Brugge’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevabı, aslında şehrin tam merkezinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Fakat Belçika da, tıpkı birçok Avrupa ülkesi gibi ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle konaklama konusunda, Brüksel veya diğer pahalı Avrupa şehirlerini aratmayan Brugge’de 1 günden uzun bir süre konaklamayı planlıyorsanız, biraz daha şehir merkezinin dışında konaklamayı düşünebilirsiniz.

Brugge’de konaklama Brüksel‘e nazaran daha uygun olsa da, yine de Avrupa standartlarında pahalı diyebileceğimiz bir şehir. Bu yüzden de, şehirde nerede konaklayacağınız hakkında az çok fikir sahibi olmanızda yarar var.

Tesis seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, zevkinize ve bütçenize uygun çok daha iyi bir konaklama birimini bulabilirsiniz.

Brugge’de Nerede Kalınır ? En Popüler 3 Bölge

Brugge de nerede kalınır

Aslında Brugge’de 6-7 farklı konaklama bölgesi bulabiliyorsunuz. Ancak bu bölgeler arasında en fazla otel seçeneğine sahip olan, en çok tercih edilen ve Brüksel’deki turistik cazibe merkezlerine kolay bir ulaşım ağı sunan 3 bölge bulunuyor. Bunlar ;

Tarihi Şehir Merkezi ; Brugge’nin kalbinin attığı yer. Şehirdeki en fazla konaklama birimine ev sahipliği yaptığından dolayı ilk olarak göz atılabilecek bölgedir.

Sint Anna ; Brugge’de gece hayatına yakın olmak veya şehrin en genç nüfusuna sahip bir bölgesinde konaklamak isterseniz de, yine tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan, turistik noktalara yakın olan Sint Anna’daki konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

Ezelstraat Quarter ; Brugge’de en ucuz otellere ev sahipliği yapmasıyla öne çıkan bir bölge. Yine tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alan farklı bir semt. Ancak konum olarak şehrin tam kalbine biraz daha uzak bir konumda bulunduğundan dolayı, daha ekonomik otellere ev sahipliği yapıyor.

1.Tarihi Şehir Merkezi

Tarihi Şehir Merkezi

Tarihi Şehir Merkezi

Şehrin tarihi bölgesi ”Şehir Merkezi” olarak biliniyor ve turistlerin büyük bir bölümü, konaklama için bu bölgeyi tercih etmektedir. Bunun en önemli nedeni ise, bölgenin Brugge’de gezilecek yerlere oldukça yakın bir konumda bulunuyor olması.

Bu bölge, Brugge’de 1 gece konaklamayı planlıyorsanız en ideal bölgedir ve her zevke ve bütçeye uygun konaklama birimlerini burada rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Fakat bu bölgedeki otel fiyatları, şehirdeki diğer bölgelerdeki tesislere nazaran biraz daha pahalıdır. Eğer düşük bütçeli bir Brugge gezisi planlıyorsanız diğer bölgelere de göz atabilirsiniz.

Bölgenin en merkezi yeri ise, ”Markt Meydanı”. Yani bu meydana yaklaştıkça, şehrin kalbine o kadar yakın oluyorsunuz.

Tarihi şehir merkezi, çok büyük bir bölge değil. Yani bölgedeki otellerin ve turistik yerlerin büyük bir bölümü birbirine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Ancak kendi içerisinde farklı bölgelere ayrıldığından dolayı, bölgenin her yeri ‘tam merkez’ olarak bilinmez. Şehrin tam merkezi Markt Meydanı’dır. Bu meydana yakın otellerde konaklayacak olursanız, şehrin tam kalbinde olursunuz.

 • Tarihi şehir merkezinde, Markt meydanına 5 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesindeki popüler otellere göz atmak için tıklayın ⇒ Booking.com

Brugge Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • Hotel Boterhuis – 3 Yıldız ; Bölgedeki en çok tercih edilen 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, şehrin kalbi olarak bilinen Markt Meydanı’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelden şehirdeki gezilecek yerlerin hemen hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otelin geniş aile odaları da bulunmaktadır.
 • Hotel Salvators – 3 Yıldız ; Aziz Salvator Katedrali’nin hemen yanında bulunan bu otel, bölgenin biraz daha az kalabalık olan yerinde bulunuyor. Konum olarak şehirdeki en uzak olduğu turistik nokta, 7 dakika yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Yani 10 dakikadan kısa bir sürede şehrin en önemli noktalarına bu otelden yürüyerek ulaşabiliyorsunuz.
 • Hotel Dukes’ Palace Brugge – 5 Yıldız ; Yine şehrin tam kalbinde bulunan tesislerden biri olan bu otel, şehirde turistlerin en çok tercih ettiği lüks otellerden bir tanesi. Markt Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, fiyat olarak şehirdeki en pahalı tesislerden bir tanesi. Fakat lüks bir otel arıyorsanız, bu tesise de mutlaka göz atın deriz.

