Bodrum, Bembeyaz evleri, begonvilli sokakları, birbirinden güzel butik otel seçenekleri, tekne turları ve balayı otelleri ile sosyal, enerjik ve eğlenceli bir tatil yapmak isteyenlerin favori destinasyonları arasında. Otel ve diğer konaklama birimleri, birbirinden oldukça farklı konumlarda ve fiyatlarda olduğundan dolayı da, Bodrum’da nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vererek başlayabilirsiniz.

Bodrum, çoğu turiste göre pahalı ve sosyetenin uğradığı bir yer olarak biliniyor. Fakat Bodrum’da hemen her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimleri de bulunabiliyor. İster düşük bütçeli bir butik otel, isterseniz de lüks bir oteli bu yazıda bölgelere özel olarak bulabilirsiniz.

Bodrum’da Hangi Bölgede Kalınır ?

Bodrum’da nerede kalınır ? sorusuna ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vererek başlamanızda yarar var, özellikle düşük bütçeli bir otel arıyorsanız. Tercih edilebilecek en popüler ve en ideal olan bölgeler ise ;

  • Bodrum Merkez ; Küçük bir kasaba olan bu bölge, Bodrum’da en çok tercih edilen bölge. Diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı olsa da, bütçe sıkıntısı olmayanların ilk olarak göz atabileceği bölgelerden. Ayrıca gece hayatı için aradığınızdan çok daha fazlası bu bölgede bulunabilir. En popüler otel ise ; Artunç Hotel Bodrum
  • Bitez ; Bodrum merkeze yakındır. Ancak biraz daha sessizliğin ve huzurun tadını çıkarabileceğiniz kadar da uzaktır. Yani istediğiniz zaman gece hayatı için merkeze rahatlıkla gidebilirsiniz. Daha çok sörf ve yelken gibi su sporlarını sevenlerin düşünebileceği, Bodrum’da en ucuz konaklayabileceğiniz bölge olarak bilinir. Bütçeli olarak seyahat eden çocuklu ailelerin düşünebileceği yerlerden.
  • Gümbet ; Eğer Bodrum gece hayatı için çok fazla planınız varsa, Gümbet’te konaklama da düşünülebilir. Burası, Bodrum’daki en ünlü barlardan ve gece kulüplerinden bazılarına ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Popüler otel önerisi olarak da ; Myndos Hotel & Residence düşünülebilir.
  • Yalıkavak ; Rahat plaj havasıyla daha çok İngilizlerin tercih ettiği yerlerden biri olarak biliniyor olsa da, birçok Türk tatilcinin de favorileri arasında. Yalıkavak her geçen gün popülaritesi artan bir yer olduğundan otel fiyatları da pahalı olabiliyor. Ancak her bütçeye hitap eden konaklama birimleri bulunabildiğinden dolayı göz atmaya değer.
  • Gümüşlük ; Bodrum tatilinizde gece hayatı planınız yoksa Gümüşlük size göre olabilir. Burası sessizliği ve sahip olduğu huzurlu atmosferi ile çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği bölgelerden. Ancak bu bölge, Bodrum’daki en pahalı olan yerlerden. Bu bölgede hem oteller hem de restoranlar ciddi anlamda pahalı olabiliyor.

Bodrum’da Nerede Kalınır ?

Bodrum’da konaklama için yukarıdaki 5 bölgenin yanı sıra, Turgutreis, Ortakent, Torba ve Türkbükü bölgeleri de daha düşük bütçede kalacak yer için düşünülebilir.

Aşağıda, bölgelere özel otel tavsiyelerini ve tüm bölgeler hakkında detaylı bilgileri de bulabilirsiniz.

1.Bodrum Merkez Otel Tavsiyeleri

Bodrum Merkez Otel Tavsiyeleri

Bodrum gece hayatı denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri, şüphesiz Bodrum merkez oluyor. Burası, daha çok bütçe sıkıntısı olmayan tatilcilerin tercih ettiği yerlerden biri. Ancak çok sayıda butik otelleri sayesinde düşük bütçede bir tatil planı yapanların da göz atabileceği yerlerden.

En yakın plaj, merkeze birkaç dakika yürüyüş mesafesinde olan ”Bardakçı Koyu”dur. Birbirinden güzel restoranlar, barlar, kafeler ve mağazalar ile çevrili olan merkez bölgesi, konaklama için ilk olarak düşünülebilecek yer.

Bodrum Yat Limanı‘na bakan 15. yüzyıldan kalma Bodrum Kalesi, tarihi M.Ö 350 yılına kadar uzanan Halikarnas Mozolesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi merkez bölgesinde görebileceğiniz tarihi ve turistik cazibe merkezlerinden bazılarıdır.

Bodrum Merkez otel önerisi olarak da ; 

BÜTÇELİ ; 

Orta Bütçeli ;

Lüks ; 

2.Gümbet Otel Tavsiyeleri

Gümbet Otel Tavsiyeleri

Bodrum Yarımadası‘nın en hareketli bölgelerinden biri olan Gümbet, gece hayatı için çok fazla planı olan tatilcilerin tercih ettiği yerlerden biri. Bodrum merkeze sadece 3 km uzaklıkta olduğundan dolayı da konum bakımından oldukça güzel bir yerde bulunuyor.

Tekne turları için birçok seçenek sunan Gümbet, yakınlardaki koyları ve plajları keşfetmek için de ideal bölgelerden biri. Çok sayıda restorana ev sahipliği yapmasının yanı sıra, Bodrum Yarımadası’nın en ünlü gece kulüplerinden bazılarına ev sahipliği yapar. Daha çok genç tatilcilerin tercih ettiği bir yer olarak biliniyor olsa da, aileler için su parkı bile var. Bu yüzden her tatilcinin gönül rahatlığıyla göz atabileceği bölgelerden biri denebilir.

Gümbet Otel Önerisi olarak da ;

BÜTÇELİ ; 

Orta Bütçeli ; 

LÜKS ;

3.Bitez Otel Tavsiyeleri

Bitez Otel Tavsiyeleri

Bodrum merkezinin 4 km doğusunda olan Bitez, hareketli bir bölge yerine daha sessiz ve sakin bir bölgede konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği bir yer. Bitez’in hilal şeklindeki plajı, restoranlar, kafeler ve mağazalarla çevrili.

Lüks otellerden küçük pansiyon tarzı tesislere kadar her zevkte ve bütçede konaklama birimi Bitez’de rahatlıkla bulunabilir. Bodrum’da en ucuz nerede kalınır ? sorusuna da en ideal cevaptır. Çünkü bu bölgedeki konaklama birimleri, kendi kategorisinde Bodrum Yarımadası‘ndaki en uygun fiyatlı olan tesislerden oluşuyor.

Deniz manzaralı restoranları, birçok su sporu olanakları ve uygun fiyatlı lüks ve düşük bütçeli otelleri ile Bitez de, Bodrum’da konaklama için tercih edilebilecek bölgelerden biri.

Bitez Otel Önerisi olarak da ;

4.Yalıkavak Otel Tavsiyeleri

Yalıkavak Otel Tavsiyeleri

Daha çok marinası ile bilinen yerlerden biri olan Yalıkavak, daha sessiz sakin bir Bodrum tatili için düşünülebilecek bölgelerden. Burası hem lüks hem de orta bütçeli gezginlere hitap eden bir bölge. Çok düşük bütçeli bir Bodrum tatil planı yapıyorsanız, aradığınız bütçede konaklama birimlerini bu bölgede bulamayabilirsiniz. Daha çok Bodrum’da lüks otellerde kalınacak bir bölge denebilir.

Gece hayatının olmadığı Yalıkavak, ayrıca Bodrum’da en iyi gün batımını izleyebileceğiniz yerlerden biri. Bodrum merkezine biraz uzak olsa da (18 km) yine de konaklama için düşünülebilecek seçenekler arasında.

Yalıkavak Otel Önerisi olarak da ; 

5.Gümüşlük Otel Tavsiyeleri

Gümüşlük Otel Tavsiyeleri

Daha çok sessiz sakin bir Bodrum tatili için tercih edilen yerlerden biri olan Gümüşlük, çocuklu ailelerin favori bölgelerinden biri olarak biliniyor. Tavşan Adası sayesinde ün kazanmış olan bu bölge, antik kentin arazisinde yer alıyor. Bu yüzden de gelişmelere karşı korunan bölgelerden biri.

Bölgede bar ve restoranların yüksek sesle müzik çalması yasak olduğundan, daha çok huzur arayan tatilcilerin tercih ettiği bir bölge. Otantik bir Türk balıkçı köyü olan Gümüşlük de, Bodrum gece hayatı için planı OLMAYANLARIN tercih edebileceği bir yer.

Gümüşlük’te bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın ; Gümüşlük otelleri

BODRUM’DA KONAKLAMA İÇİN TERCİH EDİLEBİLECEK DİĞER BÖLGELER


Booking.com

Torba

Bodrum da Nerede Kalınmalı

Torba foto kaynak ;ets

Bodrum merkezinin sadece 10 dakika kuzeyinde olan Torba Bölgesi, daha çok Voyage Torba Resort sayesinde popüler bir yer haline gelmiş.

Tarih meraklıları için birçok yer olduğu gibi, farklı tur seçenekleri ve çeşitli plajlara da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Torba’dan Bodrum’a gün boyu otobüsler gidip gelmektedir. Küçük kasaba seven tatilcilerin tercih ettiği bu bölge, merkeze yakınlığından dolayı tercih edilebilecek yerler arasındadır. Torba’daki tüm otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Turgutreis

Bodrum Ucuz Otel Tavsiyeleri

Turgutreis

Bodrum Yarımadası‘ndaki en büyük tatil beldelerinden bir diğeri olan Turgutreis, birçok Hop-On tekne turlarıyla çok çeşitli gezi güzergahları sunuyor.

Çok yoğun bir gece hayatı olmasa da, hem geceleri dışarı çıkmak isteyenlerin hem de sakin bir tatil planı yapanların düşünebileceği bölgelerden. Turgutreis’te bulunan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bodrum Otel Fiyatları ve Rezervasyon Hakkında Bilgiler

Bodrum da nerede kalalım

foto kaynak ; flickr / Mauricio Frias

Bodrum’da otel fiyatları genel olarak 250 TL‘den başlamakta ve 3 bin TL’nin üzerine kadar çıkmaktadır. Orta bütçeli oteller genel olarak 550-850 TL arasındayken, ucuz otel fiyatları ise 250-400 TL arasındadır. 350 TL’nin altında olan konaklama birimleri daha çok butik otellerden, pansiyonlardan ve daire tarzı tesislerden oluşuyor.

Bodrum’da erken rezervasyon otel fırsatları sayesinde aynı oteli %30’a kadar uygun fiyatta bulabiliyorsunuz. Tabii bunun için en azından 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapmak da şart.

Bodrum otel rezervasyon için de, hotels.com veya Tripadvisor gibi otel arama siteleri tercih edilebilir. Bunun yanı sıra, En Uygun ve Ets tur üzerinden de Bodrum otelleri için rezervasyon yapılabilir.

Bodrum Otel Tavsiyeleri

Yukarıda bölgelere özel otel önerilerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadıysanız, aşağıdaki Bodrum’un en popüler otelleri arasında olan 5 tesise de göz atabilirsiniz. Bu oteller, en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan tesisler olduğu gibi hem gece hayatı ve plajlar hem de turistik yerlere yakın olan tesislerdir. Ayrıca 5 otel de Bodrum Merkezde yer almaktadır.

1.Asmin Hotel Bodrum – 3 Yıldız

Asmin Hotel Bodrum da Nerede Kalınır

Asmin Hotel Bodrum

Bodrum’un en çok satan otellerinden biri olan bu tesis, Bodrum’da nerede kalınır ? sorusuna orta bütçeli bir cevap olabilir. Bodrum Kalesi‘ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan otelden bölgedeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gidilebileceği gibi, gece hayatı için popüler olan noktalara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yüzme havuzu, havaalanı servisi, barı ve aile odalarıyla hizmet veren Asmin Hotel, ilk olarak göz atılabilecek Bodrum otelleri arasında.

2.Costa Bodrum City – Orta Bütçeli

Costa Bodrum City - Bodrum da Nerede Kalınır

Costa Bodrum City

Bodrum merkezinin en popüler orta bütçeli otellerinden biri olan bu tesis, yemyeşil bahçeler ile çevrili geleneksel beyaz badanalı bir binada yer alıyor. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, otelin aile odaları da bulunuyor.

Otogara ve barlar sokağına 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden, merkezdeki gezilecek yerlere de çok rahat bir şekilde ulaşılabilir. Otoparkı, havaalanı servisi, açık yüzme havuzu ve barı olan bu otel de, Bodrum’da nerede kalmalı ? sorusuna cevap için en çok tercih edilen tesislerden.

3.Marina Vista Hotel – 4 Yıldız

Marina Vista Hotel - Bodrum da Nerede Kalınır

Marina Vista Hotel

Bodrum Yat Limanı manzaralı olan bu otel, Fransız balkonlu odalarıyla Bodrum’daki en çok satan tesislerden biri. Birbirinden olumlu güzel konuk yorumlarına sahip olan otelin 8+ değerlendirme puanı bulunuyor. Aile odaları, havaalanı servisi, 2 yüzme havuzu ve ücretsiz otoparkı ile hizmet veren bu otelden Bodrum Yel Değirmenleri‘ne ve Bodrum Kalesi‘ne yürüyerek yaklaşık 25 dakikada gidebilirsiniz.

Daha çok çiftlerin ve küçük çocuklu ailelerin tercih ettiği tesislerden biri.

4.Costa Maya Bodrum

Costa Maya Bodrum da Nerede Kalınır

Costa Maya Bodrum

Bodrum Yat Limanı‘na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin yüksek  konuk değerlendirme puanına ve yorumlarına bakarak, Bodrum’un en ideal çift otellerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bodrum’da ücretsiz otoparkı olan birkaç tesisten biri olan Costa Maya, havaalanı servisi, barı, açık yüzme havuzu ve aile odalarıyla hizmet veriyor.

5.Agan Pension

Agan Pension

Agan Pension

Sahile sadece 2 dakika yürüme mesafesinde olan Agan Pension, bütçeli bir Bodrum tatil planı yapanların göz atabileceği, aile tarafından işletilen bir tesis. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bu pansiyon, Bodrum Pansiyonları içerisinde en çok satanlar arasında yer alıyor. Yüksek konuk değerlendirme puanı, şirin mi şirin yapısı ve güleryüzlü çalışanları ile samimi bir atmosfere sahip.

Bu pansiyondan Bodrum Yat Limanı’na ve Bodrum Kalesi’ne yürüyerek 20 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşılabilirsiniz.

Bodrum’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok otelden, pansiyondan ve diğer konaklama birimlerinden bahsetmek mümkün. Ancak tesis seçimi yapmadan önce ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, bütçenize ve tatil amacınıza göre çok daha kolay otel bulabilirsiniz. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar veremiyor ve risk almak istemiyorsanız da, Bodrum Merkez’in dışına çıkmanıza da gerek yok.

Bodrum Merkez, Bodrum Yarımadası’nda en çok tercih edilen bölge olduğu gibi, diğer bölgelere de kolay ulaşım ağı sunuyor. Bu yüzden ilk olarak bu bölgeye göz atarak başlayabilirsiniz. İkinci veya üçüncü Bodrum tatili planlıyorsanız da Merkez’in dışındaki diğer güzel bölgeleri de düşünebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER