Hollanda‘nın başkenti ve en turistik şehri olan Amsterdam, birbirinden güzel müzeleri, tarihi yapıları, kanalları ve parkları ile turistlere eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Bu şehirde konaklama ise, genel olarak pahalı olduğundan dolayı, Amsterdam’da nerede kalınır ? sorusuna tam olarak cevap verebilmek adına, tesis seçmeden önce, ilk olarak konaklayacağınız bölgeye karar verin.

Amsterdam’da bulunan konaklama birimlerinin büyük bir çoğunluğu, turistik noktalara yakın konumda bulunmakta. Yani Amsterdam, yürüyerek keşfedilebilecek en kolay şehirlerden. Bu yüzden, sadece size hitap eden bölgeyi bulmanız, bu şehirde konaklayacağınız yere karar vermek için yeterli olacaktır.

Amsterdam'da Nerede Kalınır ?

Amsterdam’da Nerede Kalınır ? – En Popüler Bölgeler

Amsterdam’da konaklama için birçok bölge bulunmakta. Bunların hepsini tek tek yazmak yerine, şehirdeki en ideal, en uygun, en havalı, en bütçeli ve en çok tercih edilen bölgelerden bahsedeceğiz. Tüm bölgelere geçmeden önce ; 

Şehirdeki en merkezi yer, Dam Meydanı ve çevresidir. Bu meydana yaklaştıkça otel fiyatlarının ciddi anlamda artabileceğini unutmayın. Bütçe konusunda sıkıntınız yoksa, bu bölge, Amsterdam’da konaklayabileceğiniz en iyi yerdir. Dam Meydanı’na 10 dakikadan daha kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan 100’den fazla otele booking üzerinden buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Amsterdam’da en ucuz oteller, şehir merkezine ve turistik yerlere ortalama 15 km uzaklıkta bulunan ”Haarlem” semtinde bulunur. 1-2 gün bu şehirde kalacaksanız iyi bir fikir olmayabilir, ancak 3-4 gün veya daha uzun bir süre Amsterdam’da konaklamayı planlıyorsanız, Haarlem’de de aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabileceğinizi unutmayın. Göz At ; Haarlem Otelleri

Oud Zuid Bölgesi, Amsterdam içerisinde en ucuz bölgedir ve Turistik yerlere 1-2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Şehirdeki en popüler bölge olmasının en önemli sebebi de, her keseye uygun bir tesisi burada rahatlıkla bulabiliyor olmanızdır. Oud Zuid bölgesindeki otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atmak için dilerseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdi gelelim şehirde konaklama için tercih edebileceğiniz 5 bölgeye ;

1.Şehir Merkezi

Amsterdam Dam Meydanı

Dam Meydanı Amsterdam

Amsterdam’ın en güzel otelleri bu bölgede, pahalı fiyatlarıyla sizleri bekliyor.

Amsterdam Şehir Merkezi, ünlü Canal Ring’in yanı sıra Amsterdam’da kaçırılmaması gereken müzeleri ile ünlüdür. Restoranlar, alışveriş butikleri, harika kültür ve eğlence ile büyüleyici bir konumda bulunur.

Amsterdam Centrum – Şehir Merkezi Bölgesi, her şeyin merkezinde olmak isteyenler için mükemmel.

Merkezde konaklamaya karar verirseniz, belli başlı ilgi çekici yerlere sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde olacaksınız. Ancak, buradaki fiyatların oldukça yüksek olacağını ve sessiz bir yer bulmanın biraz zor olacağını da unutmayın.

Merkezde kanal halkasını bulacaksınız. Bütün bir günü merkezde geçirebilir, eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilir, kanal turu yapabilir veya Red Light District’e göz atabilirsiniz. Burası, her şeyin bir arada olduğu güzel bir bölgee.

Merkez, romantik bir Amsterdam gezisinin en iyi adresi. Bu yüzden, çift olarak seyahat edenlerin ilk olarak göz atmasını tavsiye edebileceğimiz bölgelerden.

Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak ; 

 • art’otel amsterdam, part of Radisson Hotel Group – 5 Yıldız ; Şehirdeki en lüks otellerden. Biraz pahalı ama lüks severler için en ideal otellerden biri olacaktır.
 • ibis Amsterdam Centre Stopera – 3 yıldız ; Bütçeli. Bölgedeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Konum olarak, Dam Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Fiyatı da konumuna göre ideal.
 • Amsterdam Wiechmann Hotel – 2 Yıldız ; Güzel konuma sahip. Modern ve şık. Şehir merkezindeki güzel konumu ile bütçeli otel arayanların tercih edebileceği tesislerden.
 • Mozart Hotel – 2 Yıldız ; Amsterdam’ın en ucuz otelleri arasında olan bu tesis, konum olarak oldukça merkezi. Şehirdeki en çok tercih edilen otellerden.

Bu oteller arasında aradığınızı bulamadıysanız, şehir merkezindeki tüm konaklama birimlerine Booking üzerinden göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Jordaan Bölgesi ve Otelleri

Jordaan Amsterdam'da Nerede kalınmalı ?

Jordaan

Amsterdam’ın kalbine yakın olmasına rağmen, farklı ve samimi atmosferi ile farklı bir şehirdeymişsiniz hissi veren Jordaan, şehrin en iyi bölgeleri arasındadır.

Daha çok çiftler için önerilse ve bu bölgede en fazla çiftler konaklıyor olsa da, her turistin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bölgelerden diyebiliriz.

Bu bölge, şehirdeki her tip konaklama birimini bulabileceğiniz bölgelerden biri. Ayrıca bu bölgeden, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne ve Red Light District’e de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede, birbirinden güzel kafeleri, restoranları ve daha samimi barları bulabilirsiniz. Ayrıca, bu bölgede bulunan birkaç küçük butiklerde de Amsterdam anısına bir şeyler satın alabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi isterseniz ;

 • Mr. Jordaan ; Bu yıldızsız otel, bölgenin, hatta şehrin en popüler otellerinden biri. Samimi atmosferi ve ideal fiyatlarıyla, bu bölgede ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğim tesislerden. Şehir merkezi bölgesi sınırları içerisinde yer alan bu otelden 5-15 dakika yürüyerek, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne gidebilirsiniz.
 • Linden Hotel – 3 Yıldız ; Anne Frank Evi’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen bütçeli otellerden. Güzel ve merkezi konumu sayesinde şehirdeki turistik noktalara kolay ulaşım sağlayan bu küçük otelin 8+ gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.
 • Hotel Mercier – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks otel arıyorsanız da bölgenin en lüks otellerinden biri olan Mercier’e göz atabilirsiniz. Otel konum olarak Anne Frank Evi’ne yakın bir yerde bulunmaktadır.

Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine Booking üzerinden göz atmak isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz.

3.Museum Quarter (Müzeler Bölgesi) ve Otelleri

Rijksmuseum - Amsterdam'da Nerede Kalınır ?

Rijksmuseum

Sanatsever biriyseniz ve müzelere yakın bir konumda olmak istiyorsanız, Museum Quarter sizin için en ideal bölgelerden biri olabilir.

Amsterdam gezilecek yerler listesinde mutlaka olması gereken Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi, bu bölgenin en popüler 2 müzesidir.

Bu bölge, biraz daha turist trafiğinden uzak olmak isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden. Yani burada, şehir merkezinde olduğu gibi aşırı bir turist yoğunluğu ile karşılaşmazsınız. Ta ki yukarıdaki iki müzeye gidene kadar.

Ayrıca bu bölge, şehirdeki bisiklet dostu bir bölgedir. Yani, Amsterdam’ı bisiklet ile keşfetmeyi düşünüyorsanız, konakladığınız tesise çok rahat bir şekilde bisikletler ile ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi isterseniz de ;

 • Alfred Hotel – 3 Yıldız ; Vondelpark’a 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, bölgedeki bütçeli bir konaklama seçeneği sunuyor. Tabi, bölgenin simgesi olarak bilinen Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi de bu otele yürüme mesafesinde. Oteli incele
 • Apollo Hotel Amsterdam, a Tribute Portfolio Hotel – 4 Yıldız ; Amsterdam’da nerede kalmalı ? sorusuna şık ve modern bir cevap olan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan tesislerden. Ayrıca otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor. Oteli incele 
 • Amsterdam Marriott Hotel – 5 Yıldız ; Bölgedeki müzelere 7 dakika yürüme mesafesinde olan bu lüks otel, şehir merkezindeki lüks otellere nazaran çok daha uygun. Güzel ve merkezi konumu sayesinde, şehirdeki en popüler otellerden biri olan Marriott Hotel’in konuk yorumlarına ve değerlendirme puanına bakarak, hizmet ve konfor konusunda şehirdeki en iyiler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Oteli incele

Museum Quarter Bölgesi’ndeki tüm konaklama birimlerine dilerseniz, buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.


Booking.com

4.Oost Bölgesi ve Otelleri

Oosterpark - Amsterdam'da Nerede Kalınır ?

Oosterpark Gölü

Amsterdam’da konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden bir diğeri ise, Oost Bölgesi‘dir.

Amsterdam’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Oost Bölgesi’nde birbirinden güzel parkları ve oyun alanlarını bulabilirsiniz.

Biraz daha şehrin karmaşasından uzak olmak fakat turistik yerlere ve şehir merkezine kolay ulaşım sağlamak adına tercih edebileceğiniz bölgelerden biridir.

Ayrıca bu bölge, şehirdeki en uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgelerden biri. Zaten bu bölge şehir merkezine ortalama 2-3 km uzaklıkta bulunduğundan dolayı da, otellerin büyük bir bölümü şehir merkezindekilere nazaran çok daha uygun denebilir.

Eğer kalabalık grup halinde veya ailece Amsterdam’a seyahat ediyorsanız, bu bölgeyi mutlaka inceleyin deriz.

NOT : Şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine, aynı ücrete bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Fakat, şehir merkezi kadar turistik noktalara yakın olamayacağınızı da unutmayın!

Bu bölgede konaklama tavsiyesi için de ; 

 • Generator Amsterdam – 3 Yıldız – Hostel ; Amsterdam’daki en ucuz hosteli arıyorsanız, bu hostele mutlaka göz atın. Eğer, hostellerde konaklayan biriyseniz, Generator Hosteller zincirini duymuşsunuzdur. Kalitesi ve uygun fiyatlarıyla ünlü olan bu hostel, Amsterdam’ın turistik noktalarına ortalama 2 km uzaklıkta bulunurken, Oosterpark’a 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.
 • Hotel Arena ; Bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri olan Hotel Arena, Dam Meydanı’na 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Otel çevresindeki toplu taşıma duraklarını kullanarak da şehirde dilediğiniz yere rahatlıkla gidebiliyorsunuz.
 • QO Amsterdam – 4 Yıldız ; Bölgedeki en lüks otellerden biri olmasına rağmen, gayet uygun fiyatlı olan bu otelin en güzel yanı, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani, bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fiyatların %20’a kadar düştüğünü görebilirsiniz.

5.De Pijp Bölgesi

Amsterdam'da Nerede Kalınır ?

Biraz daha yerel halk ile iç içe olmak istiyorsanız, şehirdeki en samimi bölgelerden biri olan De Pijp Bölgesi‘ne göz atabilirsiniz.

Bu bölge, şehirdeki en ideal ve en uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlü. Burada, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

De Pijp, eşsiz mutfaklara, şirin teraslara ve samimi kafelere ev sahipliği yapan bir öğrenci mahallesidir. De Pijp bir zamanlar işçi sınıfı bir semt olarak biliniyordu, ancak bugünlerde renkli pazarları olan reklamlar için çok kültürlü bir merkez.

Heineken Experience’i ve sokak yemeklerinden lezzetli tatlılara kadar her şeyi satan 260’tan fazla tezgah sunan Albert Cuypmarkt‘ı ziyaret etmeyi unutmayın.

Merkeze çok yakın olan (kelimenin tam anlamıyla Van Gogh Müzesi’ne 20 dakikalık yürüme mesafesinde olan) De Pijp, canlı bir semtte ama Amsterdam’ın en işlek caddelerine biraz daha uzak olmak isteyenler için mükemmel bir bölgedir.

Bu bölgede otel tavsiyesi isterseniz de ;

 • Bicycle Hotel Amsterdam – 1 Yıldız ; Şehirdeki en düşük bütçeli otellerden biri olan bu tesis, Amsterdam’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan. Özellikle, şehirdeki en ucuz otellerden birinde konaklamak isteyenler için güzel bir seçenek olan Bicycle Hotel’e mutlaka göz atın. Hostel konseptinde odalarıda olan bu oteli buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.
 • Hotel Blossoms City – 2 Yıldız ; Rijksmuseum’a 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Ayrıca otel, 2 yıldızlı bir otele göre gayet şık ve moderndir. Oteli incele
 • Hotel Atlantis Amsterdam ; Amsterdam’ın en çok tercih edilen otellerinden biri olan Hotel Atlantis, 3 yıldızlı tesisler arasında En Ucuz Amsterdam Otel Tavsiyesi olarak önerebileceğimiz tesislerden biridir. Konum olarak bölgenin en merkezi yerinde bulunan bu tesisin aile odaları da bulunmaktadır. Heineken Experience ise, otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Oteli incele

Amsterdam’da konaklama için en iyi bölge, şehir merkezi olarak bilinir ve öyledir de. Eğer bu şehir için yeteri kadar bütçeniz varsa, şehir merkezinin herhangi bir yerinde konaklamak yerine Dam Meydanı yakınlarında konaklayın derim.

Amsterdam Otel Fiyatları

Amsterdam Ucuz Otel

Amsterdam

Amsterdam’da konaklama ücretleri ortalama 95£’dan başlamakta ve 400£’ya kadar rahatlıkla çıkabilmektedir. Ortalama 130-260£ arasında bir ücrete, şehrin merkezi 3-4 yıldızlı otellerinde, hatta bazı 5 yıldızlı otellerde bile rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

Şehirdeki otel fiyatlarının en pahalı olduğu yer ise, Dam Meydanı çevresidir. Bu meydan yakınlarındaki otellerin ve diğer konaklama birimlerinin, şehrin geneline göre biraz daha pahalı olabileceğini de unutmayın.

Amsterdam’ın en ucuz konaklama bölgesi ise, Oost ve De Pijp bölgeleridir (Oud Zuid’den sonra). Bu bölgelerde konaklama birimleri ucuz olduğu gibi, çok sayıda uygun fiyatlı restoranları ve kafeleri de bulabilirsiniz. Özellikle De Pijp bölgesi, ucuz yemek için tercih edebileceğiniz en ideal bölgedir.

NOT : Amsterdam için 95£’nun altında bir bütçeniz varsa, oteller yerine hostellere, dairelere veya pansiyon tarzı konukevlerine bakın. Veya, şehir merkezine 5-10 km uzaklıkta bulunan Haarlem gibi küçük bölgeleri de konaklama için düşünebilirsiniz. Toplu taşıma ile bu şehirde her yere çok rahat bir şekilde gidebildiğinizden dolayı, bu bölgeleri de mutlaka düşünün derim.

En Ucuz Amsterdam Otel Tavsiyeleri

1.New Century Hotel Amsterdam – 3 Yıldız

New Century Hotel Amsterdam

New Century Hotel Amsterdam

Yukarıdaki bölgelerde bahsetmediğimiz bir yerde, şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu taşıma araçlarına 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden Amsterdam’ın gezilecek yerlerine ve şehir merkezine 20-30 dakika araçlarla ulaşabiliyorsunuz.

Konum olarak ve konuk değerlendirme puanı bakımından biraz zayıf bir otel olsa da, tesisin gecelik konaklama ücretleri 90£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Bu yüzden, sadece ucuz olduğu için konaklayabileceğiniz bir otel arıyorsanız, bu tesisi inceleyin derim.

2.Bastion Hotel Amsterdam Amstel – 3 Yıldız

Bastion Hotel Amsterdam Amstel

Bastion Hotel Amsterdam Amstel

Adından da anlaşılacağı üzere, Amstel Park‘a yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, şehir merkezinin kalbine 5 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Konuk değerlendirme puanı ve konfor bakımından sizi üzmeyeceğini düşündüğüm bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 100£‘dan başlıyor.

3.easyHotel Amsterdam City Centre South – 2 Yıldız

easyHotel Amsterdam City Centre South

easyHotel Amsterdam City Centre South

Bu otel güzel bir konuma sahip. De Pijp bölgesinde bulunan bu tesisten, şehirdeki turistik yerlere ve merkeze yürüyerek ulaşmak mümkün.

Amsterdam’ın en ekonomik otellerinden biri olan easyHotel, şehirde turistlerin en çok tercih oteller arasında ve geceliği 100£’dan başlamaktadır. Bulunduğu konuma göre bu fiyat, gerçekten çok uygun.

Dam Meydanı‘nın olduğu yer, şehrin kalbinin attığı yerdir. Buradan şehirdeki hemen hemen her yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz ve her şey elinizin altında olur. Yani şehir merkezi diye, gidip turistik noktalara 10-15 dakika yürüme mesafesinde olan yerleri tercih etmeyin. Dam Meydanı’na ne kadar yakın olursanız o kadar şehrin merkezinde olursunuz.

Amsterdam'da Nerede Kalınır ?

Amsterdam’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat, bu şehirde zaten birçok bölge, şehir merkezine ve turistik noktalara yürüme mesafesinde bulunuyor. Oost Bölgesi hariç. Bunun yanında Amsterdam, yürüyerek rahatlıkla keşfedebileceğiniz bir şehir olduğundan dolayı da tüm bölgeleri tek tek incelemenize de gerek yok. Bütçenize uygun olan bir bölgede konaklayın yeter. Zaten dilediğiniz yerlere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca yukarıdaki Amsterdam otel tavsiyeleri arasında olan tesislere de mutlaka göz atmanızı, özellikle erken rezervasyon fırsatları olan otellere rezervasyon yapmadan önce bir göz atmanızı da tavsiye ederiz.


Booking.com

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Roma’da Nerede Kalmalı ?

Paris’te nerede kalmalı ? 

Venedik’te nerede kalmalı ?