2.Sint Anna Bölgesi

Brugge Kanalları

Ring’in hemen kuzeydoğu köşesinde, şehir merkezinin tam karşısında yer almaktadır.

Sint Anna, teknik olarak tarihi şehir merkezi sınırları içerisinde yer alıyor olsa da, farklı bir bölgede bulunuyor ve biraz daha farklı bir atmosfere sahip bir yerdir.

Bu mahalle, şehir merkezine nazaran biraz daha az turistik bir bölge. Otel fiyatları, Markt Meydanı’na 2-3 dakika yürüme mesafesinde bulunan tesislere nazaran biraz daha uygun.

Bu bölgede çok popüler olmayan konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz. Bu sayede de, biraz daha uygun fiyatlı tesisleri de bulmak mümkün.

Bu bölge ile merkez arasındaki tek fark, Sint Anna’nın biraz daha uygun fiyatlı olması. Buradan da Markt Meydanı gibi şehrin önde gelen turistik noktalarına yürüyerek 15 dakikadan kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Sint Anna Otel Tavsiyeleri

 • Canalview Hotel Ter Reien – 2 Yıldız ; Brugge’de ucuz bir otel arıyorsanız ve konakladığınız tesisten çok fazla beklentiniz yoksa, bu düşük bütçeli otele göz atabilirsiniz. Tesis, Markt Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta ve tesisin aile odaları da bulunmaktadır. Sadece güzel konumu ve ucuz olduğu için tercih edilebilecek tesislerden. Beklentiniz düşükse bu tesise göz atabilirsiniz.
 • Martin’s Relais – 4 Yıldız ; Şehrin ana meydanına 7 dakika yürüme mesafesindeki bu tesis, 17. yüzyıl kanal evlerinde hizmet vermektedir. Şehirdeki en popüler tesislerden biri olarak bilinir ve konum olarak da, turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Terası, barı ve aile odaları da olan bu tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.
 • Hotel The Peellaert Brugge Centrum – Adults only – 4 Yıldız ; Otelin isminden anlaşılacağı üzere, sadece yetişkinleri kabul eden bir tesis. Biraz daha lüks bir konaklama şekli sunan bu otelden, şehrin ana meydanına da yürüyerek 10 dakika içerisinde gidebiliyorsunuz.

3.Ezelstraat Quarter

Brugge de nerede kalınır

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ezelstraat Quarter ile tarihi şehir merkezi arasında tek fark, fiyat farkıdır.

Kısmen bu bölge de tarihi merkezde yer alıyor. Ancak çok daha ekonomik otellere ev sahipliği yaptığından dolayı, Brugge’de en ucuza nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaptır.

Bu bölgede konaklayacak olursanız da, yine şehir merkezine ve Brugge’de gezilecek turistik yerlere yürüme mesafesinde olursunuz. Ancak Markt Meydanı kadar şehrin merkezinde olmazsınız.

Ezelstraat Quarter’da da 4 veya 5 yıldızlı lüks oteller bulunabilir. Ancak Market Meydanına nazaran biraz daha uygun fiyatlı olacaktır. Bu yüzden yeteri kadar bütçeniz varsa dahi bu bölgeye de mutlaka göz atın. Hemen her bütçeye uygun konaklama birimini burada da fazlasıyla bulabilirsiniz.

Ezelstraat Quarter Otel Tavsiyeleri

Monsieur Maurice – 3 yıldız

Monsieur Maurice

Geniş aile odalarıyla öne çıkan bu orta bütçeli otel, Brugge’de birçok cazibe merkezine kolay bir ulaşım ağı sunuyor. Ayrıca şehrin önemli turistik noktaları otele kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

Hotel Navarra Brugge – 4 yıldız

Brugge de nerede kalınır

Hotel Navarra Brugge

Brugge’de en çok rezervasyon alan lüks otellerden biri. Çünkü otel, şehirdeki birçok 4 yıldızlı otele nazaran daha ekonomik bir konaklama deneyimi sunuyor.

Brugge Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Brugge Merkez Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Brugge

Brugge’de otel fiyatları 65€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir. Tıpkı Brüksel gibi bu şehir de, Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden bir tanesi. Özellikle konaklama konusunda, bir hayli pahalı olan bu şehirde, mümkün olduğunca Markt Meydanı’na uzak olan tesisleri tercih edin. Çünkü bu meydana yaklaştıkça otel fiyatlarında biraz daha artış olmaktadır.

