Antwerp’te nerede kalınır ? sorunuza en popüler, en merkezi ve en ideal cevabı mı arıyorsunuz ? o zaman tesis seçimi yapmadan önce, ilk olarak bütçenize ve zevkinize uygun olan semti bularak başlayabilirsiniz.

(Anvers) Antwerp’te konaklama için çok sayıda semt olmadığından dolayı, bölge seçimi çok daha kolay olacaktır.

Şehirde en çok tercih edilen bölgeler, Eski Şehir Bölgesi (Şehir Merkezi), Central Station (Merkez İstasyon Çevresi) ve Het Zuid bölgeleridir. Bu bölgeler, farklı bütçelere ve zevklere hitap ettiğinden, aşağıdaki bölgelerin özetlerine kısaca göz atabilirsiniz.

Antwerp’te Hangi Bölgede Kalınır ? 

1.Eski Şehir ; Antwerp’in tam kalbinde konaklamak istiyorsanız, bu bölgeden daha iyisini bulamayabilirsiniz. Burası, şehirdeki önemli turistik noktaların büyük bir bölümüne ev sahipliği yaptığı gibi, alışveriş, yeme içme ve otel konusunda da şehrin en zengin bölgesi. Tabii her şeyin böylesine en fazla olduğu bir bölgenin ucuz olmasını beklemeyin. Bu bölge diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı. Bu yüzden burada tesis seçimi yaparken, çok merkezdeki tesisler yerine dış kısımlarda olan konaklama birimlerine göz atarak başlayın. Bölgenin en popüler otelleri ise, 4 yıldızlı Hilton Antwerp Old Town ve Hotel Rubens-Grote Markt olsa da, daha ekonomik otelleri bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

2.Central Station ; Merkez Tren İstasyonu çevresindeki bu bölge, şehirdeki en ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Yani Antwerp’in en ucuz otelini arıyorsanız, ilk olarak bu bölgeye göz atabilirsiniz. Bu bölge, daha çok iş seyahatleri için Antwerp’i ziyaret edenlerin tercih ettiği bir yer. Sebebi ise, daha uygun fiyatlara daha lüks 4-5 yıldızlı otellerde konaklayabiliyor olmanız. Bu bölge, Eski Şehir bölgesine ortalama 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu yüzden, kısmen de olsa merkezi bir bölgede olduğunuzu unutmayın. Bölgenin en popüler otelleri ise, 3 yıldızlı Century Hotel Antwerpen Centrum ve 4 yıldızlı NH Collection Antwerp Centre adlı tesistir.

3.Het Zuid ; Antwerp’te gece hayatı için de bir planınız varsa, bu bölgeye yakın bir tesiste konaklayarak, şehrin en gözde gece kulüplerine ve barlarına yakın olursunuz. Tabii bu bölge, Eski Şehir bölgesine biraz uzak (1-2 km). Bazı tesislerden yürüyerek birçok turistik noktaya gidebilirken, çoğu tesisten şehir merkezine ve gezilecek yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Ancak bu bölge, Eski Şehir’e nazaran daha uygun fiyatlıdır. Bölgenin en popüler otelleri ise, 1 yıldızlı Hotel Rubenshof ve 3 yıldızlı Hotel Pilar‘dır.

Antwerp’te Nerede Kalınır ? Bölgelere Göre Otel Önerileri

Yukarıdaki bölge özetleri ile az çok nerede konaklayacağınıza karar verir gibi olduysanız, aşağıdaki bölgelere özel otel tavsiyeleri ile, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

1.Antwerp Eski Şehir Otel Tavsiyeleri

Antwerp Eski Şehir

Antwerp Eski Şehir – Pazar Meydanı

Şehirdeki otellerin, dairelerin ve pansiyon tarzı diğer konaklama birimlerinin büyük bir bölümü tarihi binalarda yer alıyor. Bu da bölgeyi çok daha çekici kılmaktadır. Fakat bu şehirde 4-5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgedeki otellerin diğer bölgedekilere nazaran biraz daha pahalı olabileceğini unutmayın.

Antwerp’te 1 gece konaklamayı planlıyor ve şehirdeki turistik yerleri hızlı bir şekilde görmeyi planlıyorsanız, Antwerp’te nerede kalınır ? sorunuza en güzel cevap Eski Şehir bölgesi olacaktır.

Bu bölgede, ister lüks bir otel, isterseniz de 2-3 yıldızlı butik otelleri veya pansiyon tarzı konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz.

Bu bölgedeki otellere ve diğer konaklama birimlerine Booking üzerinden göz atmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel önerisi olarak da ; 

  • Hotel Matelote – 3 Yıldız ; 16. yüzyıl mimarisine sahip olan bu otel, Grand Place ve Grote Markt olarak bilinen şehrin ana meydanına 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani tesis tam olarak şehrin kalbinin attığı yerde bulunmaktadır.
  • HotelO Kathedral ; Enteresan bir dizayna sahip olan bu otel, adından anlaşılacağı üzere, dini resimlere sahip odalarla dekore edilmiş. Şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Meryem Ana Katedrali’nin tam karşısında merkezi bir konumda yer alıyor.
  • Hotel Banks ; 4 yıldızlı bu lüks otel, Pazar Meydanı‘na 3 dakika yürüme mesafesinde, merkezi bir konumda bulunuyor. Barı, aile odaları ve özel otoparkı olan bu tesisten, 10 dakikadan daha kısa bir sürede, şehrin önde gelen tarihi ve turistik yapılarına gidebilirsiniz.

Eski Şehir’de görebileceğiniz önemli turistik noktalar ise ; Grote Markt (Büyük Pazar Meydanı), Rönesans Belediye Binası, de Valk loncaları, Antwerp’in Gotik Katedrali, Et Evi Müzesi, UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Plantin-Moretus Museum ve bahçeleri, De Ruien ve Orta Çağ’ın başlarında inşa edilmiş olan Antwerp’in en eski binası olan Denizcilik Tarih Müzesi ve Arkeoloji Müzesi’ne ev sahipliği yapan Het Steen Kalesi.

2.Merkez Tren İstasyonu Otel Tavsiyeleri

Antwerp Merkez Tren İstasyonu

Antwerp Merkez Tren İstasyonu

Merkez Tren İstasyonu bölgesi veya Central Station, Antwerp’in en ekonomik konaklama bölgesidir. Sadece ucuz otelleri ve diğer konaklama birimleriyle değil, uygun fiyatlı restoranları ve kafeleriyle de ünlüdür. Burada, şehirdeki en ucuz hediyelik eşya dükkanlarını da bulabilirsiniz.

Central Station çevresindeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü, Eski Şehir bölgesine ortalama 15-20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani bu bölgeyi de, merkezi bir bölge olarak düşünebilirsiniz.

NOT : Bu bölgenin en büyük artısı, havaalanından şehir merkezine veya diğer Belçika şehirlerinden tren ile Antwerp’e gidecekseniz, konakladığınız yer istasyona yakın olursa, aşırı pahalı taksi ücretlerini de ödemeden, yürüyerek konaklayacağınız yere ulaşabilirsiniz.

Bölgede otel önerisi olarak da ;

  • Hampton By Hilton Antwerp Central Station ; 3 yıldızlı bu otel, Antwerp’in Eski Şehir bölgesinde aynı kategorideki otellere nazaran biraz daha uygun fiyatlı. Ayrıca çok daha modern ve şık. Tesis, Antwerp Merkez Tren İstasyonu’na 2 dakika yürüme mesafesinde ve yüksek konuk değerlendirme puanına sahip.
  • De Keyser Hotel ; Antwerp’te turistlerin en çok tercih ettiği oteller arasında olan bu 4 yıldızlı lüks tesis, Eski Şehir bölgesine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Merkez İstasyonu’nun hemen yanındaki güzel konumu sayesinde düşünülebilecek bir tesis. Otel, daha çok çiftlerin tercih ettiği bir tesis. Yani tesiste aile odaları bulunmuyor.
  • Hotel Indigo Antwerp City Centre ; Yine 4 yıldızlı lüks bir otel olan Indigo, kendi kategorisindeki birçok otele nazaran biraz daha uygun fiyatlı bir konaklama sunmaktadır. Otel, Merkez İstasyonu, Anvers Hayvanat Bahçesi, Flanders Toplantı ve Kongre Merkezi ve ana alışveriş caddelerine yakınlığı ile ünlüdür.

Antwerp Tren İstasyonu çevresinde görebileceğiniz önemli yerler ise ; 950 farklı türe ve 5.000 hayvana ev sahipliği yapan Avrupa’nın en eski ve en ünlü hayvanat bahçesi, Stadspark (Şehirdeki en yeşil park), Saint James Kilisesi, Mier alışveriş caddesi, Antwerp Operası ve Chinatown’dır (Çin Mahallesi).

3.Het Zuid Otel Tavsiyeleri

Antwerp Otel Önerileri

Antwerp

Aslında bu bölge, şehirde 1 gece konaklama için iyi bir tercih olmayabilir. Fakat Antwerp’te 1 günden daha fazla konaklamayı planlıyor ve gece hayatı için de planlarınız varsa, Het Zuid Bölgesi‘ne de göz atabilirsiniz.

Burası da, şehir merkezine nazaran daha ekonomik konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Müzeleri ve sanat galerinin yanı sıra, şehirdeki en popüler barlara ve en çok tercih edilen bazı restoranlara ev sahipliği yapan bu bölge, Antwerp’in tam olarak güney tarafında bulunuyor. Yani şehir merkezine ve şehrin önde gelen yerlerine yürüyerek gitmek biraz zor.

Ayrıca bölge, çok sınırlı sayıda konaklama birimine ev sahipliği yapmaktadır.

Bölgede konaklama önerisi olarak da ; 5 yıldızlı Lit d’Art Exclusive Boutique Hotel adlı tesise veya daha düşük bütçeli bir otel arıyorsanız da, Boutique hotel Maison Emile adlı tesise göz atabilirsiniz.

Antwerp Otel Fiyatları Hakkında Bilgiler

Antwerp Konaklama Rehberi - Liman

Antwerp Liman

Antwerp’te otel ücretleri genel olarak 55€‘dan başlamakta ve 250€‘ya çıkmaktadır. İdeal bir otel için, 75-130€ arasında bir ücreti de gözden çıkarmak şart.

Antwerp’te 55€‘nun altında bir fiyata çok zor otel bulursunuz. Bu yüzden, bu fiyatın altında bir bütçe ile seyahat ediyorsanız oteller yerine hostellere ve diğer konaklama birimlerine göz atın derim.

Antwerp’te konaklama birimlerinin en pahalı olduğu bölge, Eski Şehir bölgesidir. Tabii tüm cazibe merkezlerine yakın oluşu da, bölgenin pahalı otellere ev sahipliği yapmasını açıklamaktadır.

Bunun yanında, oteller yerine hostellerde konaklamayı planlıyorsanız, Hostelworld.com adlı hostel arama sitesine göz atabilir, booking’in yerine alternatif bir site arıyorsanız da, hotels.com ve tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Antwerp için bu 3 sitede de aradığınız konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Belçika’nın Hollandaca konuşulan kuzey bölgesi olan Flanders’in kültür başkenti olan Antwerp, hem hareketli bir endüstriyel liman kenti hem de Belçika el sanatları ve sanatı için olağanüstü bir tarihi merkezdir. Şehir bir zamanlar Rubens, van Dyck ve Jordaens gibi ünlü sanatçılara da ev sahipliği yaptı. Günümüzde Belçika’nın bu turistik şehri, kolay keşfedebilir olmasından dolayı, bütçeli bir gezi deneyimi sunuyor. 1 gece bu şehirde konaklayarak hemen her turistik noktayı görebiliyorsunuz. Hatta günübirlik geziler ile bile bu şehri keşfedebileceğinizi de unutmayın.Booking.com

En Ucuz Antwerp Otel Tavsiyeleri

Antwerp’te ucuz bir konaklama birimi arıyorsanız, tesis seçimi yaparken biraz daha dikkatli olmakta yarar var. Çünkü şehir merkezine çok uzak, birbirinden ucuz otelleri veya diğer konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz ve 1 günlük geziniz yanlış bir otel ile sıkıntılı geçebilir. Aşağıdaki tesisler, konaklama yapılabilecek en uygun fiyatlı otellerden oluşmaktadır.

1.ibis budget Antwerpen Centraal Station – 2 Yıldız

ibis budget Antwerpen Centraal Station

ibis budget Antwerpen Centraal Station

Anvers - Antwerp Nerede Kalınır

ibis budget Antwerpen Centraal Station

Teknik olarak Antwerp şehir merkezi sınırları içerisinde bulunan bu otel, Eski Şehir Bölgesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Şehir merkezi, büyük bir alanı kapsadığından dolayı, tam merkeze 1.5 km uzaklıkta bulunan otel de, merkez olarak sayılmaktadır. Bu yüzden, Eski Şehrin Antwerp’in merkezi olduğunu unutmayın.

Bu tesisten, Antwerp Merkez Tren İstasyonu‘na ve Hayvanat Bahçesi‘ne ortalama 5 dakika içerisinde yürüyerek gidebiliyorsunuz. Bu yüzden tesis, konum olarak çok da kötü bir yerde bulunmuyor. Otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 55€‘dan başlamaktadır.

NOT : Tesisteki odaların şehirdeki en küçük odalardan olduğunu da unutmayın. Ucuz fiyat, küçük ve modern bir oda.

2.Century Hotel Antwerpen Centrum – 3 Yıldız

Century Hotel Antwerpen Centrum

Century Hotel Antwerpen Centrum

Antwerp te Nerede Kalınır

Century Hotel Antwerpen Centrum

Yukarıda da, bahsetmiş olduğumuz bu otelin gecelik konaklama ücretleri 60€’dan başlamaktadır. Yani 3 yıldızlı bir tesise göre gayet ekonomik diyebiliriz.

Restoranı, otoparkı, kahvaltısı, barı ve aile odaları da olan bu tesis merkez tren istasyonunun hemen karşısında yer alıyor. Keyserlei ve Meir alışveriş alanlarına yürüyerek 7 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

3.YUST Antwerp – Hostel

YUST Antwerp

YUST Antwerp hostel

Antwerp te nerede kalınmalı

UST Antwerp hostel

Otel yerine hostelde konaklamak isterseniz de, eski kente 2 km uzaklıktaki bu lüks tesisi inceleyebilirsiniz. 9+ konuk değerlendirme puanına sahip olan hostelin çift kişilik odaları 80€‘dan başlıyor olsa da, tek kişilik dorm (Paylaşımlı) odalar 20€‘dan başlamaktadır. Düşük bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, bu tesisi de mutlaka inceleyin derim.

Antwerp’te nerede kalınır ? sorusu için yukarıdaki bölgelerin dışına çıkmanıza sanıyoruz gerek yok. Çünkü bu 3 bölge, hemen hemen her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapmaktadır. Son olarak, eğer çok düşük bir bütçe ile seyahat etmiyorsanız ve bu şehirde sadece 1 gece konaklamayı planlıyorsanız da, Eski Şehir’in dışına çıkmayın deriz.

BENZER İÇERİKLER