Gerek yeşil doğası gerekse tarihi güzellikleriyle yıl boyunca ziyaretçilerine farklı güzellikler vadeden tatil cenneti Antalya, konaklama konusunda da çok farklı seçenekler sunuyor. Kaleiçi, Lara ve Belek gibi bölgelerin yanı sıra, Antalya’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek daha birçok farklı bölgeden bahsetmek mümkün.

Daha çok plajları için tercih edilen Antalya, tarih ve kültür gezisi için de her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Kaleiçi olarak bilinen yer, Antalya’nın Eski Şehir bölgesi ve şehri ilk defa ziyaret edenlerin konaklama için en çok tercih ettiği yerlerden biri. Bunun yanı sıra, bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih ettiği Konyaaltı Plajı ve gece hayatı için popüler bölgelerden biri olan Belek, Antalya’da konaklama için ilk olarak göz atılabilecek bölgeler.

Antalya’da Hangi Bölgede Kalınır ?

–Kaleiçi ; Antalya’ya ilk kez gidiyor ve hem tarihin ve doğal güzelliğin, hem de plajların keyfini çıkarmak istiyorsanız, Kaleiçi ilk olarak göz atılabilecek bölgelerden. Hadrian Kapısı’na ev sahipliği yapmasının yanı sıra, Arnavut kaldırımlı taş sokakları ve Osmanlı Dönemi’nden kalma birçok yapıya sahip olmasıyla da Antalya’nın en popüler çekim merkezleri arasında. Kaleiçi Antalya’nın merkezindedir ve diğer bölgelere ulaşım konusunda en fazla seçeneğe sahip olan bölge olmasıyla öne çıkıyor. Bölgedeki en popüler otellerden biri ise ; Palm House 17adlı tesistir.

–Belek ; Antalya merkezine yaklaşık yarım saat sürüş mesafesinde olan bu bölge ise, daha çok genç tatilcilerin tercih ettiği yerlerden biri. Gece hayatı için de planı olanların konaklama için düşünebileceği bu bölge, golf sahaları ve her şey dahil otelleri ile ünlü. Her bütçeye uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapan Belek’te fiyatlar genel olarak diğer bölgelere nazaran pahalı. En popüler tatil köyü ise; Rixos Premium Belek adlı tesistir.

–Konyaaltı Plajı ; Antalya merkeze yakınlığı ile düşünülebilecek bölgelerden biri. Daha çok uygun fiyatlı konaklama birimleri ve manzarasıyla ünlü. İster düşük bütçeli butik bir otel, isterseniz de lüks diğer konaklama birimleri bu bölgede fazlasıyla bulunabilir. Otel önerisi ; Sealife Family Resort Hotel

–Olimpos Plajı ; Antalya merkeze biraz uzak bir konumda bulunuyor olsa da, yerli/yabancı turistlerin Antalya’da konaklama için en çok tercih ettiği yerlerden biri. Yunan hakimiyeti sırasında ilk olarak MS 1. yüzyılda kurulmuş antik bir şehir olması bakımından da, Antalya’nın en önemli çekim merkezlerinden biri olarak bilinir.

–Lara ; Daha çok ailece tatil planı yapanların tercih ettiği bölgelerden biri. Sadece Antalya’daki değil Türkiye’deki en güzel plajlardan biri. Merkeze birkaç km uzaklıkta bulunmasından dolayı da, hem merkezde konaklayanların plaj için tercih ettiği yerlerden biri hem de merkeze yakın olmak için tercih edilen bölgelerden biridir. Göz at ; Lara Otelleri

Antalya’da Nerede Kalınır ? – Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Yukarıdaki bölge özetlerinde konaklama için aradığınız cevabı bulamadıysanız, aşağıda bölgelerin detaylarına ve bu bölgelere özel otel önerilerine göz atarak tam olarak nerede kalacağınız konusunda daha iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.

1.Kaleiçi Otel Tavsiyeleri

Kaleiçi Otel Tavsiyeleri

Kaleiçi

Kaleiçi, Antalya’nın merkezinde yer alan ”Eski Şehir Bölgesi”nin adıdır. Antalya’nın Yunan, Roma ve Osmanlı geçmişinin kalıntılarını gösterir ve kesinlikle şehrin en güzel mahallelerinden biri.

Kaleiçi’nin girişi Antalya’nın ana meydanı olan Kale Kapısı’dır. II. Abdülhamid döneminde inşa edilmiş bir saat kulesi ve Bergama Kralı Attalus II’nin heykeli bulunuyor.

Bölgenin iç kısımlar Arnavut kaldırımlarıyla çevrili dar sokaklar ve bu sokakları sıralayan Osmanlı evleriyle dolu. Bu evler günümüze kadar çok iyi şekilde korunmuş ve bugün bu evlerin büyük bir bölümü restoran, kafe ve küçük butiklere dönüştürülmüş. Ayrıca tarihi limanda da birçok kafe ve restoranlar da bulunabilir. Burası biraz daha akşam saatlerinde tercih edilen yerlerdendir.

Kaleiçi’nde en popüler otel tavsiyesi olarak da ; 

2.Konyaaltı Plajı Otel Tavsiyeleri

Konyaaltı Plajı Otel Tavsiyeleri

Konyaaltı Plajı

Antalya’nın merkezine birkaç km uzaklıkta bulunan Konyaaltı Plajı, şüphesiz Antalya’nın en çok tercih edilen bölgelerinden. Burada ister lüks bir 5 yıldızlı otel isterseniz de düşük bütçeli bir butik otel veya daireleri bulabilirsiniz. Resort otelleriyle de ünlü olan bu bölge, bütçeli bir Antalya tatili planlayanların ilk olarak göz atabileceği yerlerden. Bölgedeki konaklama birimlerinin büyük bir bölümü uygun fiyatlıdır.

Türkiye‘nin mavi bayraklı plajlarından biri olan Konyaaltı Plajı, daha çok temizliği, kalitesi ve çocuk dostu olmasıyla tanınır. Bu yüzden de ailece tatil planı yapanların popüler adreslerindendir.

Konyaaltı’ndan dilerseniz Antalya merkeze yürüyerek de gidebilirsiniz. Yolculuk 1 saat kadar sürse de, yol üzerinde güzel manzaralar sizi meşgul edecektir. Konyaaltı Plajı yürüyüş veya piknik için parklara da ev sahipliği yapar. Ayrıca tüm gününüzü sıkılmadan geçirebileceğiniz ”Antalya Aqualand Dolphinland” da burada bulunuyor.

Konyaaltı Plajı’nda popüler otel tavsiyesi ;

LÜKS ; 

Orta Bütçeli ; 

3.Belek Otel Tavsiyeleri

Belek Antalya

Belek

Antalya merkeze yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan Belek, daha çok hareketli bir tatil planı yapanların tercih ettiği yerdir. Türkiye’nin en iyi golf oynanabilecek yerlerinden biri olduğu gibi, tatil için Antalya’da en çok tercih edilen bölgelerden biri.

Buradaki otellerin büyük bir bölümü orta bütçeli ve lüks konaklama şekli sunuyor olsa da, düşük bütçeli birkaç konaklama birimi de bulunabilmektedir. Antalya’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 5 yıldızlı süper lüks bir otel arıyorsanız, Belek’te aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz.

Geceleri dışarı çıkmayı seven biriyseniz, Belek’te gecenin geç saatlerine kadar açık olan barlar ve kulüpler bulunabilir.

Eğer bütçe sıkıntınız yoksa, kesinlikle Antalya’da konaklayabileceğiniz en iyi bölgelerden biri Belek’tir.

Belek’te popüler otel tavsiyesi ;

4.Lara Otel Tavsiyeleri

Lara Otel Tavsiyeleri

Lara

Antalya merkeze yarım saatten kısa bir sürüş mesafesinde olan Lara Plajı, Antalya’daki en çok tercih edilen plajlardan biri. 12 km boyunca uzanan plaj, çakılsız kumdur. Sahilde yüzmek için güvenli olduğunu belirten mavi bayrakta bulunur. Bu da çocuklu aileleri cezbeder.

Lara Plajı, Antalya’nın en bilindik şelalelerinden biri olan Düden Şelalesi‘ne de 10 dakikadan kısa bir sürüş mesafesinde bulunuyor. İster karadan araçlarınız ile isterseniz de tekne turları ile şelalenin yakınına kadar gidebilirsiniz.

Antalya’nın merkezine, kaleiçine gitmek isterseniz de Lara’dan düzenli olarak hareket eden otobüsleri kullanabilirsiniz.

Lara’da popüler otel tavsiyesi olarak da ;

5.Olimpos Plajı Otel Önerileri

Olimpos Plajı Otel Önerileri

Eğer Antalya’ya daha önce gittiyseniz ve biraz daha farklı bir bölgede konaklamak istiyorsanız, şehir merkezine biraz uzak olan Olimpos‘u da düşünebilirsiniz. Bungalov evleriyle ile ünlü olan bir bölge olmasına rağmen, çok sayıda otel seçeneğine de sahiptir.

MS 1. yüzyılda kurulmuş antik bir kent olan Olimpos, günümüzde o döneme ait birçok kalıntısıyla tarih ve arkeolojiye meraklı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden. Çakıl taşı ve kum plajına, birçok konaklama birimine, restoranlara ve kafelere de sahip olan bu bölge, Antalya’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olabilir.

Yanartaş’a da ev sahipliği yapmasıyla ünlü Olimpos’ta çok sayıda lüks otelin yanı sıra, bungalov evleri ve düşük bütçeli oda ve kahvaltı seçenekleriyle, tercih edilebilecek bölgelerden biridir.

Antalya Otel Fiyatları ve Otel Rezervasyonu Hakkında BilgilerBooking.com


Antalya’da otel fiyatları gecelik 240 TL‘den başlayıp 2000+ TL‘ye kadar çıkmaktadır. Şehirdeki her bölge farklı bütçelere hitap ettiğinden dolayı, ilk olarak bütçenize uygun olan bölgeyi seçerek başlayabilirsiniz. Eğer lüks bir otel arıyorsanız, ilk olarak Belek ve Kaleiçi bölgesine göz atabilirsiniz. Ucuz bir Antalya oteli için de Konyaaltı Plajı bölgesinde aradığınızı bulabilirsiniz.

Antalya’da otel rezervasyonu için de Hotels.com ve Tripadvisor‘ın yanı sıra, En Uygun ve Ets tur adlı otel arama siteleri tercih edilebilir.

Antalya’da yüksek sezonda tatil planı yapıyorsanız, erken rezervasyon otel fırsatlarını da mutlaka inceleyin. Özellikle 3-4 ay öncesinden rezervasyon yaptırmayı planlıyorsanız, fırsat indirimi olan tesisler ile otel aramaya başlamanızda yarar var. Erken rezervasyon otel fırsatı olan bir tesiste %25’e yakın indirimlerden faydalanabiliyorsunuz.

En Popüler Antalya Otel Tavsiyeleri

Akdeniz’in harikalar diyarı ve turizmin gözbebeği Antalya, her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden de Antalya, ülkemizdeki en fazla otel veya diğer konaklama birimlerine sahip olan şehirlerimizden.

Antalya’daki en popüler oteller, şehri ziyaret amacınıza göre değişiyor. Gün boyu plajlarda zaman geçirmek istiyorsanız farklı bir bölgede, turistik ve tarihi cazibe merkezlerine yakın olmak için de farklı bir bölgede konaklamak gerekebiliyor. Aşağıdaki oteller, Antalya’da kalınacak en popüler konaklama birimlerinden. Bulunduğu bölgeye ve kendi kategorisindeki diğer tesislere nazaran da daha uygun bir konaklama sunuyor.

1.Sibel Pension

Sibel Pension - Antalya da nerede kalınır

Sibel Pension

Antalya da nerede kalabiliriz

Sibel Pension

Antalya’nın en popüler pansiyonlarından biri olan Sibel Pension düşük bütçeli bir Antalya tatili için göz atılabilecek tesislerden biri. Hıdırlık Kulesi‘ne 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan tesis Kaleiçi bölgesinde bulunuyor. Mermerli plajına, saat kulesine ve Hadrian Kapısı’na 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu pansiyon, daha çok çiftler tarafından tercih ediliyor olsa da, tesisin aile odaları da bulunuyor.

2.Dimo Hotel Antalya – 3 yıldız

Dimo Hotel Antalya da nerede kalınır

Dimo Hotel Antalya

Antalya da nerede kalmalı

Dimo Hotel Antalya

Antalya’da nerede kalınır ? sorusuna orta bütçeli cevaplardan biri olan Dimo Hotel, Kaleiçi bölgesindeki en çok satan tesislerden biri. Konum olarak Antalya’da gezilecek yerler bakımından popüler olan noktaların büyük bir bölümüne de yürüme mesafesinde bulunuyor.

Ücretsiz otoparkı, barı, restoranı ve aile odalarıyla da hizmet veren tesis, Marinaya ve Hadrian Kapısı’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

3.Rixos Downtown Antalya – 5 Yıldız

Rixos Downtown Antalya da Nerede Kalınır

Rixos Downtown Antalya

Antalya da nerede kalınmalı

Rixos Downtown Antalya

Antalya’nın lüks otelleri arasında olan Rixos, konum olarak Konyaaltı Plajı bölgesinde bulunuyor. Eşsiz dağ ve deniz manzaralı odalara sahip otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Kaleiçi bölgesine 2.5 km uzaklıkta bulunan bu otelden Konyaaltı Plajı’na yürüyerek 5 dakikadan daha kısa bir sürede ulaşılabilir.

Yüzme havuzu, havaalanı servisi, barı, spa ve sağlık merkezi ile hizmet veren bu tesis de, Antalya’da kalınacak en popüler otellerden.

4.Elips Royal Hotel & SPA – 4 Yıldız

Elips Royal Hotel & SPA - Antalya da Nerede Kalınır

Elips Royal Hotel & SPA

Kaleiçi bölgesinin en çok tercih edilen otellerinden biri. Ücretsiz otoparkı, spa ve sağlık merkezi olan otel geniş aile odalarıyla hizmet veriyor. Kaleiçi’ne biraz uzak olduğundan (1.5km) dolayı da, fiyatı merkezdeki birçok lüks otele nazaran daha uygun.

5.Puding Marina Residence

Puding Marina Residence - Antalya da nerede kalınır

Puding Marina Residence

Kaleiçi’nin kalbinde yer alan bu tesis, Hadrian Kapısı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Merkezi konumunun yanı sıra, sunduğu olanaklarıyla popüler olan bu tesis ailelerin en çok tercih ettiği otellerden biri olarak bilinmektedir. 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olan otelin özel plaj alanı da bulunmaktadır.

Sonuç Olarak Antalya’da Nerede Kalınır ?

Antalya Kalınacak Yerler

Eğer ilk defa Antalya tatili planlıyorsanız, Kaleiçi veya Konyaaltı Plajı 4-5 günlük bir tatil için yeterli olabilir. Bu iki bölge Antalya’da en çok tercih edilen otellere ev sahipliği yaptığı gibi, çok çeşitli otel seçenekleriyle de her bütçeden tatilcinin gönül rahatlığıyla göz atabileceği yerlerden. Fakat lüksünüze düşkün biriyseniz, en lüks konaklama birimlerini Belek’te bulabileceğinizi unutmayın.

Her Şey Dahil Antalya Otelleri

Antalya da kalınacak yerler

Türkiye’nin en iyi otellerinden bazılarına ev sahipliği yapan Antalya’da muhteşem bir tatil için çok farklı seçenek mevcut. Tabii bu seçenekler arasında konuklarına birçok olanağı ve hizmeti ücretsiz sunan her şey dahil konseptindeki oteller öne çıkıyor.

Aslında 4-5 gün veya daha uzun bir Antalya tatili planlıyor ve kalabalık bir grup halinde tatil planı yapıyorsanız, her şey dahil konseptinde olan oteller, fiyat bakımından çok daha ideal olabiliyor. Özellikle plaja yakın bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, plaj çevresindeki restoranların ve barların şehrin geneline göre daha pahalı olacağını düşünürsek, her şey dahil konseptindeki otellere de göz atmanızda yarar var.

DİĞER YAZILAR ;