Barselona, İspanya‘nın en güzel ve en özel şehirlerinden biri olmasının yanında, Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alıyor.  Gaudi ve onun yapıtları ile ünlü olan bu şehirde konaklama için yüzlerce seçenek var. Şehirdeki otellere veya diğer konaklama birimlerine göz atmadan önce, hangi bölgenin bütçenize ve zevkinize uygun olacağına karar vererek, çok daha kolay bir şekilde aradığınız oteli bulabilirsiniz.
Barselona’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda, şehirdeki en popüler bölgeleri ve bu bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Barselona’da konaklama için çok sayıda bölge/mahalle bulunuyor. Fakat bunlar arasında, hem konum ve fiyat, hem de turistik yerlere ulaşım ve güvenlik konusunda en ideal olan 5 bölge var. Bunlar ; Barri Gotic, El Raval, El Born, Eixample ve Montjuic bölgeleridir.

Barselona’da Nerede Kalınır ? En Popüler Bölgeler

Bu şehirde konaklama için tercih edilebilecek 5 bölge içerisinden, zevkinize ve bütçenize uygun olan bölgeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Bazı bölgeler ailece konaklama için idealken bazıları gece hayatı ve fiyat bakımından çok iyidir.

Peki Barselona’da her şeye yakın hangi bölgede kalmalı ? ; Merkezde kalın. Şehir merkezi Barri Gotic (Gotic Quarter), El Born ve Eixample bölgelerini içerir. Yani bu 3 bölgeden herhangi birinde konaklayacak olursanız, teknik olarak şehir merkezi sınırları içinde olursunuz.

Eğer şehrin kalbinin attığı yere yakın olayım, otel seçeneğim bol olsun ve toplu taşıma araçlarını en az şekilde kulanayım diyorsanız ; Barselona’nın en popüler bölgesi olan Barri Gotic, size göre olabilir.

⇒Eixample bölgesi de turistik yerlere kolay ulaşım için ideal ve popüler bölgeler arasında yer alır. Ancak bu bölgedeki otel fiyatları, biraz daha lüks severlere hitap ediyor.

Barselona’nın en ucuz bölgesi olarak bilinen yeri ise, Sant Antoni‘dir. Şehirdeki turistik noktaların bazılarına yürüme mesafesinde olsa da, gezilecek yerler için genelde toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Sant Antoni bölgesindeki uygun fiyatlı otelleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gece hayatına yakın olmak ve Avrupa’nın en iyi gece kulüplerinden bazılarına uğramayı planlıyorsanız da, çok sayıda bar, restoran ve kulüplere ev sahipliği yapan El Raval veya El Born bölgelerine göz atılabilir.

Plaja yakın olmak istiyor ve aileniz ile Barselona’yı ziyaret ediyorsanız da, Barceloneta bölgesi güzel bir seçenek olabilir. Ancak kış aylarında Barselona’yı ziyaret ediyorsanız, bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Barselona’nın En Popüler Merkez Otelleri 

1.Ohla Barcelona – 5 Yıldız

Ohla Barselona da nerede kalınır

Ohla Barcelona

Barselona’nın ultra lüks otellerinden biri olan bu tesis, çatı havuzu ve bu havuzun sunduğu muhteşem şehir manzarasıyla tanınıyor. 9+ konuk değerlendirme puanı, lüks ve şık odalarıyla hizmet veren tesis, Katalan Müzik Sarayı’nın hemen yanında bulunuyor. Plaça Catalunya, Picasso Müzesi ve Passeig de Gracia gibi şehrin önde gelen turistik yerleri de otele kısa bir yürüyüş mesafesinde. Oteli incele & fiyatlara göz at

2.Gran Hotel Barcino – 4 yıldız

Gran Hotel Barcino - Barselona Kalınacak Yerler

Gran Hotel Barcino

4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen şehir merkezi sınırları içinde en ekonomik otellerden olan Gran Hotel, konum olarak Barselona Katedrali’nin hemen yanı başında bulunuyor. Casa Batllo ve Casa Mila gibi şehrin en önemli turistik cazibe merkezlerine de bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Barselona’da nerede kalınır ? sorusuna hem lüks hem de uygun fiyatlı bir tesis arıyorsanız Gran Hotel’e göz atabilirsiniz. Oteli incele & fiyatlara göz at

3.Hotel Lleó – 3 yıldız

Hotel Lleó - Barselona da nerede kalınır

Hotel Lleó

Barselona’daki orta bütçeli otellerden biri olan Hotel Lleó, şık ve modern odaları, merkezi konumu ve yüksek konuk değerlendirme puanıyla öne çıkıyor. Plaza Catalunya’ya ve meşhur Las Ramblas’a kısa bir yürüme mesafesinde olan otel daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor. Oteli incele & fiyatlara göz at

4.Hotel Condal – 3 yıldız

Hotel Condal

Hotel Condal

1850 yılında hizmete girmiş olan bu tarihi otel, Barri Gotic bölgesinde, yani şehrin tam merkezinde bulunuyor. Geniş aile odalarına da sahip olan tesisten yürüyerek Barselona’nın önde gelen cazibe merkezlerine ulaşabiliyorsunuz. Oteli incele & fiyatlara göz at

5.Hotel HLG CityPark Pelayo – 2 yıldız

Hotel HLG CityPark Pelayo

Hotel HLG CityPark Pelayo

Barselona’nın en popüler ekonomik otellerinden biri olan Hotel HLG CityPark Pelayo, Plaza Catalunya ve La Rambla’ya 5 dakikalık yürüme mesafesinde, merkezi bir konumda yer alıyor. Şehir merkezinde ucuz bir otel arıyor, fakat yine de modern ve şık bir otelde konaklamak istiyorsanız bu tesise göz atabilirsiniz. Oteli incele & fiyatlara göz at

Barselona’da Hangi Bölgede Kalınır ? 

Yukarıdaki 5 otel, her ne kadar şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden olsa da, hepsi de tam şehrin kalbinde bulunuyor. Bu yüzden de fiyatlar biraz daha yüksek olabiliyor. Aşağıdaki 5 bölgede ve bu bölgelere özel otel önerilerinde de aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

1.Barri Gotic

Barri Gotic Barselona Otelleri

Barri Gotic Bölgesi

Barselona’nın tam kalbi nerede atıyor ? diye soracak olursanız, birçok İspanyol halkı gibi Barri Gotic deriz. Bu bölgeden daha merkezi bir bölgeyi bu şehirde bulamayabilirsiniz.

Tabii böylesine merkezi bir bölgede, çok ucuza konaklama birimleri bulabileceğinizi de hayal etmeyin. Ancak bölgede, birçok farklı türde otel ve diğer konaklama birimleri bulunuyor. Yani ister düşük bütçeli bir 3 yıldızlı oteli, isterseniz de 5 yıldızlı lüks bir oteli bu bölgede bulabilirsiniz.

Gotik mahallenin dar, labirent benzeri sokaklarının ortasında, yoğun tapas barları, restoranlar, küçük butikler (özellikle Carrer dels Banys Nous boyunca), Plaça Reial gibi birbirinden güzel görülmeye değer yerleri burada bulabilirsiniz.

Barselona’daki birçok turistik noktaya bu bölgeden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca şehirdeki en fazla turistin olduğu bir bölge. Yani turistik bir yerde konaklamak istemiyorsanız, kalabalık insan trafiğiyle aranız iyi değilse bu bölge size göre olmayabilir.

Barri Gotic Bölgesi’ndeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Barri Gotic Otel Tavsiyeleri

LÜKS (140€ ve ÜZERİ) ;

 • Grand Hotel Central – 5 Yıldız ; Barselona’daki en lüks otellerden biri olduğu gibi, böldeki en merkezi otellerden biri. Biraz daha  lüks severlere hitap etmektedir.
 • The Wittmore – 5 Yıldız ; Picasso Müzesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde merkezi bir konumda yer alıyor. Barselona’nın en lüks otellerinden biri.

ORTA BÜTÇELİ (95€-145€ ARASI) ;

 • HCC Montblanc – 3 Yıldız ; Barselona’nın en güzel otelleri arasında olan HCC, orta bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği otellerden.  Şehirdeki tüm turistik yerler (Montjuic hariç) otele 5-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yüksek konuk değerlendirme puanına sahip bu otel de bütçeli bir Barselona gezisi planlayanların tercih edebileceği tesislerden.
 • Catalonia Avinyo – 3 Yıldız ; Barselona’nın kalbinin attığı yerlerden biri olan Las Ramblas’a sadece 3 dakika yürüme mesafesinde. Modern ve şık odaları, konumu ve fiyatıyla şehirdeki en ideal 3 yıldızlı otellerden.

UCUZ (95€’ya kadar olan tesisler) ;

 • Hotel Jaume I – 1 Yıldız ; Barselona otelleri arasında en ucuz tesislerden biri olan Jaume, şehrin en ünlü caddesi olan Passeig de Gracia’ya 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Tabii otele 3-5 dakika yürüme mesafesinde de birçok tarihi ve turistik yerleri de bulabilirsiniz.
 • Hotel Inglés – 1 yıldız ; Barselona’nın en ucuz otelleri arasında olan bu tesisten, şehirdeki öne çıkan tarihi ve turistik cazibe merkezlerinin büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabilirsiniz.

2.El Raval

El Raval Barselona Otel Tavsiyesi

Barselona El Raval

Barri Gòtic ve Sant Antoni arasında bulunan bu bölge, eskiden Red Light District’e ev sahipliği yaptığından dolayı kötü bir ün salmış olsa da, o eski günlerini geride bırakmış, hızla turistlerin favorisi olan bölgelerden biri haline gelmiş.

Burada Gaudi’nin çok da ünlü olmayan eseri Palau Güell‘i görebilirsiniz. Bunun yanında bu bölge de, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani Barri Gotic bölgesine daha ucuz bir alternatif arıyorsanız bu bölgeye göz atabilirsiniz.

El Raval ayrıca, dünya mutfağı, popüler tapas barları ve vejeteryan restoranlarıyla da ünlüdür.

Bu bölgedeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

El Raval Otel Tavsiyeleri

LÜKS (145€ ve ÜZERİ) ;

 • Hotel 1898 – 4 yıldız ; El Raval bölgesinin en lüks otellerinden biri. Hem konum ve fiyat hem de olanakları ve modern odalarıyla düşünülebilir.
 • Catalonia Ramblas 4* Sup ; Barselona’nın ünlü Las Ramblas caddesinin hemen yakınında, merkezi Plaza Catalunya’ya 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor.

ORTA BÜTÇELİ (95€-145€ ARASI) ;

 • Ramblas Hotel – 3 Yıldız ; Bütçeli bir otel olan Ramblas, Palau Güell’in hemen yanında oldukça merkezi bir konumda yer alan basit sıradan bir oteldir.
 • Hotel Serhs del Port – 3 Yıldız ;4 yıldızlı otel havasında olan bu otel, ünlü Las Ramblas’a ve Barselona Limanı’na sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Gayet modern ve şık bir otel olan Serhs del Port da Barselona’da nerede kalınır ? sorusuna popüler cevaplardan biri.

UCUZ (95€’ya kadar olan tesisler) ;

 • Acta BCN 40 – 2 Yıldız ; Bölgedeki en bütçeli otellerden biri olan bu tesis, 2 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 3-4 yıldızlı otellerin modernliğini ve konforu aratmıyor. Barselona’nın olmazsa olmaz gezilecek yerleri arasında olan Plaça Catalunya, Casa Batllo ve Casa Mila gibi yerlere 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.
 • Hostal Operaramblas – 2 yıldız ; Daha çok çiftler tarafından tercih edilen Barselona’nın bu ucuz oteli, şehirdeki en çok rezervasyon alan tesislerden.

3.El Born

Barceloneta - Otel Tavsiyeleri

Barselona Konaklama

El Born, Barri Gòtic’ten Via Laietana ile ayrılan Ciutat Vella’nın (Eski Şehir) bir parçasıdır. Bu bölge biraz daha ucuz bir Barselona gezisi planlayanların tercih edebileceği yerlerden.

Ayrıca bu bölgede çok fazla konaklama birimi bulunmadığından dolayı da, çok seçici biriyseniz başka bir bölgeye göz atabilirsiniz.

Barselona hakkında az çok araştırma yaptıysanız, plaj bölgesi olan ünlü Barceloneta‘yı duymuşsunuzdur. İşte bu bölge, Barceloneta’nın sınırları içerisinde yer alıyor. Yani bu bölgedeki otellerin birçoğundan plaja 5-10 dakika içerisinde yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Not : Yaz aylarında plaja yakın olmak istiyorsanız, bu bölge ideal olabilir. Fakat kış aylarında bu bölge pek de tercih edilen yerlerden değil. Ayrıca bu bölge, daha çok Barselona gece hayatına yakın olmak isteyen turistler tarafından tercih ediliyor.

Bu bölgedeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

El Born Otel Tavsiyeleri

LÜKS (145€ ÜZERİ) ;

 • K+K Hotel Picasso El Born – 4 yıldız ; Ciutadella Parkı’nın hemen karşısında merkezi bir konumda yer alıyor. Las Ramblas ve Gotik Mahallesi (Barri Gotic) ise, otele 1 km uzaklıkta.
 • Hotel Ciutadella Barcelona – 4 Yıldız ; Bölgedeki en lüks otellerden biri olan bu tesis, Santa María del Mar Kilisesi’ne ve Ciutadella Parkı’na sadede 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak bölgedeki en ideal otellerden.

ORTA BÜTÇELİ (95€-145€ ARASI) ;

 • Park Hotel – 3 Yıldız ; Bölgenin en popüler otellerinden biri olan bu tesis, Barceloneta’nın plajına sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en önemli turistik noktalar ise, otele 1-2 km uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Exe Laietana Palace – 4 yıldız ; El Born bölgesindeki en lüks otellerden biri olmasına rağmen, Barselona’daki en ekonomik 4 yıldızlı tesislerden biri.

UCUZ (95€’ya kadar olan oteller) ;

 • Pension Ciudadela – 3 yıldız ; Bir konukevi olarak hizmet veriyor. Modern ve şık odalarıyla hizmet veren tesis, Ciutadella Parkı’nın hemen yakınında yer alıyor.

4.Eixample 

Barselona Eixample Bölgesi

Eixample Bölgesi

El Raval’ın kuzeyinde bulunan bu bölge, Sagrada Familia Kilisesi‘nin hemen yanında konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği güzel bir yer.

Bu bölgedeki otellerin hemen hemen hepsinden, Sagrada Familia’ya yürüyerek 5-10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.  Bunun yanında Gaudi’nin bir diğer eseri olan Casa Batllo da bu bölgeye birkaç blok uzaklıkta bulunuyor.

Burası aslında Gaudi Bölgesi’dir, diyebiliriz. Burada Gaudi’ye ait birçok ünlü yapı bulunmakta. Ayrıca bu bölgeden şehirdeki diğer turistik noktalara da, toplu taşıma araçlarıyla veya uzun yürüyüşler sonrasında rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Eixample Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eixample Otel Tavsiyeleri

LÜKS (145€ ve ÜZERİ) ;

 • Ayre Hotel Rosellón – 4 Yıldız ; Sagrada Familia Kilisesi’nin tam karşısında bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen Barselona otelleri arasında. Güzel konumu ve toplu taşıma araçlarının duraklarına yakınlığı sayesinde düşünülebilecek tesislerden.
 • Monument Hotel – 5 Yıldız ; Gaudi’nin başyapıtları Casa Battló ve La Pedrera’ya 5 dakikalık yürüme mesafesindeki ünlü Paseo de Gracia’da yer alıyor. Konum olarak Barselona’nın en merkezi otellerinden biri.

ORTA BÜTÇELİ (95€-145€ ARASI) ;

 • Hotel Sagrada Familia – 3 Yıldız ; Adından da anlaşılacağı üzere, Sagrada Familia Kilisesi’nin hemen 200 metre ötesinde bulunan bu otel, metro istasyonuna da 5 dakika yürüme mesafesinde bulunur. Yani şehirdeki tüm turistik noktalara bu metro durağından çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Ayre Hotel Caspe – 4 Yıldız ; Barselona’nın en lüks otellerinden biri. Arc de Triomf Metro İstasyonu ve Estació del Nord Otobüs Terminali’ne 5 dakikalık yürüme mesafesindeki otel, şehirdeki en çok rezervasyon alan otellerden.

5.Montjuic – Barselona’da Nerede Kalınır ?

Barselona de Nerede Kalınır

Barselona

Eğer yukarıdaki 4 bölgede aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bulamazsanız, son olarak Montjuic Bölgesi‘ne de göz atabilirsiniz.

Yahudi dağı olarak bilinen bu yer, daha çok manzaraları ve parklarıyla ünlü. Eğer Barselona’da kısıtlı bir zamanınız varsa bu bölge iyi bir seçenek olmayacaktır. Çünkü şehrin en ünlü yerlerine biraz uzak mesafede bulunuyor. Fakat 3-4 günlük bir Barselona gezisi planlıyorsanız, Barselona’da nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olabilir.

Bu bölgedeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.Booking.com

Barselona Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu

Barselona’da otel fiyatları 50€’dan başlamakta ve 350€’ya ve daha fazlasına kadar çıkabilmektedir. Ortalama 85-170€ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Fakat konaklayabileceğiniz orta bütçede bir 3 yıldızlı otel arıyorsanız ortalama 90-120€’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

50€’nun altında birkaç otel bulunmakta, fakat bu oteller şehir merkezi veya şehirdeki turistik noktalar ile alakası olmayan yerlerde bulunduğundan dolayı pek tavsiye etmiyoruz. 50€’nun altında bir ücrete konaklama birimi arıyorsanız, hostellere veya pansiyon tarzı konukevlerine göz atın deriz.

Otel rezervasyonu için de Booking.com’u kullanabilirsiniz. Booking’den dilerseniz dairelerde bile rezervasyon yapabilirsiniz. Alternatif olarak da Expedia veya Tripadvisor’a da göz atılabilir.

Barselona Otel Tavsiyeleri

Barselona da nerede kalınır

Barselona otel tavsiyesi verirken, otelin konumunu öncelik almakta yarar var. Yani ucuz diye şehir merkezine 4-5 km uzaklıkta bir tesiste konaklamanın pek yararı olmayacaktır. Çünkü toplu taşıma araçlarının mantığını bilmeden dilediğiniz yerlere çok kolay ulaşamayabiliyorsunuz.

Aşağıdaki ”Ucuz” diye tabir ettiğimiz oteller, şehir merkezine ve şehirdeki turistik yerlere yakınlığı ile güzel ve ideal olan, uygun fiyatlı otellerden oluşmaktadır. Yani şehirdeki en ucuz oteller değil, en uygun fiyatlı otellerdir.

Barselona Ucuz Otel Tavsiyeleri

Sagrada Familia Kilisesi Barselona

Sagrada Familia Kilisesi

Hostalin Barcelona Passeig de Gràcia

Gecelik konaklama ücretlerinin 75€’dan başladığı bu otel, konukevi tarzında bir tesis. Casa Batllo otele sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunurken, diğer turistik yerler de otele yürüme mesafesinde. Yani hem konum hem de fiyat bakımından şehirdeki en ideal otellerden biri. Oteli incele

Hotel Adagio – 2 Yıldız

Barselona’nın en ucuz otelleri arasında olan bu tesisin gecelik konaklama ücretler 85€’dan başlamaktadır. Şehirdeki turistik noktalara ortalama 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu oteli de ucuz otel tavsiyesi olarak değerlendirebilirsiniz. Oteli incele 

Barselona Hostel Tavsiyeleri 

Barselona da Nerede Kalınır

Barselona

Avrupa’daki ünlü hostellerin bazılarına ev sahipliği yapan bu şehirde hostel bulmak çok kolay. Özellikle hangi bölgede konaklamak istediğinize karar verdiyseniz. Şehirdeki en iyi, en ideal ve en popüler hostellerden bazıları ise ;

 • UCUZ – Ideal Youth Hostel ; Gecelik dorm oda ücretleri 15€’dan başlamaktadır. Gayet modern ve temiz bir hostel. Daha önce hostel tecrübesi olan gezginlerin tercih edebileceği tesislerden. Şehrin tüm turistik yerleri hostele 5-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.Hosteli incele
 • LÜKS – Casa Gracia ; Sosyal hostelleri seviyorsanız, bu hosteli de seveceğinize emin olabilirsiniz. Şehirdeki en popüler ve en aktif hostellerden biri. Çoğu zaman aktivitesi olan bu hostelin gecelik dorm oda ücretleri ise, 24€’dan başlıyor. Tek kişilik lüks odaları da olan bu hostele mutlaka göz atın deriz. Hosteli İncele
 • ORTA BÜTÇELİ – Twentytú Hostel  ; Gecelik dorm oda ücretlerinin 22€’dan başladığı bu hostel, şehrin en gözde turistik yerlerine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Yani biraz zorlayarak turistik noktalara yürüyebilirsiniz. Ayrıca bu hostelin sadece bayan dorm odaları da bulunmaktadır. Hosteli incele

Barselona’da Daire Kiralamak

Barselona da Nerede Kalmalı

Barselona Konaklama Rehberi

Barselona’da ailece nerede konaklayacağınıza karar veremediyseniz, dairelere de göz atın deriz. Bu şehirde birbirinden şık ve geniş daireleri bulabilirsiniz. Tabii son yıllarda aktifliğini yitiren Airbnb yerine, size tavsiyemiz dairelerde konaklamak için Booking.com’u kullanmanız olacaktır. Hem çok daha az stresle konaklayacağınız yeri ayarlayabilirsiniz.

Barselona Balayı Otelleri

Barselona Sagrada Familia kilisesi - Barselona da nerede kalınır

Sagrada Familia Kilisesi

Majestic Hotel & Spa Barcelona GL – 5 Yıldız

Barselona’nın en romantik otelleri arasında ün yapmış olan bu tesis, Gaudi’nin ünlü yapıtı Casa Batllo’ın hemen yanında bulunmaktadır. Çiftlerin 9.7 gibi yüksek bir puan verdiği bu otel, balayı ve romantik bir Barselona tatili için en iyi otellerden biri. Oteli incele

Hotel Bagués – 5 Yıldız

Hotel Bagués

Biraz daha bütçeli bir 5 yıldızlı balayı oteli olan bu tesis, şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele

Mercer Hotel Barcelona – 5 Yıldız

Barselona’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi ve en kaliteli cevaplardan biri olan bu tesis, romantik bir tatil için gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden. Oteli incele

Barselona Aile Otelleri – Barselona’da Nerede Kalınır ? 

Aparthotel Arai Superior – 4 Yıldız

Aparthotel Arai Superior

Palau Güell’e 2 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, konum olarak şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüme mesafesinde bulunan oldukça merkezi bir otel. Geniş aile odaları da olan bu otelin yüksek konuk değerlendirme puanına bile bakarak bu oteli tercih edebilirsiniz. Oteli incelemek için tıklayın

Eurostars Grand Marina Hotel GL

Eurostars Grand Marina Hotel GL

Dünya Ticaret Merkezi binasında yer alan bu 5 yıldızlı tasarım oteli, Barselona limanı manzaralı olup La Rambla’ya 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Hem konum hem de fiyat bakımından ideal olan bu otel, aile odaları ile ünlü bir tesis. Oteli incelemek için tıklayın

Son olarak ; en merkezi Barselona’da nerede kalmalı ? sorunuza cevabı Barri Gotic Bölgesi’ndeki tesislerde arayın deriz. Bu bölge, şehrin tam kalbi olarak bilinir ve Barselona’nın en merkezi otelleri de tam bu bölgede bulunmaktadır.

Tabii şehir merkezi otelleri diğer bölgelerdeki otellere nazaran 1 tık daha pahalı. Bu yüzden, bütçeli bir Barselona gezisi planlıyorsanız, şehir merkezine biraz daha uzak olan bölgelerdeki otellere göz atmanızı tavsiye ederiz.

Barselona’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge veya oteli listeye eklemek mümkün. Fakat bu 5 bölge ve yukarıdaki otel tavsiyeleri arasından her zevke ve bütçeye uygun otelleri bulabilirsiniz. Bu yüzden çok daha fazla bölge ve otel tavsiyesi ile kafanızı karıştırmayın deriz.


Booking.com

BENZER İÇERİKLER