Brugge’de ortalama 95-145€ arasında bir ücrete 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde konaklayabilirsiniz. Erken rezervasyon otel fırsatlarından yararlanacak olursanız da, birkaç 5 yıldızlı oteli de bu fiyat aralığında bulmak mümkün.

Şehirdeki en ucuz otel için en azından 60€’yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Eğer bu ücretin altında bir konaklama birimi arıyorsanız, hostellere, pansiyonlara ve konukevlerine de göz atmanız gerekiyor.

Brugge’de otel rezervasyonu için de Booking’i gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tabii alternatif olarak bir siteye göz atmak isterseniz de Expedia.com da düşünülebilir.

Brugge Ucuz Otel Tavsiyeleri

ibis budget Brugge Centrum Station – 1 Yıldız 

ibis budget Brugge Centrum Station

ibis budget Brugge Centrum Station

Konum olarak Brugge’deki en iyi yerde bulunan otellerden biri olan İbis Hotel, şehirdeki en çok tercih edilen otel. Bunun en önemli nedeni ise, şehirdeki en ucuz otel olmasıdır.Otel, çoğu zaman şehrin en ucuz, en iyi ve en çok tercih edilen otelidir.

Bu tesis, 1 yıldızlı olmasına rağmen, oldukça modern ve şık. Açık büfe kahvaltısının yanı sıra, konumu da gayet güzel. Yani Markt Meydanı’na bu tesisten yürüyerek 15 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca tesis yakınlarında birbirinden güzel restoranları, kafeleri ve birkaç mağazayı da bulabiliyorsunuz. Eğer 1 gün Brugge’de konaklamayı planlıyorsanız ve lüksünüze düşkün biri değilseniz, hem fiyat/fayda hem de konum ve rahatlık bakımından en iyi otel İbis Hotel diyebiliriz.

Otelin çift kişilik gecelik konaklama ücretleri 55€’dan başlamaktadır. 3 kişilik odaları ise 65€’dan. Daha ucuzunu ve modern olanını bulamayabilirsiniz.

St Christopher’s Inn Hostel at The Bauhaus

St Christopher's Inn Hostel at The Bauhaus - Brugge de Nerede Kalmalı ?

St Christopher’s Inn Hostel at The Bauhaus

Otel yerine hostelde konaklamak isterseniz, şehirdeki en iyi ve en popüler hostellerden biri olan St Christopher’s adlı bu tesise göz atabilirsiniz.

St Christopher’s bir hostel zinciridir ve hostel konusunda Avrupa’nın en önde gelen isimlerindendir. Çift kişilik odaları 45€’dan başlarken, paylaşımlı dorm odalarında tek bir kişi için gecelik konaklama ücretleri ise 20€’dan başlamaktadır. Ayrıca sadece erkek/kız odaları da bulunmaktadır. Karışık dorm odaları biraz daha ucuz.

Hotel ‘t Putje – 3 Yıldız

Hotel 't Putje - Kalınacak Yerler

Hotel ‘t Putje

Şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, şehrin ana meydanına 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Tesis konum olarak turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca şehir merkezi de otele yürüme mesafesinde.

Tesisin gecelik konaklama ücretleri 60€’dan başlamaktadır. Bu da, tesisi Brugge’deki en ucuz otellerden biri yapmaktadır. Gayet modern ve şık olan bu tesisi de inceleyebilirsiniz.

Brugge de Nerede kalınır

Markt Meydanı

Brugge’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok tesisten ve bölgeden bahsetmek mümkün. Fakat bu şehirde 1 gece veya en fazla 2 gece konaklayacağınızı düşünürsek, şehir merkezinin dışına pek çıkmanıza da gerek yok. Merkezde zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Bu yüzden de başka bölgelerle zaman harcamanıza gerek yok. Tabii merkeze 4-5 km uzaklıkta bulunan 1-2 bölgenin de olduğunu unutmayın. Bu şehirde daha uzun bir süre konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgedeki tesislere de göz atabilirsiniz.

Brugge’de Gezilecek Yerler Listesi

Brugge de nerede kalmalı

Brugge’de konaklama tercihi yaparken şehirdeki gezip görülecek yerlere ne kadar yakın olacağınız da önemli. Eğer tüm turistik noktalara yakın bir yerde olmak istiyorsanız Markt Meydanı çevresindeki otellerde konaklamayı düşünebilirsiniz.

Şehrin öne çıkan en popüler gezilecek yerleri ise ;

 • Markt Meydanı
 • Brugge Çan Kulesi
 • Bizim Leydi Kilisesi
 • Kutsal Kan Bazilikası
 • Brugge Belediye BinasıBooking.com

BENZER İÇERİKLER