Güney İtalya‘nın ünlü sahil şeridi olan Amalfi Kıyıları, birbirinden renkli ve güzel 13 köye ev sahipliği yapıyor. İtalya’nın en romantik yerlerinden biri olan Amalfi’de konaklama ise, Floransa ve Venedik gibi İtalya’nın süper turistik şehirlerine nazaran biraz daha pahalı olabiliyor. Özellikle popüler olan köylerde konaklayacak olursanız, otel fiyatlarının biraz daha arttığını görebilirsiniz.
Amalfi’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, zevkinize, bütçenize ve Amalfi kıyılarını ziyaret amacınıza göre uygun olan köyleri (bölgeleri) ve otelleri bulabilirsiniz.

Amalfi için romantik bir tatil mi planlıyorsunuz ? yoksa biraz daha canlı, hareketli bir bölgede konaklayarak turistler ile iç içe mi olmak istiyorsunuz ? tüm bu sorularınıza detaylı olarak aşağıdaki bölgelerde cevap bulabilirsiniz.

Amalfi’de 13 köy var dedik, fakat bu 13 köyden bahsetmek yerine, Amalfi’nin en çok tercih edilen, en iyi ve en ideal 4 köyünden bahsedeceğiz. Bunlar ; Sorrento, Positano, Salerno ve Maiori.

Amalfi Kıyıları’nda konaklama için Amalfi Kasabası da en çok tercih edilen yerlerden. Eğer tam merkezde olmak isterseniz de, bu kasabadaki otellere göz atabilirsiniz. Fakat Amalfi Kasabasından çok daha iyi bölgeleri de bulabilirsiniz. Amalfi Town’daki en popüler otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz (Amalfi Town, Sorrento ve Positano’dan sonra en popüler olan bölgedir)

Amalfi’de Nerede Kalınır ? – En Güzel 4 Bölge

 • Amalfi’nin en iyi, en merkezi ve en çok tercih edilen bölgesi olan Sorrento, ilk olarak göz atabileceğiniz bölgelerden. Turistlerin en çok tercih ettiği bu bölge, hem turistik cazibe merkezlerine hem de diğer bölgelere ulaşım en ideal bölgelerden.
 • Amalfi’de ucuza nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise Salerno bölgesidir. Diğer bölgelere nazaran daha ekonomik bir konaklama sunan bu bölgede hemen her bütçeye uygun bir konaklama birimini bulabilirsiniz.
 • Amalfi’de gece hayatı için popüler bir yer arıyorsanız Positano bölgesine göz atabilirsiniz. Burası, biraz daha hareketli bir yer arayanların tercih edebileceği bölgedir. Çok sayıda bar, restoran ve eğlence mekanlarına ev sahipliği yapmasıyla öne çıkan bir yer.
 • Amalfi’de ailece konaklama için en ideal olan bölge ise Maiori bölgesidir. Kıyıların en sessiz bölgesi olarak da bilinir. Romantik çiftler tarafından sevilen bir bölge olsa da, ailece seyahat edenlerin de göz atabileceği bir bölge.

Eğer Amalfi’de 2-3 günden daha uzun bir süre konaklamayı planlıyor ve kıyılardaki popüler köyleri ve bölgeleri de görmeyi planlıyorsanız, mutlaka araç kiralayın. Toplu taşıma araçları tüm köyleri birbirine bağlamadığı gibi, 2-3 kişi olunca araç kiralama çok daha hesaplı oluyor. Araç kiralamayı düşünmüyorsanız, Sorrento, Salerno veya Amalfi Town‘da konaklayın deriz.

1.Sorrento

Sorrento Amalfi de Kalınacak yerler

Sorrento

Amalfi Sahili‘nin en güzel kasabalarından biri olan Sorrento, Napoli ve Salerno Körfezi’ne bakan kayalıkların üzerinde yer alıyor. Bu kasabada gece gündüz canlı bir atmosfer bulabilirsiniz.

Burası, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden birisi. Çünkü Sorrento, diğer kasabalara ve köylere en kolay ulaşabileceğiniz yer. Ayrıca birçok tur firması da burada bulunuyor.

Amalfi’den sonra Capri Adası‘na gitme gibi bir planınız da varsa, Sorrento bunun için en ideal adres. Capri Adası’na giden feribotlar buradan hareket etmektedir.

Sorrento Bölgesi’nde bulunan popüler konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorrento Bölgesi Otel Tavsiyeleri

LÜKS (170$ ve ÜZERİ)

 • Grand Hotel Riviera – 4 Yıldız ; Sorrento’daki 3 plaja da yürüme mesafesinde bulunan bu otel, bölgenin en çok tercih edilen tesislerinden birisi. Güzel ve merkezi konumu sayesinde, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden.
 • Hotel Carlton International – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, bu 4 yıldızlı otele göz atabilirsiniz. Sorrento’nun merkezinde yer alan bu otel, Napoli Körfezi’ne bakmaktadır.

ORTA BÜTÇELİ (120$-170$ Arası)

 • English Inn Rooms ; Oda ve kahvaltı konseptinde hizmet veren bu tesisin 9+ konuk değerlendirme puanı ve süper olumlu konuk yorumları var.
 • Hotel Rivage – 3 Yıldız ; Bölgedeki orta bütçeli tesislerden biri ve Sorrento’nun tam merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bölgedeki en uygun 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, manzaralı terası ile ünlü.
 • Al Centro Suites ; Sorrento’nun tam merkezine 3 dakika yürüme mesafesinde. Deniz manzaralı odaları da olan tesis, bölgedeki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip 3 otelden biri.

UCUZ (120$’a kadar olan tesisler)

 • B&B Caruso ; Sorrento’nun tam merkezine 1 km uzaklıkta. Sadece Sorrento’nun değil, Amalfi’nin en ucuz tesislerinden biri.
 • Casarufolo Paradise ; Deniz manzaralı odalarıyla ünlü bu düşük bütçeli konukevi, terası, restoranı ve aile odalarıyla hizmet veriyor.

2.Salerno

Salerno Amalfi Otel Tavsiyeleri

Salerno

Amalfi’de konaklama için en uygun fiyatlı tesislere ev sahipliği yapan Salerno, Amalfi Sahili’nin doğu tarafında yer alıyor. Kıyılardaki en ucuz lüks otelleri bu bölgede bulabilirsiniz.

Amalfi kıyılarındaki en çok tercih edilen yerlerden biri de Salerno Kenti’dir. Burası, Amalfi kıyılarında en bütçeli konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölge olmasıyla öne çıkıyor. Ayrıca otel konusunda seçici biriyseniz, bu bölgeyi seveceksiniz. Çünkü onlarca otel arasından aradığınız zevkte ve bütçede olan tesisi bulmak oldukça kolay.

Salerno’da bulunan konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Salerno Otel Tavsiyeleri

LÜKS (100$ ve üzeri)

 • Hotel Montestella – 4 Yıldız ; Bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri olan Montestella, Salerno’nun eski kent merkezinde bulunuyor. Yani konum olarak kentin en merkezi oteli. Ayrıca Amalfi kıyılarındaki en ekonomik 4 yıldızlı otellerden biri.

ORTA BÜTÇELİ (60$-100$ arası)  

 • Inn Alta Marea ; Konukevi olarak hizmet veren bu tesis, 9+ konuk değerlendirme puanı ve merkezi konumuyla ilgi görüyor.
 • Hotel Plaza – 3 Yıldız ; Salerno’da otel fiyatları, Amalfi kıyılarındaki diğer kasabalara ve bölgelere göre çok daha uygun olsa da, yine de pahalı olabiliyor. Biraz daha bütçeli bir otelde konaklamak isterseniz de, Salerno’nun tam merkezine 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otele göz atabilirsiniz.

UCUZ (60$’a kadar olan tesisler)

 • Casa Maria – Konukevi ; Amalfi ‘deki en ucuz tesislerden biri olan Casa Maria, ayrıca Salerno’nun en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip tesislerinden. Salerno’nun eski kent merkezinde yer alan bu otel de, düşük bütçeli tesis arayanların göz atabileceği yerlerden.
 • Vittoria Guest House Salerno ; Bölgenin merkezine 5 dakika yürüme mesafesindeki bu ekonomik otel, modern ve şık odalarıyla Amalfi’nin en çok tercih edilen tesislerinden.

3.Positano

Positano Amalfi de Nerede Kalınır

Positano

Amalfi’de gece hayatı için de planlarınız varsa veya Amalfi kıyılarının en iyi bölgesinde konaklamak istiyorsanız, Positano‘ya göz atabilirsiniz. Bu bölge ucuz bir bölge değil, fakat ortalamanın üzerinde olmadığından dolayı da göz atabilirsiniz. Ayrıca Positano, Amalfi’de en popüler nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevaptır.

Positano, küçük bir kasaba. El değmemiş plajları, parıltılı turkuaz suları ve renkli yamaç evleriyle ünlü olan bu bölge Amalfi kıyılarındaki en iyi konuma sahip yerlerden biri.

Buradan diğer bölgelere, kentlere ve kasabalara çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Çünkü burası bir merkez konumundadır ve bölgede birçok tur firması bulunmaktadır.

Positano’daki otellerin diğer bölgedeki otellere nazaran biraz daha pahalı olduğunu da unutmayın. Burası daha çok lüks severlere hitap eden bir bölge.

Positano bölgesinde bulunan konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Positano Otel Tavsiyeleri

LÜKS (170$ ve üzeri)

 • Le Sirenuse – 5 yıldız ; Positano’nun tam merkezindeki bu lüks otel, Amalfi’nin en iyi otellerinden biri. Hem konumu hem de olanaklarıyla lüks severlere hitap ediyor.
 • Hotel Royal Positano– 4 Yıldız ; Positano’nun en havalı otellerinden biri olan bu tesisin hemen önünden ücretsiz plajlara giden servisleri bulabilirsiniz. Güzel bir manzaraya ev sahipliği yapan otel ayrıca Amalfi’nin en romantik otelleri arasında yer alıyor.
 • Hotel Eden Roc Suites – 4 Yıldız ; Biraz daha lüks bir otelde konaklamak isterseniz de, daha çok çiftlerin tercih ettiği Positano’nun en güzel manzarasına sahip bu otele göz atabilirsiniz. Otelin deniz manzaralı balkonu için bile bu oteli inceleyebilirsiniz.

ORTA BÜTÇELİ (120$-170$ Arası)

 • Positano Art Hotel Pasitea – 4 yıldız ; Hem ekonomik hem de lüks bir otel olan Art Hotel, Amalfi’nin en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerinden.
 • Hotel Reginella – 3 Yıldız ; Positano’da orta bütçeli bir otelde konaklamak isterseniz de, bölgenin en uygun ve en ideal otellerinden biri olan Reginella’ya göz atabilirsiniz. Otel, Positano’nun merkezinde 10 odalıdır ve bir aile tarafından işletilmektedir. Bu yüzden de odalar çok çabuk dolabilmektedir.

UCUZ 

 • Pensione Maria Luisa – 2 yıldız ; Muhteşem manzaraya sahip deniz manzarasıyla Positano’da ucuza nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevap olan Maria Luisa, aile odaları, terası ve restoranıyla hizmet veriyor.

4.Maiori

Maiori Amalfi Nerede Kalınır

Maiori

Amalfi Sahili’nin en aile dostu bölgelerinden biri olan Maiori, ailece ve çift olarak konaklanabilecek en güzel ve en popüler bölgelerden.

Praiano ve Salerno arasında bulunan bu İtalyan köyü, Amalfi’nin en büyük plajlarından birine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Ayrıca bu bölge, şehirdeki diğer birçok bölgeye nazaran biraz daha uygun fiyatlıdır.

Maiori Bölgesi’ndeki en popüler otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Maiori Popüler Otel Tavsiyeleri

Hotel Sole Splendid – 4 Yıldız

Hotel Sole Splendid - Amalfi de nerede kalınır

Hotel Sole Splendid

Amalfi otelleri arasında en çok tercih edilen tesislerden biri olan Splendid, bölgedeki en lüks otellerden biri. Sahilde özel plaj alanı olan bu otelin geniş aile odaları da bulunmaktadır.

Hotel Club Due Torri – 4 Yıldız

Amalfi de nerede kalınır -Hotel Club Due Torri

Hotel Club Due Torri

Amalfi’de nerede kalmalı ? sorusuna aile olarak cevap arıyorsanız, oldukça şık ve modern olan bu tesise göz atabilirsiniz. Otel, Due Torri’nin Ravello’dan Conca dei Marini’ye kadar sahilin manzarasına sahip panoramik terasında zengin bir kahvaltı büfesi ile ünlüdür.

Hotel Sole – 3 Yıldız

Hotel Sole - Amalfi de nerede kalınır

Hotel Sole’nin manzaralı balkonu

Bölgedeki en bütçeli otellerden biri olan bu tesis, modernliği ve sunduğu imkanlar ile 4 yıldızlı otelleri aratmıyor. Erken rezervasyon fırsat indirimleri de olan bu otelin aile odaları olmasa da, çift kişilik seyahatler için ideal tesislerden.

Amalfi Otel Tavsiyeleri

Amalfi Otel Tavsiyesi

Amalfi de Nerede Kalınmalı

Amalfi otelleri arasında gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz birçok tesis bulunmaktadır. Fakat bütçeli bir Amalfi gezisi planlıyorsanız, dilediğiniz otelde konaklamak da pek kolay olmuyor. Bu yüzden, aşağıdaki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellere göz atmanızda yarar var. Bu oteller arasında hemen her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini bulmak mümkün.

1.Hotel Savoia – 3 Yıldız

Hotel Savoia

Hotel Savoia

3 nesildir aynı aile tarafından işletilen bu otel, Amalfi’nin en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerinden biri. Eşsiz bir manzaraya sahip bu otel, Positano bölgesinde bulunuyor. Yani konum olarak da Amalfi kıyılarının en merkezi yerinde bulunmakta.

Otel, Amalfi’deki diğer 3 yıldızlı otellere nazaran ne pahalı, ne de ucuz. Ortalamanın az biraz üzerinde olsa da, çok da pahalı olmayan otellerden. Ucuz Amalfi Balayı Oteli için de düşünülebilecek otellerden biri olan Savoia’ya mutlaka göz atın. Hotel Savoia’yı incelemek ve güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

2.Grand Hotel Capodimonte – 4 Yıldız

Grand Hotel Capodimonte Amalfi de Nerede Kalınır

Grand Hotel Capodimonte

Sorrento‘da bulunan ve en çok tercih edilen tesislerden biri olan Grand hotel konum olarak Sorrento’nun en merkezi yerinde bulunuyor. Napoli Körfezi ve Vezüv Dağı manzarasına sahip çok sayıda yüzme havuzu ve teras sunan bu tesis, Amalfi’deki en yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olan otellerden. Aile odaları da olan bu otel, biraz daha lüks bir konaklama arayanların tercih edebileceği tesislerden. Grand Hotel’i incelemek veya fiyatlara göz atmak için tıklayın.

3.Angelina Residence

Angelina Residence Amalfi Otellleri

Angelina Residence

Apart otel tarzındaki bu otel, Maiori bölgesindeki orta bütçeli tesislerden biri. Daha çok ailelere hitap eden bu otel, sahil kenarındaki konumu ile ünlü.

Bölgenin merkezine de yürüme mesafesinde bulunan bu otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor. Ayrıca Amalfi Kasabası’na da sadece 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Angelina Residence’ı incelemek ve güncel fiyatlara göz atmak için tıklayın

Amalfi Ucuz Otel Tavsiyeleri

Amalfi Ucuz Otel Tavsiyeleri

Amalfi Romantik Oteller

Amalfi’de ucuz konaklama birimleri arıyorsanız, Salerno bölgesine göz atmanız gerekiyor. Bu bölgede, Amalfi kıyılarının en uygun konaklama birimlerini bulabiliyorsunuz.

Yukarıdaki diğer bölgelerde ucuz otelleri bulmak da çok zor değil. Fakat ucuz derken, Amalfi kıyılarının en ucuz oteli değil. Sadece bölgedeki en uygun tesislerden bahsediyoruz. Çünkü Amalfi kıyılarının en ucuz otellerini arıyorsanız, çok daha farklı ve az tercih edilen bölgelere göz atmanız gerekiyor.

Amalfi’de Gezilecek Yerler Listesi

Amalfi de nerede konaklanır

Amalfi’de konaklama için bölgedeki turistik çekim merkezlerine yakın olan otelleri de tercih edebilirsiniz. Bölgedeki gezip görülecek tarihi ve turistik noktaların büyük bir bölümü Amalfi Kasabası ve çevresinde bulunuyor olsa da, diğer köylerde ve kasabalarda da mutlaka görülmesi gereken yerler bulabilirsiniz.

 • Amalfi Katedrali
 • Villa Rufolo
 • Kağıt Müzesi
 • Zümrüt Grotto
 • Positano
 • Praiano
 • Ravello
 • Maiori
 • Cetara

Amalfi’de nerede kalınır ? sorusuna daha birçok bölgeyi eklemek mümkün. Fakat yukarıdaki 4 bölgede rahatlıkla aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabileceğinizden dolayı, başka bölgelere göz atmanıza gerek kalmayabilir.


Booking.com

İLGİLİ ;