Karadeniz’in Las Vegas’ı olarak da bilinen Batum, Gürcistan’ın en popüler ve en çok ziyaret edilen şehri. Çok sayıda Casinosu, gezilecek yerleri ve yapılacak aktiviteleriyle muhteşem bir tatil deneyimi sunan şehir, özellikle yaz sezonunda canlanıyor.
Genel olarak uygun bir konaklama deneyimi sunan Batum’da, nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevabı bulmak pek de zor olmuyor. Zaten şehirde iki farklı konaklama bölgesi bulunuyor ; Yeni Bulvar ve Eski Bulvar.

Batum, son yıllarda açılan çok sayıda yeni otelleri ve diğer konaklama birimleri sayesinde hemen her bütçeye uygun bir konaklama sunabiliyor. Şehir merkezine 1-2 km uzaklıkta bulunan oteller, şehirdeki en bütçeli oteller olmasına rağmen, modern ve şık odalarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekebiliyor.

Batum’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek lüks otellerin büyük bir bölümü ise şehir merkezi etrafında toplanıyor olsa da, merkeze birkaç km uzaklıkta da lüks oteller bulabiliyorsunuz. Hem konuk değerlendirme puanı, hem fiyatı hem de konumu itibariyle Batum’un en iyi otelleri arasında yer alan aşağıdaki 7 otel arasından, her bütçeye uygun kalınacak bir yer bulabilirsiniz.

Batum’da Nerede Kalınır ?Booking.com

Batum’daki popüler otel önerilerine geçmeden önce, Eski Bulvar ve Yeni Bulvar hakkında kısaca bilgi verelim ;

  • Old Boulevard (Eski Bulvar) ; Batum şehir merkezinin tam kalbinin attığı yer burası. Yeni Bulvar’a nazaran şehirdeki gezip görülecek turistik cazibe merkezlerine biraz daha yakın bir konumda bulunuyor. Diğer bölgeyle arasında çok büyük fiyat farklılıkları olmadığından dolayı, ilk olarak bu bölgedeki otellere göz atarak başlayabilirsiniz.
  • New Boulevard (Yeni Bulvar) ; Plaj kenarı otelleriyle öne çıkan bu bölge ise, şehir merkezine birkaç km uzaklıkta bulunuyor. Ancak bu bölgedeki bazı otellerden şehrin tam merkezine yürüyerek gidebiliyorsunuz. Ayrıca Batum’da lüks bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, Yeni Bulvar’da biraz daha uygun fiyatlı 4-5 yıldızlı oteller bulabilirsiniz.

Gelelim Batum otel tavsiyelerimize ;

1.Wyndham Batumi – 5 Yıldız

Batum’daki 5 yıldızlı oteller arasında en çok rezervasyon alan tesislerden biri olan Wyndham Batumi, ultra lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Otel, tam olarak şehir merkezinin kalbinde yer alıyor. Buradan dilediğiniz birçok yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Batum’daki popüler turistik yerlerden biri olan Avrupa Meydanı ve Neptün Çeşmesi otele sadece 1-2 dakika yürüme mesafesinde. Ayrıca Batum Plajı’na bu otelden yürüyerek 10 dakikadan daha kısa bir sürede gidebiliyorsunuz.

Aile odaları, havaalanı servisi ve barı da olan bu lüks oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

2.Hilton Batumi – 5 Yıldız

Batumda nerede kalınır

Yine 5 yıldızlı otellerden biri olan Hilton, Karadeniz kıyısına sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin hemen her odası muhteşem bir deniz manzarası sunuyor. Yunus Gösteri Merkezi’ne yakın bir konumda bulunan bu otel de, fiyat/fayda oranı bakımından şehirdeki en iyi oteller arasında yer alıyor.

Ultra geniş aile odalarıyla hizmet veren bu oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

3.Mariinsky ApartHotel – 4 Yıldız

Batum da nerede kalınır

Batum’da kalınacak en lüks 4 yıldızlı otellerden biri. Şehrin en turistik yeri olan Avrupa Meydanı ise, otele sadece 2 dakika yürüme mesafesinde.

Terası ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla öne çıkan otel, şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden biri olmasının yanında en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan otellerden.

Otel, daha çok grup olarak seyahat edenlerin veya geniş ailelerin tercih ettiği tesislerden. Çünkü otelde 7-8 kişiliğe kadar büyük odalar var. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

4.Kartuli Hotel – 4 Yıldız

Batumda nerede kalınır

Batum’da plaj kenarında bir otel arıyorsanız, 4 yıldızlı Kartuli Hotel’e göz atabilirsiniz.

Batum Plajı’nın yanı başında bulunan bu lüks otel, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, otelin geniş aile odaları da bulunuyor.

Otel, şehirdeki en önemli turistik cazibe merkezlerine ve şehrin kalbine birkaç km uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden turistik yerlere yürüyerek bu otelde ulaşamıyorsunuz. Ancak plaja yakın olmak istiyor ve ucuz ama lüks bir 4 yıldızlı otelde konaklamak istiyorsanız, bu otel size göre olabilir. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

5.Hotel Orbi Sea Towers – 3 Yıldız

Batum da nerede kalınır

Batum’un en lüks otellerinden biri olmasına rağmen, en ekonomik fiyata sahip Hotel Orbi, daire konseptindeki geniş odalarıyla hizmet veriyor. Yeni Bulvar bölgesinde bulunan otelden şehirdeki görülecek yerlere yürüyerek gidemiyor olsanız da, hem fiyatı hem de sunduğu olanaklarıyla göz atılmaya değer en yeni otellerden biri.

Plaja 2 dakika yürüme mesafesindeki otelin, 24 saat resepsiyon, yüzme havuzu ve ücretsiz havaalanı servisi de var. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

6.Hotel 19 – 3 Yıldız

Batum’un en ucuz otellerinden biri olan Hotel 19, hem daire hem de geniş odalarıyla hizmet veriyor. Plaj kenarında yer alan otelden Batum Aquapark’a yürüyerek 10 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

9+ konuk değerlendirme puanına sahip oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

7.White Sail Apartments – 3 Yıldız

Batum’da daire kiralamak istiyorsanız veya daire konseptinde hizmet veren bir otelde konaklamak istiyorsanız, White Sail adlı bu tesisi inceleyebilirsiniz.

Plaj kenarındaki merkezi konumu ve modern odalarıyla öne çıkan tesiste bisiklet ve araba kiralayabilirsiniz. Bölge şnorkelli yüzme etkinlikleri açısından popülerdir. Bisiklete binme ve balık tutma gibi çeşitli etkinliklere de bu otelden katılabilirsiniz. Oteli incelemek veya güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın.

Batum Otel Fiyatları ve Rezervasyon Hakkında Bilgiler

Batum’da otel fiyatları 15€’dan başlıyor ve 150€’nun üzerine kadar çıkabiliyor. Sezona göre otel fiyatları biraz değişiyor, fakat genel olarak 40€’nun altında birçok 3 yıldızlı otelde, hatta bazı dönemlerde 4 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz.

Batum’da otel rezervasyonu için de Booking.com’un yanı sıra, Hotels.com veya Tripadvisor.com’a göz atabilirsiniz. 3 siteden erken rezervasyon otel fırsatlarını ise, sadece Booking ve Tripadvisor üzerinden görebilirsiniz.

Batum’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok otelden bahsetmek mümkün. Fakat Batum’da 2-3 günlük bir tatil planı yapıyorsanız, yukarıdaki popüler otellere göz atarak başlayabilirsiniz. Ayrıca Batum’da otel fiyatları çok pahalı olmadığından dolayı, 4-5 yıldızlı otellere de rahatlıkla göz atabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER