Karadağ’ın sahil şehri Budva, tarihi yapıların modern mimariyle birleştiği muhteşem şehirlerden biri. Her tür gezgine hitap eden bu şehir, konaklama konusunda da bütçe zorlamayacak şehirlerden.
Budva’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birçok farklı bölgeden bahsedebiliriz. Fakat şehrin öne çıkan ve turistik yerlere kolay ulaşım ağı sunan bölgeleri ; Old Town (Eski Kent), Becici, Petrovac ve Slovenska Plajı çevresidir.

Bu 4 bölge arasında Budva’nın merkezine en yakın Eski Kent bölgesi ve Slovenska Plajı bölgesi olsa da, diğer bölgeler de, Budva’da alternatif olarak düşünülebilecek bölgeler arasında.

Hem plaj hem de şehrin tarihi ve kültürel değerlerini keşfetmeyi planlıyorsanız, plaja yakın olmanın yanında tarihi şehir merkezine de yakın bir bölgede olduğunuzdan emin olun. Budva çok büyük bir şehir değil, fakat 3-4 günlük bir Budva gezisi planlıyorsanız, şehir merkezine çok uzak bölgelerde konaklamanıza da gerek kalmayabilir, zaten Budva, çok da pahalı bir şehir olmadığından merkezdeki otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Budva’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Old Town (Eski Kent) ; Kayalık bir yarımada üzerinde yer alan bölge, Budva’nın en popüler tarihi ve turistik cazibe merkezlerine ev sahipliği yapmasıyla öne çıkıyor. Otel sayısı sınırlı olduğundan, şehrin en popüler bölgesi olmasa da, dairede konaklamayı düşünenler için en ideal bölgelerden biri.

√Slovenska Plajı (Slovenska Plaza) ; Özellikle çiftlerin tercih ettiği bu plaj çevresinde, çok sayıda lüks ve orta bütçeli otel bulabiliyorsunuz. Plaja 10-15 dakika yürüme mesafesinde olan oteller, Budva’nın en çok tercih edilen otellerinden oluşuyor. Bu yüzden hem plajın keyfini çıkarmak hem de Eski Kent’e çok uzak olmamak için ilk olarak Slovenska Plajı çevresindeki otellere göz atılabilir.

Becici Bölgesi ; Kamenovo Plajı’na yakınlığı ile öne çıkıyor. Budva merkezinin doğusunda bulunan bu bölge, daha çok dairelere ve pansiyonlara ev sahipliği yapıyor olsa da, birkaç otel ve villayı da bu bölgede bulabilirsiniz.

Petrovac Bölgesi ; Petrovac na Moru olarak da bilinen bu bölge, Budva’nın konaklama için en çok tercih edilen bölgelerinden biri. Hem otel ve daire hem de konukevi ve diğer konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölge, Budva merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alıyor. Bu popüler tatil merkezi, 600 metre uzunluğundaki kumsalıyla öne çıkıyor.

Budva’da Nerede Kalınır ? Semtler ve Otel Tavsiyesi

Budva’da konaklama için yukarıdaki 4 bölgenin dışında birkaç farklı bölgeden daha bahsetmek mümkün. Fakat hemen her bütçeye ve zevke uygun bir konaklama birimini yukarıdaki bölgelerde bulabileceğinizden dolayı farklı bir bölgeye göz atmaya gerek kalmayabilir.

Budva’da en çok rezervasyon alan otellerden bazıları ;

Sailor – 3 Yıldız

Budva nerede kalınır

Sailor

Old Town’un (Eski Kent) tam kalbinde yer alan bu 3 yıldızlı konukevi, şehirdeki düşük bütçeli en popüler otellerden. Pizana, Ricardova Glava ve Dukley Plajı’na yürüme mesafesindeki otel, Budva’da en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan tesislerden biri. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Meridian Hotel – 4 Yıldız

Meridian Hotel

Becici bölgesinde bulunan bu otel, Budva’da romantik bir tatil planı yapan çiftlerin tercih edebileceği tesislerden biri. Konum olarak Becici Plajı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde olan otel, modern ve şık odalarıyla hizmet veriyor. Aile odaları ve havaalanı servisi de olan otel, 9+ konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Splendid Conference & Spa Resort – 5 Yıldız

Splendid Conference & Spa Resort

Budva’nın en lüks otellerinden biri olan Splendid, şehir merkezine ortalama 2.5 km uzaklıkta, Becici bölgesinde bulunuyor. Becici Plajı’na ve Dukley Plajı’na yürüme mesafesinde olan otel, lüks bir konaklama deneyimi sunuyor olsa da, erken rezervasyon otel fırsatlarıyla daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Oteli incelemek veya rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

1.Slovenska Plajı Otel Tavsiyeleri

Slovenska Plaza olarak da bilinen Slovenska Plajı, Budva’da nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Kimine göre şehirdeki en iyi konaklama bölgesi olsa da, Becici ve Petrovac bölgesine göz atmadan karar vermeyin derim.

Slovenska Plajı’na yakın bir parti mekanı olan Maltez, Budva’nın belki de en ünlü gece kulübü. Eğer Budva’da gece hayatı için de bir planınız varsa, bu plaj bölgesinde konaklayarak Maltez’e yakın olabilirsiniz.

Eski Kent’in yanı sıra Slovenska Plaza, eklektik gece hayatı ve sahili çevreleyen güzel plajı sayesinde şehrin bir sonraki en popüler turistik yeridir. Sıcak yaz aylarında partiler gece gündüz barlarda, gece kulüplerinde ve sahilde yapılır. Yani çocuklarınızla Budva’yı ziyaret ediyorsanız, biraz daha bu bölgenin dışında konaklamak isteyebilirsiniz.

Daha çok genç turistlerin tercih ettiği bir bölge olan Slovenska Plajı, çok sayıda otel, daire ve diğer konaklama birimlerine sahip.

Slovenska Plajı Popüler Oteller ;

 • Boutique Hotel Vissi d’Arte – 5 Yıldız ; 2020’de açılan bu otel, Budva’nın en yeni otellerinden biri. Oldukça şık ve lüks bir konaklama deneyimi sunan otel, Slovenska Plajı’nın hemen yanı başında bulunuyor. Ultra geniş odalara sahip tesis, lüks bir deneyim için göz atılması gereken bir otel. Oteli incele & rezervasyon yap
 • Hotel Tre Canne – 4 yıldız ; Slovenska Plajı otelleri arasında popüler olan bu lüks otel, Eski Kent bölgesine yaklaşık 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani şehirdeki en iyi konumlu otellerden biri. Aile odaları da olan tesis, modern ve şık odalarıyla hizmet veriyor. Oteli incele & rezervasyon yap
 • Hotel Bracera – 4 yıldız ; 9+ konuk değerlendirme puanıyla öne çıkan bu tesis, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor. Fakat otelin aile odaları da bulunuyor. Hotel Bracera hamam, sauna ve kapalı havuz içeren bir spa ve sağlıklı yaşam merkezi sunmaktadır. Oteli incele & rezervasyon yap
 • Lux Apartments Sunrior – DAİRE ; Lüks bir konaklama deneyimi sunan bu tesis, Slovenska Plajı’nın hemen yanında, merkezi bir konumda bulunuyor. Ultra geniş odalarıyla öne çıkan tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Tesisi incele & rezervasyon yap.
 • Milara Apartments – 3 Yıldız ; Budva’da ucuz nerede kalmalı ? sorusuna en popüler cevaplardan biri. Slovenska Plajı’na 5 dakika yürüme mesafesinde olan otel, tarihi şehir merkezine 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Tesisi incele & rezervasyon yap
 • Villa Merci Budva – 3 Yıldız – Apart Otel ; Daire konseptindeki odalarıyla hizmet veren, Budva’nın en ucuz konaklama birimlerinden biri olan Villa Merci, Eski Kent’e de çok uzak sayılmaz. Terasıyla öne çıkan tesis, yüksek konuk değerlendirme puanı, modern ve şık odalarıyla hizmet veriyor. Oteli incele & rezervasyon yap

2.Budva Eski Şehir Otel Tavsiyeleri

Budva da nerede konaklanır

Eski Şehir (Old Town), Budva’nın en hareketli bölgesi olarak bilinir. Tur firmalarından birçok bara, restorana, cafeye ve alışveriş dükkanlarına kadar ihtiyacınız olan hemen her şeyi bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Budva’da gezilecek yerler listesindeki öne çıkan birkaç tarihi ve turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapan bu bölge, Stari Grad olarak da biliniyor. Tarihi cazibe merkezlerinin yanı sıra, Old Town aynı zamanda şehirdeki en büyük restoran yoğunluğuna sahiptir! Ayrıca diğer bölgelere de çok iyi şekilde bağlanıyor.

Eski Şehir bölgesindeki en popüler oteller ; 

 • Hotel Moskva (LÜKS) ; Budva’nın en lüks otellerinden biri. Konum olarak Eski Kent bölgesine 7 dakika yürüyüş mesafesinde olan otel, 9+ konuk değerlendirme puanıyla dikkat çekiyor. Modern, şık ve lüks odalarıyla hizmet veren tesisin havaalanı servisi ve aile odaları da bulunuyor. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at
 • Avala Resort & Villas – 4 yıldız ; Budva’da birinci sınıf tatil deneyimi sunan bu lüks otel, özel plaj alanıyla öne çıkıyor. Bir tatil köyü olarak hizmet veren tesis, Budva da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek en popüler otel. Barı, spa ve sağlık merkezi de olan otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at
 • Fontana Hotel & Gastronomy – 4 yıldız ; Mogren Beach otele 10 dakika yürüme mesafesinde. Ayrıca Eski Kent’in tam merkezine bu otelden 5 dakikada yürüyerek gidebiliyorsunuz. Yüksek konuk değerlendirme puanıyla öne çıkan bu otel, 2019’da açılmış en yeni otellerden. Tesis, koronavirüs için fazladan önlemler de alıyor. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at
 • Hotel Oaza – 3 yıldız ; Eski Kent bölgesine yakın bütçeli otellerden biri olan bu tesis, plaja ve yat limanına yakın bir konumda bulunuyor. Budva’nın en ucuz otellerinden biri. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

3.Becici Otel Tavsiyeleri

Budva da kalınacak en ucuz yerler

Becici Plajı‘nın da bulunduğu bu bölgenin en güzel yanı, Budva’daki en uygun fiyatlı otellere ev sahipliği yapıyor olması. Bölgede ister 4-5 yıldızlı oteller isterseniz de düşük bütçeli konukevi konseptinde hizmet veren konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz.

Kamenovo Plajı‘na da yakın olan bölge, Budva’nın merkezinin hemen doğusunda bulunuyor. Şehirdeki turistik noktalardan biraz uzak olduğundan dolayı da, ucuz bir konaklama sunuyor.

 • Hotel Harmonia by Dukley – 4 yıldız ; Becici ve Dukley Plajı’na kısa bir yürüme mesafesinde olan otel, Eski Kent bölgesine 1.5 km uzaklıkta bulunuyor. Becici bölgesinin en çok rezervasyon alan otellerinden biri olmasının yanında, bölgedeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli incele
 • ApartHotel Belvedere Residence – 4 yıldız ; Becici Plajı’na  5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, özel plaj alanıyla lüks bir konaklama sunuyor. Budva’da nerede kalınır ? sorusuna en lüks cevaplardan biri ve konum olarak Becici’nin en iyi merkezi tesislerinden. Oteli incele
 • Hotel Magnolija – 3 yıldız ; Restoranlar, barlar ve kafeler otele 1 dakika yürüme mesafesindeyken, Budva merkezi otele 2 km uzaklıkta yer alıyor. Düşük bütçeli bir Budva tatili için göz atılabilecek bu otelin aile odaları ve yüzme havuzu da var. Oteli incele

4.Petrovac Otel Tavsiyeleri

Budva Otel tavsiye

Petrovac bölgesi – flickr / herbert frank

Budva’da kalınacak en güzel yerlerden bir diğeri de, daha çok ailelerin tercih ettiği bir bölge olan Petrovac bölgesidir.

Petrovac, sakin ve rahat bir atmosfere sahip Budva Rivierası’nda bulunan bir köydür! Bu rahat bölge, Balkanlar’ın en güzel bölgelerinden birinde güneşte sessiz bir mola vermek isteyen aileler için mükemmel bir seçim olabilir.

Her biri ana şehirdekilerden daha düşük turizm seviyesine sahip birden fazla plaj var. Plajların yanı sıra, Petrovac’ın bazı ilginç kültürel cazibe merkezleri de var.

Bu bölgedeki popüler konaklama birimleri ise ;

 • Petrovac Bay Apartments – 3 yıldız ; Daire konseptinde bir konaklama deneyimi sunan bu tesis, açık yüzme havuzuyla hizmet veriyor. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir tesis olsa da, her bütçeli Budva tatili planlayanın göz atabileceği bir tesis. Tesisi incelemek için tıklayın.
 • Hotel Riva – 4 yıldız ; Plaj kenarında, özel plaj alanıyla hizmet veren bu lüks otel, sadece Petrovac bölgesinin değil, Budva’nın da en popüler otellerinden biri. Merkezi bir konumda yer alan otel 9+ konuk değerlendirme puanı, modern ve şık odalarıyla hizmet veriyor. Oteli incelemek için tıklayın

Budva Otel Fiyatları ve Rezervasyon Hakkında Bilgiler

Budva, Karadağ’ın Adriyatik kıyısındaki popüler bir turizm beldesi olarak Türk turistlerin en çok tercih ettiği tatil ve gezi duraklarından biri. Karadağ’ın Miami‘si olarak da tanınan Budva, muhteşem plajları ve canlı gece hayatı ile ülkenin önemli bir turizm merkezi. Bu yönüyle turizm konusunda bir hayli gelişmiş olan Budva’da, hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimi bulabiliyorsunuz.

Budva’da otel fiyatları ortalama 35€’dan başlamakta ve 200€’ya kadar çıkabiliyor. Şehirdeki en ekonomik konaklama birimleri, konukevleri ve hosteller olsa da, düşük bütçeli birçok butik oteli de bulabiliyorsunuz. Yukarıdaki bölgeler arasında en uygun  fiyatlı konaklama birimleri ise Becici bölgesinde bulunuyor. En pahalı ve lüks oteller ise, Old Town ve Slovenska Plajı yakınlarındadır.

Budva’da erken rezervasyon otel fırsatları için 3-4 ay öncesinden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Bu erken rezervasyonlarla aynı otelde çok daha uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Otel rezervasyonu için Booking.com’un  yanı sıra, alternatif ve fiyat karşılaştırması yapmak adına Hotels.com adlı siteye göz atabilirsiniz.

Budva’da Kaç Gün Kalmalı ?

Budva merkez – flickr / oleg_gratilo

Budva, çok büyük bir şehir olmasa da görülecek çok sayıda tarihi ve turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapıyor. Bu turistik yerler için 2 günlük bir süre yeterli oluyor, fakat plajlar için de zaman ayırmayı planlıyorsanız en az 3, en ideal 4 gün Budva için yeterli olacaktır.

Budva’da Gezilecek Yerler

Budva’da konaklama için şehirdeki gezilecek yerlere göre de otelleri inceleyebilirsiniz. Şehirdeki kaçırılmaması gereken en popüler turistik yerler ;

 • Mogren Beach
 • Jaz Plajı
 • Budva Eski Şehir bölgesi
 • Becici Beach
 • Podmaine Manastırı
 • Hisar
 • Aziz Sava Kilisesi
 • Petrovac
 • Dans Eden Kız Heykeli
 • Arkeoloji Müzesi

Budva’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek yukarıdaki 4 bölgenin yanı sıra, şehirde konaklama için birkaç bölge daha bulunuyor. Ancak 3-4 gün veya daha kısa bir süre Budva’da kalmayı planlıyorsanız, bu dört bölgede aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER ;