Weser Nehri kıyısındaki güzel şehir Bremen, Almanya‘nın en gözde ve en eski şehirlerinden biri olarak bilinir. Ülkedeki birçok şehir gibi, Bremen’de konaklama da oldukça pahalı olabiliyor. Bu yüzden Bremen’de nerede kalınır ? sorusu için otellerden önce, hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermeniz gerekebiliyor.

Bremen’de otel fiyatları, Berlin ve Münih kadar pahalı olmasa da, yine de pahalı denebilecek bir düzeydedir. Bu şehirde konaklama birimi tercihi yaparken, şehirdeki bölgelere bir göz atın. Her bölge kendine özgü güzelliği ve artısı ile farklı seçenekler sunmaktadır.

Eğer Bremen’de çok kısa bir süreliğine konaklamayı planlıyorsanız da, şehir merkezi bölgesi sınırları dışına çıkmamanızı tavsiye ederiz.

Bremen’de Nerede Kalınır ? En Popüler Bölgeler

Bu şehirde konaklama için en merkezi, en ideal ve turistlerin en çok tercih ettiği bölgeler, Mitte, Neustadt ve Schwachhausen bölgeleridir. Bu bölgelerin her biri, şehri ne amaçla ziyaret ettiğinize göre tercih edilebilecek yerlerden.

  • Mesela Bremen’e iş amaçlı seyahat ediyor veya sadece 1 gün bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal bölge, şüphesiz Mitte bölgesidir.
  • Neustadt ise, biraz daha havaalanına yakın konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden bir tanesi. Tabii Bremen’i kültür gezisi için de ziyaret ediyorsanız, Mitte’ye nazaran birazcık daha uygun fiyatlı olan bu bölgeye göz atabilirsiniz.
  • Schwachhausen ise, Bremen’in en ucuz konaklama bölgesidir. Yani düşük bütçeli bir Bremen seyahati planlıyorsanız ve 1 günden fazla bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgeyi de düşünebilirsiniz. Fakat yukarıdaki 2 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden dolayı, bu bölgeyi en son çare olarak düşünün deriz.

Şimdi gelelim bu bölgeleri biraz daha detaylı incelemeye ; 

1.Mitte (Altstadt) Bölgesi – Şehir Merkezi

Bremen Katedrali Otelleri

Mitte Bölgesi

Mitte, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir. Yani her şeye yakın olayım diyorsanız, Bremen otellerine bu bölgede göz atabilirsiniz.

Burada, Bremen’de gezilecek yerlerin büyük bir bölümünü bir arada bulabiliyorsunuz. Yani bu şehri kültür gezisi için ziyaret ediyorsanız konaklayabileceğiniz en güzel bölgedir. Fakat bölgedeki bazı oteller süper pahalı olabiliyor. Bu yüzden şehir merkezinde otel tercihi yaparken, biraz daha merkezin dışındaki tesislere göz atın. Tam merkezdeki oteller bütçeyi zorlayabiliyor.

Bu bölgede tren istasyonunu ve şehrin en hareketli meydanını (Marktplatz) ve şehirdeki en iyi alışveriş seçenekleri ile restoranları bir arada bulabilirsiniz.

Mitte (Şehir Merkezi) bölgesindeki en popüler otellere göz atmak için tıklayın

Bremen Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

Konaklama için bu bölgeyi tercih edecekseniz, aşağıdaki Bremen’in en çok tercih edilen otellerine göz atabilirsiniz.

  • H+ Hotel Bremen – 4 Yıldız ; Bremen’in en lüks otellerinden biri olmasına rağmen, 4 yıldızlı oteller arasında fiyat/fayda bakımından en iyi orana sahip olan bu otel, Bremen Katedrali’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani şehirdeki en merkezi otellerden biri. Otelin geniş aile odaları da var. Ayrıca otel, oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip.
  • Best Western Hotel Bremen City – 3 Yıldız ; Geniş odaları ile dikkat çeken bu konaklama birimi, Bremen’de turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri. Merkez Tren İstasyonu’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunması ve turistik yerlere oldukça yakın olması, bu orta bütçeli otele göz atmak için yeterli nedenlerden.
  • Star Inn Hotel Premium Bremen Columbus, by Quality – 3 Yıldız ; Şehirde biraz daha ucuz bir otel arıyorsanız, göz atabileceğiniz tesislerden biri de Star Inn Hotel’dir. Bu otel, çok daha büyük olmayan bütçeli odalarıyla, iş amaçlı Bremen’e seyahat edenlerin en çok tercih ettiği tesislerden bir tanesi. Ayrıca turistik yerlere yakın konumu ve konuk değerlendirme puanı da oldukça güzel.

2.Neustadt Bölgesi

Bremen Ucuz Otelleri

Neustadt kelimenin tam anlamıyla ”Yeni Şehir” anlamına gelir ve Weser Nehri’nin güney tarafında bulunur.

Bu bölge, Altstadt (Mitte) bölgesine nazaran biraz daha uygun olan otelleri ile öne çıkmaktadır. Fakat Mitte kadar süper merkezi bir bölge olduğunu söyleyemeyiz.

Bu bölge biraz daha Bremen’de geceleri plan yapanların tercih edebileceği yerlerden. Ayrıca, havaalanıda bu bölgede bulunmaktadır. Yani uçağınız çok erken bir saatteyse ve taksilere sabahın erken saatlerinde çok abartılı ücretler ödemek istemiyorsanız, bu bölgedeki otelleri tercih edebilirsiniz.

Not : Otel konusunda çok seçici biriyseniz, bu bölgede çok fazla otel olmadığını unutmayın. Yani toplasanız 10 otel bulunan bölgede, seçim konusunda zorlanabilirsiniz.

Neustadt bölgesindeki en popüler oteller göz atmak için tıklayın

Neustadt bölgesi Otel Tavsiyeleri

  • Atlantic Hotel Airport – 4 Yıldız ; Bremen’in en şık otellerinden biri olan bu tesis, lüks bir konaklama birimi olsa da, şehir merkezindeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran çoğu zaman daha uygun fiyatlıdır. Bu otel, havaalanına oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Turistik yerlere ve şehrin merkezine gitmek için toplu taşıma şart (Ortalama 2.5km uzaklıkta).
  • Holiday Inn Express Bremen Airport – 3 Yıldız ; Biraz daha bütçeli yüksek konuk değerlendirme puanına sahip bir otelde konaklamak isterseniz de, Holiday Inn adlı bu tesise göz atabilirsiniz. Otel, Neustadt bölgesinin en çok tercih edilen otellerinden biri. Ayrıca sunduğu imkanlar ve fiyatı ile de, şehirdeki birçok 3 yıldızlı otele nazaran daha iyi.

3.Schwachhausen Bölgesi

Bremen'de ucuz konaklama

Schwachhausen, çok merkezi olmasa da şehir merkezine yakınlığı ile düşünülebilecek seçeneklerden. Daha çok Bremen’de uzun seyahatler için tercih ediliyor olsa da, iş amaçlı Bremen’e seyahat edenlerin de en fazla tercih ettiği bölgelerdendir.

Bölge, konum olarak oldukça ideal bir yerde bulunuyor. Burada bulunan oteller içerisinde bütçeli bir otel veya lüks bir tesisi de rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Schwachhausen bölgesindeki popüler otellere göz atmak için tıklayın

Schwachhausen Otel Tavsiyesi

  • Heldt Dependance adlı 2 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan bu otel konum olarak çok merkezi olmasa da, bölgedeki toplu taşıma araçlarıyla dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde gidebiliyorsunuz. Ayrıca fiyat bakımından da şehirdeki en uygun tesislerden.

Bremen Şehir Merkezi Otelleri

Bremen Gezilecek Yerlere Göre Nerede Kalınır

Bu şehirdeki merkezi otellerin hemen hepsi, Mitte yani Eski Şehir bölgesinde bulunuyor. Bu bölgedeki otellerin oldukça pahalı olabileceğini unutmamak kaydıyla aşağıdaki en ideal merkez otellerine göz atabilirsiniz.

1.Select Hotel City Bremen – 4 Yıldız

Select Hotel City Bremen de nerede kalınır

Select Hotel City Bremen

Şehir merkezindeki en çok tercih edilen otellerden biri olan bu tesis, Bremen merkez tren istasyonuna yakın otel arayanların tercih edebileceği lüks otellerden. Bu otelden, tren istasyonuna yürüyerek 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümü de bu otele yürüme mesafesindedir. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

2.Best Western Hotel zur Post – 4 Yıldız 

Best Western Hotel zur Post

Bu otelin konumu, fiyatı, spa ve sağlık merkezi, birbirinden güzel olumlu konuk yorumları, oteli Bremen’in en iyi oteli yapıyor.

Bremen Merkez İstasyonu’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, daha çift olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği otellerden. Oteli incele & fiyatlara göz at

3.ibis budget Bremen City Center – 2 Yıldız

Bremen de Nerede Kalınır ?

ibis budget Bremen City Center

Bremen’in en ucuz otelleri arasında olan bu tesis, şehirdeki hemen hemen tüm gezilecek yerlere 10 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Otelin hemen önünde ise, şehirdeki her yere rahatlıkla ulaşabileceğiniz otobüslerin durakları bulunuyor. Tabii bu otelde konakladıktan sonra, bu toplu taşıma araçlarına neredeyse hiç ihtiyacınız olmayacaktır. Oteli incele & güncel fiyatlara göz at

Bremen Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Bremen Otel Fiyatları

Bremen’de otel ücretleri genel olarak 50€’dan başlamakta ve 250€’ya kadar çıkabilmektedir. Bremen’in iş otelleri olarak bilinen tesisleri, diğer normal otellere göre biraz daha pahalı olabiliyor, özellikle şehrin kalbinin attığı yer olan, Mitte bölgesinde.

Bu şehirde ortalama 3-4 yıldızlı oteller için 120-180€ arası bir ücret ideal. Şehirdeki en ucuz 3 yıldızlı otel için 60-70€ civarı bir fiyat gayet normal. Tabii 60€’nun altına birkaç konaklama birimi de bulabilirsiniz. Fakat bu şehirde 1 gün konaklamayı planlıyorsanız, şehir merkezi ve turistik yerler ile alakası olmayan bu otellerden uzak durun deriz.

Bremen otel rezervasyonu için erkenden yerinizi ayırmanıza da gerek yok. Bremen’de çok az sayıda erken rezervasyon otel fırsatı olduğundan, 3-4 gün öncesine kadar hemen hemen aynı fiyata, aynı otelde odaları bulabiliyorsunuz. Rezervasyon için de Booking.com’un yanı sıra, Hotels.com veya Tripadvisor.com’a göz atabilirsiniz.

Bremen Ucuz Otel Tavsiyeleri

Bremen’de nerede kalmalı ?  sorunuza ucuz bir cevap arıyorsanız, biraz daha sıkı bir araştırma yapmanız gerekebiliyor. Çünkü bu şehirdeki ucuz otellerin turistik yerlerle, finans bölgesiyle ve önemli cazibe merkezleri ile pek alakası yok. Fakat şehirde uygun fiyatlı konaklanabilecek birkaç otel de yok değil. Bunlardan bazıları ;

İbis Budget Bremen City Center – 2 Yıldız ; Yukarıda da bahsettiğimiz bu otelin gecelik konaklama ücretleri 65€’dan başlıyor. Otelin konuk yorumları ve değerlendirme puanı oldukça ideal, tercih edilebilir.

Heldt Dependance – 2 Yıldız ; Gecelik konaklama ücretlerinin 80€’dan başladığı bu otel çok ucuz olmasa da, modern ve şıklığına göre en uygun otellerden bir tanesi. Bremen otel önerileri arasında en çok rezervasyon alan bir otel.

Bremen de Nerede Kalınır ?

Heldt Dependance – Bremen Otel önerileri

B&B Hotel Bremen-Überseestadt ; Şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesindeki bu otel, Bremen’deki en iyi otellerden biri olduğu gibi, en uygun fiyatlı tesislerden biridir. Konum olarak süper merkezi olmasa da, oldukça güzel bir konumda bulunuyor diyebiliriz.

Bremen de Nerede Kalınır ?

B&B Hotel Bremen-Überseestadt

Bremen’de Gezilecek Yerlere Göre Nerede Kalınır ?

Bremen’in gezilecek turistik yerlerinin büyük bir bölümü eski şehir bölgesi (Mitte) sınırları içerisinde yer almaktadır. Yani şehirdeki gezilecek noktalara yakın bir konumda konaklamak istiyorsanız, Mitte bölgesindeki otellere göz atabilirsiniz.

Tabii bu bölgedeki her otel tüm turistik yerlere yakın olmuyor. Bu yüzden de hangi turistik yere yakın olacağınıza da iyi karar verebilirsiniz.

Mesela, Bremen Katedraline 3-5 dakika yürüme mesafesinde bulunan oteller, bu bölgedeki ve şehirdeki diğer birçok gezilecek noktaya da oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Yani kültür gezisi için bu şehri ziyaret ediyorsanız, ilk olarak katedral yakınlarındaki otellere göz atabilirsiniz. Göz At; Katedral Yakınındaki Oteller!

Bremen de nerede konaklanır

Sonuç Olarak Bremen’de Nerede Kalınır ?Booking.com

Yukarıdaki Bremen Haritası’na göz atarak da nerede konaklayacağınız hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Bremen’de en uygun nerede kalınır ? sorunuza çok rahat bir şekilde harita yardımıyla cevap bulabilirsiniz. Fakat tam olarak ne aradığınızı veya Bremen’de hangi bölge kalınacağını bilmiyorsanız, tereddütsüz Mitte bölgesi ve Katedral yakınındaki otellere göz atın deriz. Bu şehir zaten pahalı ve çok düşük bütçe ile seyahat etmiyorsanız, burada aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER