulmak da mümkün. Capri Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek iki bölge bulunuyor. Bunlar, Capri Town ve Anacapri bölgeleridir. İki bölgenin de farklı karakteri bulunuyor. Bu yüzden adada otel seçimi yapmadan önce bu bölgeler arasındaki farkları bilmenizde de yarar var.

Yüksek sezonda aşırı yoğun turist trafiğine sahip olan Capri Adası‘nda konaklama temmuz ve ağustos aylarında ciddi anlamda zorlaşabiliyor. Özellikle bütçeli bir Capri tatili planlıyorsanız, en azından 1-2 ay öncesinden de rezervasyon yapmanız gerekebiliyor.

Capri’nin sunduğu gerçek ambiyansı yaşamak istiyorsanız, kalınacak en iyi tesis şüphesiz deniz manzaralı bir otel olacaktır. Fakat deniz manzaralı oteller ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle kasabanın merkezindeki otelleri tercih edecek olursanız. Aşağıdaki en popüler Capri otellerine göz atarak da, fiyatlar ve konum hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Capri’de Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Capri Town (Capri Kasabası)

Bu pastoral destinasyonun sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, adaya adını veren küçük ama hareketli Capri Kasabası‘nda Tirreno Denizi manzaralı otellerden birinde kalmak en iyisidir. Özellikle romantik bir tatil deneyimi planlıyorsanız, bu kasabanın dışına çıkmanıza da gerek kalmıyor.

Kasaba merkezinde, tepenin Piccola marinasına bakan tarafında veya hareketli Marina Grande limanına yakın konaklama seçenekleri, görülmesi gereken yerlere kolay bir erişim sunar. Bu yüzden bu bölgedeki oteller adanın en çok rezervasyon alan otellerinden oluşuyor.

Ayrıca kasabadan ”Anacapri”ye otobüsler veya tekneler ile rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Capri Town’da yer alan en popüler ve en ideal oteller ise ; 

-Villa Helios – 3 yıldız

Villa Helios - Capri Adası nda Nerede Kalınır

Villa Helios

Capri’nin merkezindeki doğal bir parkın içinde yer alan Villa Helios, kasabanın kalbinin attığı yer olan Piazzetta’ya 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 9+ konuk değerlendirme puanı, merkezi konumu, modern ve şık odalarıyla ünlü bu otel, şehirdeki en ekonomik 3 yıldızlı oteller arasında yer alıyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

-Capri Wine Hotel – 3 yıldız

Capri Adası nda Nerede Kalınır

Wine Hotel

Capri Adası’nın en romantik otelleri arasında olan Wine Hotel, sunduğu eşsiz manzarasıyla dikkat çekiyor. Terasından görülen muhteşem deniz manzarasıyla ünlü bu otel de, şehirdeki en çok rezervasyon alan Capri otellerinden. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

-Hotel Weber Ambassador – 4 yıldız

Capri de Nerede Kalınır ?

Hotel Weber Ambassador

Capri Adası plaj otellerinden olan Weber Ambassador, barı, 3 havuzu, 2 spa küveti ve fitness merkeziyle hizmet veriyor. Marina Piccola’nın hemen yanında yer alan bu otelden kasabanın kalbinin attığı yer olan Piazzetta’ya yürüyerek 15 dakikada gidebilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Anacapri

Hareketli Marina Grande ve kalabalık Piazzetta’dan biraz daha uzakta yer alan Anacapri bölgesi, yoğun Capri kasabasından daha sessiz bir deneyim sunmakta. Daha sakin bir gece hayatı ve üzüm bağları ile zeytinliklerin güzel manzaralarını sunan bu bölgede de, çok sayıda otel ve diğer konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Kasabanın konaklama yerlerinden herhangi birine yürüme mesafesinde olan Anacapri’nin Napolyon kalelerini ziyaret edebilir, deniz fenerine ve ünlü Gruta Azul’a bağlanan yolu keşfedebilir, yolunuz üzerindeki Mesola ve Orrico gibi küçük koy plajlarında denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu bölge, biraz daha turistlerden uzak olmak isteyen, huzurlu bir tatil planı yapan çiftlerin tercih ettiği bölge olarak bilinir.

Anacapri’deki en popüler oteller ;

Capri Palace – 5 yıldız

Capri de Nerede Kalınır ?

Capri Palace

Özel plaj alanıyla hizmet veren Capri Palace, Capri Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna en lüks cevaplardan biri. Ultra lüks bu otel, ağaçlarla ve muhteşem bir deniz manzarasıyla çevrili. Capri Hotel & Spa’da mozaik açık yüzme havuzu, sağlıklı yaşam merkezi ve mobilyalı panoramik bir güneşlenme terası da bulunmaktadır. Ayrıca otelden Anacapri’nin kıyılarına yürüyerek 10 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Oteli incele & fiyatlara göz at

-Hotel San Michele – 4 yıldız

Hotel San Michele

Hotel San Michele

Capri’de en lüks otellerden biri olmasına rağmen en ekonomik fiyatlı otellerden olan San Michele, panoramik Napoli Körfezi manzarasıyla ünlü. Restoranı, barı ve yüzme havuzu olan bu otel Anacapri’nin kalbinin attığı yerlere de yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele & fiyatlara göz at

-Hotel Orsa Maggiore – 4 yıldız

Capri de Nerede Kalınır ?

Hotel Orsa Maggiore

Capri Adası’nın en romantik oteli olarak birkaç kez ödül almış olan bu tesis, daha çok yeni çiftlere hitap eden konaklama birimlerinden. Lüks bir konaklama deneyimi sunan bu otelden restoran, cafe ve barların bulunduğu hareketli caddeye de 15-20 dakika yürüyüş sonrası ulaşabiliyorsunuz. Oteli incele & fiyatlara göz at

-Hotel Carmencita – 3 yıldız

Hotel Carmencita - Capri Otelleri

Hotel Carmencita – Capri Otelleri

Capri Adası’nın göbeğinde Anacapri’de yer alan Hotel Carmencita, Capri Limanı’ndan ücretsiz transfer hizmeti, mozaik yüzme havuzu ve muhteşem bahçeler sunuyor. Otel, ada etrafında deniz motoru gezileri, restoran rezervasyonları, rehberli turlar ve masaj uygulamalarını düzenleyebilmektedir. Oteli incele & fiyatlara göz at

Capri Adası Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Capri de Nerede Kalınır ?

Capri de Nerede Kalınır ?

Muhteşem deniz manzarası ve mis gibi doğasıyla, İtalya‘nın en romantik adalarından biri olan Capri Adası’nda otel fiyatları Roma ve Floransa gibi ülkenin turistik şehirleriyle ortalama aynı düzeyde olsa da, İtalya’daki şehirlerin büyük bir bölümüne göre biraz daha pahalı bir konaklama sunmaktadır. Yüksek sezonda Capri Adası’nda otel fiyatları ortalama 70€’dan başlamakta ve 600€’ya kadar çıkabilmektedir.

Capri Kasabası, Anacapri bölgesine göre daha pahalı olsa da, iki bölge arasında fiyat bakımından çok büyük bir fark bulunmuyor. Bu yüzden ilk olarak Capri kasabasındaki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atın deriz.

Capri Adası’nda en az 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanızda da yarar var. Çünkü otel fiyatları son gün/haftalarda çok daha pahalı olabiliyor. Otel rezervasyonu için ilk olarak Booking.com’a, alternatif olarak Expedia veya Hotels.com adlı sitelere göz atabilirsiniz.

Capri Adası Romantik Oteller

Capri Adası’nda nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak, romantik bir otel arıyorsanız Capri Kasabası’ndaki 4 ve 5 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Capri Adası’nın hemen hemen tüm 4-5 yıldızlı oteli, çiftlere özel bir konseptte olduğundan dolayı, romantik bir oteli bulmak çok da zor değil. Adanın en popüler romantik otelleri ise ;

Hotel Caesar Augustus – 5 yıldız

Hotel Caesar Augustus

Anacapri bölgesinde bulunan  5 yıldızlı Hotel Caesar Augustus, Capri’nin en iyi balayı otelleri arasında yer alıyor. Biraz pahalı olsa da, hem sunduğu muhteşem manzarası hem de olanaklarıyla çiftlere eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Capri Tiberio Palace – 5 yıldız

Capri Tiberio Palace

Bunun yanında Capri kasabasında yer alan Capri Tiberio Palace adlı 5 yıldızlı otel de, daha çok yeni çiftlerin tercih ettiği popüler otellerden. Daha ekonomik Capri otelleri için de 3 ve 4 yıldızlı villalara da göz atabilirsiniz.

Hotel Punta Tragara – 5 Yıldız

Hotel Punta Tragara

Capri Adası’nda kalınacak en lüks otellerden biri olan Punta Tragara, 9+ konuk değerlendirme puanı, sağlıklı yaşam alanı ve 2 açık yüzme havuzuyla hizmet veriyor. Marina Piccola Körfezi’nin olağanüstü manzaralarını sunan bu otelden La Fontelina Beach’e yürüyerek 5 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşabilirsiniz. Daha çok çiftlere göre düzenlenmiş bir otel olsa da, odalar oldukça geniş ve 4 kişiye kadar müşteriyi ağırlayabiliyor. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Luxury Villa Excelsior Parco – 4 Yıldız

Luxury Villa Excelsior Parco

Capri’nin 500 metre mesafedeki Marina Grande limanına ücretsiz ulaşım servisi sağlayan Art-Nouveau tarzındaki bu otel, Capri’de nerede kalmalı ? sorusuna cevap olabilecek en güzel otellerden biri. Panoramik manzaralı 2 spa küveti ve çatı bahçesi sunan tesis, sadece Capri’nin değil İtalya’nın da en romantik otellerinden biri olarak kabul ediliyor. Oteli incelemek veya rezervasyon için tıklayın.

BENZER İÇERİKLER ;