Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve detaylı cevabı mı arıyorsunuz ? O zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz.

Boston, Amerika’da konaklama konusunda en rahat seçim yapabileceğiniz şehirlerden. Bu şehirde, her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimini bulabilirsiniz.

Boston, New York veya San Francisco gibi pahalı olmasa da, yine de bütçeyi zorlayabilecek şehirlerden. Bu yüzden de, hangi otelde konaklayacağınıza karar vermeden önce bölge seçimine karar verin deriz.

Şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri ise ; South End, Chinatown (Çin Mahallesi), Downtown (Şehir Merkezi) ve Back Bay bölgeleridir.

Bu bölgeler, turistlerin ve iş amaçlı Boston’u ziyaret edenlerin en çok tercih ettiği bölgeler olduğu gibi, konum olarak turistik yerlere ve cazibe merkezlerine yakınlık bakımından en iyi bölgelerdir.

Boston’da Nerede Kalınır? – Konaklama Bölgelerine Göre Oteller

Boston’da konaklama için birçok bölge bulunuyor olsa da, bu bölgeler arasında her zevke ve bütçeye uygun tesisleri bahsettiğimiz bu 4 bölgede bulabilirsiniz.

Popülerlik sırasına göre şehirdeki bölgeler ; 

 • Boston’da konaklama için en iyi ve en popüler bölge Back Bay ve Downtown (şehir merkezi) bölgeleridir. Bu iki bölge, şehirdeki en fazla otel seçeneğine sahip olan bölgeler olduğundan, en çok tercih edilen yerlerdir. Turistik yerlere ve finans merkezine yakın olmak istiyor, otel konusunda çok fazla seçeneğim olsun diyorsanız, bu iki bölgenin dışına çıkmanıza gerek kalmayabilir.
 • Boston’da Downtown ve Back Bay’den sonra en popüler bölge South End bölgesidir. Bu bölge merkeze ve turistik yerlere yaklaşık 1-2 km uzaklıkta. Bu bölge, Amerikan turistlerin favorisi olsa da, son zamanlarda yabancı turistler tarafından da en çok tercih edilen bölgelerden biri. Mükemmel bir toplu taşıma ağına sahip olduğundan, ekonomik otellere ve dairelere ev sahipliği yaptığından 3-4 günlük uzun süreli konaklamalar için tercih edilebilecek bir bölge.
 • Son olarak Chinatown. Çin mahallesi çok popüler bir konaklama bölgesi olmasa da, geceleri dışarı çıkmayı planlayanlar için ideal. Bölge yakınlarında çok sayıda bar, restoran ve alışveriş mağazaları var. Turistik yerlere çok uzak değil. Ayrıca şehir merkezine de kolay bir ulaşım ağı var.

Bu bölgeler hakkında daha fazla bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

1.Şehir Merkezi ve Otelleri (Downtown)

Şehir Merkezi Boston

Şehir Merkezi

Sürpriz bir şekilde, Boston’un en ucuz otellerini bulabileceğiniz bölge şehir merkezidir.

Genellikle her şehir merkezi, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olur. Fakat bu şehirde durum tam tersi.

Şehir merkezinin diğer bölgeler ile arasında dağlar kadar fiyat farkı yoktur. Ancak aradaki fiyat farkını çok rahat görebiliyorsunuz.

Eğer toplu taşıma araçlarıyla aranız iyi ve daha uygun fiyata daha kaliteli otellerde konaklamak isterseniz, Boston’un merkezi sizin için en ideal bölge olabilir.

Merkezdeki konaklama birimleri her ne kadar şehirdeki cazibe merkezlerine biraz uzak bir konumda bulunuyor olsa da, bu bölge turistlerin en çok tercih ettiği bölgedir.

Şehir merkezindeki en popüler otellere göz atmak için tıklayın

Boston Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 • Boston Fenway Inn by Found – 2 Yıldız ; Han konseptinde hizmet veren bu tesis, Boston’da ucuza nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan. Otel, hem merkezi bir konuma hem de modern ve şık odalara sahip.
 • Hotel 140 – 3 Yıldız ; Orta bütçeli şık bir otelde konaklamayı planlayanlar için ideal. Otel güzel ve merkezi konumda. Ayrıca oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip.
 • The Godfrey Hotel Boston – 4 Yıldız ; Lüks bir otel tavsiyesi olarak göz atabileceğiniz bu tesis, 9+ puanıyla sevebileceğiniz otellerden biri olabilir. Lüks bir otel de olsa, Boston’daki en ideal fiyata sahip 4 yıldızlı otellerden.
 • The Eliot Suite Hotel – 5 Yıldız; Tarihi bir otel. 1925 yılında kurulmuş. Güzel konum. Mükemmele yakın konuk değerlendirme puanı. Süper lüks.

2.Chinatown ve Otelleri (Çin Mahallesi)

Chinatown

Chinatown

Şehirde konaklamak istediğiniz tesis, gece hayatına da yakın olsun, belki geceleri bir yerlere gideriz, diyorsanız bu bölgede konaklayarak Boston’un en kaliteli barlarına ve en hareketli caddelerine yakın olabilirsiniz.

Bölge çok gürültülü bir yer değil. Ancak şehirde gece için bir mekan arıyorsanız, bakmanız gereken ilk yer Chinatown olmalı.

Şehrin merkezine yakın konumu, birbirinden güzel restoranları ve mağazalarıyla da gün boyunca yapılacak birçok şeyi bulabileceğiniz bu bölgedeki konaklama birimleri şehrin geneline göre uygun fiyatlı.

Bölgede, ister 2-3 yıldızlı düşük bütçeli oteller, isterseniz de 4-5 yıldızlı lüks otelleri bulabilirsiniz.

Tavsiye ; Bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız ve yalnız seyahat etmiyorsanız, bölgede bulunan birbirinden kaliteli geniş ve otellere nazaran biraz daha uygun olan dairelere de göz atın deriz. Zaten bu bölgede çok fazla sayıda otel de yok.

Göz At : Chinatown Otelleri ve Daireleri

Chinatown Otel Tavsiyeleri

 • ARTlab Living (Downtown Crossing) – Apart Otel ; Turistlerin en çok tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen bu tesis, daire konsepti ile hizmet veriyor. Freedom Trail adı verilen yola sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, orta bütçeli bir konaklama birimi arayanların göz atabileceği tesislerden.
 • DoubleTree by Hilton Hotel Boston – 3 Yıldız ; Bölgenin en güzel otellerinden biri olan bu tesis, Boston Tiyatro Bölgesi’ne sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bir 3 yıldızlı otele göre gayet şık ve modern olan bu tesise de göz atabilirsiniz.

3.Back Bay ve Otelleri

Back Bay Bölgesi

Back Bay Bölgesi

Bu bölge, şehirde konaklama için ilk olarak düşünülmesi gereken seçeneklerden.

Şehri hangi amaçla ziyaret ediyorsanız olun, bu bölgede bütçenize göre bir konaklama birimi bulabilirseniz, bu bölgenin dışına çıkmanıza bile gerek yok diyebiliriz.

Merkezi konumu ve şehirdeki her yere iyi bağlantıları sayesinde, istediğiniz yere çok kısa sürede rahatlıkla bu bölgeden ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgenin merkeze sınırı olan yerleri de bulunmaktadır. Fakat şehir merkezinden daha iyi bir konuma sahip olmasıyla ünlüdür.

Boston’da gezilecek yerler arasında popüler olan noktalara da bu bölgeden çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Popüler Back Bay Otellerine göz atmak için tıklayın

Back Bay Otel Tavsiyeleri

 • Loews Boston Hotel – 4 Yıldız ; Copley Square ve Boston Common otele sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Mükemmel konumundan dolayı, biraz daha lüks otel arayanların tercih edebileceği bir tesis.
 • The Westin Copley Place, Boston – 4 Yıldız ; Şehirdeki gezilecek önemli turistik noktalara yakın konumda bulunan bu tesis, konum, hizmet ve konuk yorumları ile bölgedeki en iyi otellerden.
 • The Copley House – 2 Yıldız ; Boston’da ucuz bir otel arıyorsanız, pansiyon tarzı bu hana da mutlaka göz atın. Bu tesis, bir han olarak hizmet veriyor ve muhteşem konumu, güzel konuk yorumları ve ucuz olduğu için tercih edilebilecek tesislerden.

Boston Otel Fiyatları

Bu şehirde otel fiyatları, 85$’dan başlıyor. Tabii bu fiyatın altında birkaç oteli de bulmak mümkün. Fakat hem konum hem de hizmet bakımından istediğiniz bir tesis olmayacağından dolayı da, ucuz bir otel için en azından 55$ gibi bir ücreti gözden çıkarmanız da yarar var.

Ortalama 105$ – 180$ arasında bir ücrete şehirdeki en ideal otelleri bulabilirsiniz. Bu fiyat aralığında, yukarıdaki 3 bölgede de şehirdeki popüler otelleri bulabilirsiniz.

4-5 yıldızlı lüks oteller ise 185$’dan başlamakta ve 300$’un üzerine kadar çıkabilmektedir.

NOT : Boston’da ucuza bir otel buldunuz mu, bir kere daha o oteli dikkatlice inceleyin. Çünkü bu şehirde 60$’a kadar vergi ödeyebiliyorsunuz ve bu vergiler de oda ücretlerinden ayrı ödenmektedir. Booking üzerinden bu vergileri de rahatlıkla görebilirsiniz.

Ucuz Boston Otel Tavsiyeleri

Boston’daki en ucuz otel 50$’dan başlamaktadır. Fakat bu oteller herkesin konaklayabileceği tesisler olmadığından dolayı, şehirde konaklama yapılabilecek en uygun otellerden bahsedeceğiz.

Aşağıdaki 3 otel, şehirdeki en iyi konuma, en iyi fiyata ve en iyi konuk yorumlarına sahip otellerden. Tripadvisor ve Booking gibi sitelere göre de, şehirde turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasındadır.

Staypineapple, A Delightful Hotel, South End – 3 Yıldız

Staypineapple, A Delightful Hotel, South End

Staypineapple, A Delightful Hotel, South End

Şehirdeki South End Bölgesi‘nden bahsetmemiş olsak da, bu bölgenin de şehirdeki en ideal bölgelerden biri olduğunu bilmenizde yarar var.

Bu otel, bu bölgedeki en ucuz tesislerden. Otelin gecelik konaklama ücretleri 85$’dan başlamaktadır. 3 yıldızlı bir otele ve merkezi konuma göre, şehirdeki en ideal tesislerden biri diyebiliriz.

Boston Common ve Prudential Tower gibi şehirde gezilecek önemli turistik noktalara 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor olsa da, otele 5-10 dakika uzaklıkta birçok turistik yeri de görebilirsiniz. Staypineapple, A Delightful Hoteli incelemek ve güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Boston Hotel Buckminster – 3 Yıldız

Boston Hotel Buckminster

Boston Hotel Buckminster

Şehir merkezindeki ucuz otellerden biri olan bu tesiste gecelik konaklama ücretleri 110$’dan başlamaktadır. Fakat erken rezervasyon fırsat indirimlerini yakalayacak olursanız, 100$’ın altında odaları bu otelde bulabilirsiniz. Bunun için de en azından 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Otel, turistik yerlere süper yakın olmasa da, yürüme mesafesinde bulunuyor. Bulunduğu yer ise, şehir merkezinin en sakin olan yerlerinden biri. Boston’da nerede kalınır ? sorusuna ekonomik fakat lüks ve şık bir cevap arıyorsanız bu oteli inceleyebilirsiniz. Boston Hotel Buckminsteri incelemek ve güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Moxy Boston Downtown – 4 Yıldız

Moxy Boston da Nerede Kalınır

Moxy Hotel

Ucuz ve lüks bir otelde konaklamak ister misiniz ? o zaman bu tesise mutlaka göz atın, özellikle 1-2 ay önceden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız.

Bu tesis, 4 yıldızlı lüks bir otel. Fakat gecelik konaklama ücretleri 105$’dan başlamaktadır. Ayrıca vergi ve ek ücretler adı altında en az ücret talep eden tesislerden biri.

Ayrıca Freedom Trail ve Boston Common otele sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Yani her şeyiyle mükemmel. Peki böylesine güzel bir otel neden ucuz ? diye soracak olursanız da, otel 2019 yapımı yeni bir otel tabii ki bu fiyatları değiştirecekler ancak yeni olduğundan dolayı, piyasaya hızlı bir giriş yapmak istediklerinden dolayı fiyatlar aşağıda kalacaktır.

Ayrıca otelde çok fazla sayıda 2 kişilik oda var ve odaların boyutu biraz daha ortalamanın altında. İşte bu yüzden, şehirdeki en ucuz 4 yıldızlı otellerden. Moxy Boston Downtown Hotel’i incelemek ve güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Boston’daki En Popüler 3 Otel

1.Hyatt Regency Boston

Hyatt Regency Boston da nerede kalınır

Hyatt Regency Boston

Bu otelin şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden biri olmasının en önemli nedeni, tesisin sunduğu erken rezervasyon otel fırsatlarıdır. Otel, 2-6 hafta öncesinden rezervasyon yapacaklara ciddi anlamda indirim sunuyor. Ayrıca bu otel, yukarıda bahsetmediğimiz bir bölge olan ‘Theatre District’ (Tiyatro bölgesinde), yani şehrin kalbinde yer alıyor. Oteli incelemek ve fiyatlara göz atmak için tıklayın.

2.YOTEL Boston 

YOTEL Boston da nerede kalınır

YOTEL Boston

Panoramik şehir manzarası ve çatı terası sunan bu lüks otel de, Boston’da nerede kalmalı ? sorusuna en popüler cevaplardan. Otel, şehir merkezine ve turistik cazibe merkezlerine yaklaşık 1.5 km uzaklıkta. Ayrıca şehirdeki en ekonomik ve en modern 4 yıldızlı otellerden. Oteli incelemek ve fiyatlara göz atmak için tıklayın.

3.citizenM Boston North Station

citizenM Boston da nerede kalınır

citizenM Boston North Station

Boston şehir merkezinin kalbinin attığı yerde, TD Garden Arena’da bulunan bu otel biraz pahalı. Fakat lüks otel arayanların en çok tercih ettiği tesislerden. Hem konumu hem de sunduğu imkanlarıyla 9+ konuk değerlendirme puanı almış bir otel. Oteli incelemek ve fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Boston’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak önerebileceğimiz oteller ve bölgeler bunlardan ibaret diyebiliriz.

Tabi ki ABD‘nin finans şehirlerinden biri olan Boston’da daha birçok konaklama bölgesi bulmak mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına, bu merkez otelleri ve bölgeleri ile araştırmanıza başlayabilirsiniz. Yukarıdaki bölgelerde ve otel önerilerinde her zevke ve bütçeye uygun konaklama birimini bulabileceğinizi de unutmayın.


Booking.com

İLGİLİ YAZILAR ;